Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Kaczorek, Świeczka - kol.35

Rodzina Jana Kaczorka i Barbary Śluzek oraz ich następców
na kolonii 35 ( Kresy )


Kolonię tę zasiedlił na początku lat 1850-tych Jan Kaczorek  z Kiczek z Barbarą Śluzek z Oleksianki. Zob. rodziny Macieja Kaczorka.
Jan Kaczorek urodził się w Kiczkach około 1821 roku z Macieja Kaczorka i Katarzyny Gelo i w 1840 roku ożenił się do Oleksianki z Barbarą Śluzek urodzoną około 1824 roku w Oleksiance, córką Jana i Anny Pieczkowskiej. Z małżeństwa tego urodziło się 5-ro dzieci w Oleksiance i 4-ro na Kresach i wszystkie założyły rodziny. Najstarsza Marianna w 1862 roku poślubiła Ambrożego Kowalskiego z kolonii 22 jako trzecia żona ale nie mieli potomstwa. Kolejna Katarzyna w 1869 roku poślubiła Michała Śluzka z Chyżyn, syna Jana i Ludwiki Świątek i mieli tam 9-ro dzieci. Paweł Kaczorek w 1873 roku ożenił się z Ludwiką Prus z Chyżyn i pozostali na Kresach. Jan Kaczorek poślubił z kolei Rozalię Ochniewską i mieli na Kresach 5-ro dzieci. Kolejna Agnieszka w 1881 roku wyszła za Jakuba Śluzka do Chyżyn, syna Michała i Benedykty Olko i mieli tam 6-ro dzieci. Małgorzata poślubiła w 1891 roku Sylwestra Dzięcioła z Oleksianki, syna Walentego i Ewy Dzięcioł i mieli tam 5-ro dzieci. Następna Teofila poślubiła w 1888 roku Ludwika Woźniaka z Oleksianki, syna Pawła i Karoliny Dzięcioł i mieli tam 4-ro dzieci. Franciszka poślubiła w 1891 roku Piotra Świątka z Oleksianki, syna Walentego i Ludwiki Kempkowicz i najmłodszy Stanisław w 1892 roku ożenił się z Agnieszką Płatek z Oleksianki, córką Jana i Franciszki Rechnio i mieli tam 7-ro dzieci.

Paweł Kaczorek urodzony w 1850 roku poślubił w 1873 roku Ludwikę Prus z Chyżyn, córkę Antoniego i Anastazji Bobotek i mieli 6-ro dzieci. Najstarszy Antoni w 1905 roku ożenił się z Anną Nowak  i mieli syna Jana. Kolejna Marianna poślubiła w 1898 roku Józefa Siwka z Kruszówki, syna Stanisława i Marianny Paduch. Anna Kaczorek poślubiła z kolei Walentego Gołędowskiego i założyli rodzinę na części kolonii 30.
Antoni Kaczorek urodzony w 1875 roku z Anną Nowak  z kolonii 14 mieli jednego syna Jana.
Jan Kaczorek urodzony w 1918 roku ożenił się w 1941 roku ze Stanisławą Sabak z Iwowego, córką Stanisława i Marianny Kosut i mieli czworo dzieci. Stanisław Kaczorek poślubił w 1967 roku Henrykę Brauła z kolonii 26 i założyli rodzinę w Pruszkowie. Marian Kaczorek ożenił się z Jadwigą Bogusz i mieli córkę Ewę. Zaś Najmłodszy Adam w 1972 roku ożenił się z Teresą Sabak z kolonii 26, córką Stefana i Janiny Świątek i mieli troje dzieci. Najstarszy syn Adama - Dariusz ożenił się z kolei z Anetą Gac, z którą mieli córkę Karolinę.

Jan Kaczorek urodzony w 1853 roku w Oleksiance z Rozalią Ochniewską mieli w Iwowem 5-ro dzieci, z których Aleksandra i Zofia zapisane zostały jako Kaczorowskie. Stanisław Kaczorek w 1914 roku ożenił się z Weroniką Kuźniarską z Latowicza. Zofia Kaczorowska w 1918 roku wyszła za mąż za Wiktora Świeczkę z Iwowego syna Jana i Katarzyny Skorupa i pozostali na Kresach natomiast najmłodszy Władysław Kaczorek w 1918 roku ożenił się ze Stefanią Świątek córką Aleksandra z kolonii 9 i mieli 4-ro dzieci, a 1926 roku poślubił Annę Górską z Transboru, z którą miał syna Zdzisława.Apolonia Świeczka i Henryka Świątek (Łodygowa).
Wiktor Świeczka z Zofią Kaczorowską mieli 9-ro dzieci. Stanisław Świeczka ożenił się z Genowefą Kaźmierczak i mieli córkę Elżbietę i syna Mariana, natomiast Kamila Świeczka poślubiła w 1957 roku Henryka Kaźmierczaka z Głoskowa i miała z nim troje dzieci: Bożenę, Alicję i Halinę. Początkowo Stanisław był na Kresach a Kamila w Głoskowie ale potem zamienili miejsce zamieszkania. Zob. rodziny Świeczka.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych