Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Kopacz

Rodziny Kopacz


Rodzina Kopaczów jest obecna w Lalinach od początku ewidencji. Najstarszym członkiem tej rodziny  jest Jakub Kopacz urodzony około 1710 roku i Marianna prawdopodobnie jego żona urodzona ok. 1720 roku. Jakub  zmarł w 1785 a Marianna w 1786 roku w Lalinach. Jest to jedyna rodzina w parafii, a więc to byli prawdopodobnie założyciele tej rodziny. Znanych jest troje dzieci Jakuba Szczepan, Agnieszka i Marianna. Agnieszka zmarła w 1759 roku w wieku 4 lat, a więc urodziła się w 1755 roku ale nie ma jej jeszcze w ewidencji. Stefan z Marianną założyli rodziny.
 Szczepan (Stefan) Kopacz  w 1772 roku ożenił się z Elżbietą Zawłocką z Budzisk i w Iwowem urodził się im pierwszy syn Augustyn oraz w Lalinach Anastazja, Karol i Róża. Poza Karolem pozostałe dzieci zmarły w dzieciństwie.
Karol Kopacz  urodził się 1778 roku i w 1805 roku poślubił Petronellę Pazura z Lalin córkę Szczepana i Magdaleny Krawiec, z którą w Lalinach  miał 8-ro dzieci. Po śmierci Karola Petronella w 1826 roku poślubiła Karola Maletkę z Chromina syna Szymona i Marianny Bielak i w Lalinach mieli córkę Mariannę Malitkę.
Marianna Kopacz najstarsza córka Karola w 1824 roku poślubiła Jędrzeja Bogusa z Iwowego syna Franciszka i Tekli Kowalskiej, z którym miała troje dzieci, a następnie w 1829 roku wyszła za Jędrzeja Sektę z Iwowego, z którym miała 4-ro dzieci. Córki Weronika i Elżbieta z pierwszego małżeństwa założyły rodziny.
Tomasz Szczepan Kopacz  syn Karola w 1836 roku ożenił się zł Marianną Teklą Kosut z Iwowego córka Jana i Teodozji Śluzek i pozostał w Lalinach. zob. kolonia 24. gdzie miał 4-ro dzieci.
Elżbieta Kopacz najstarsza córka Tomasza w 1864 roku poślubiła Pawła Gajowniczka z Oleksianki syna Wojciecha i Scholastyki Rechnio i w Oleksiance mieli 5-ro dzieci.
Jan Kopacz najmłodszy syn Tomasza w 1877 roku ożenił się z Ludwiką Sabak z Iwowego córką Dominika i Faustyny Anusz i w Lalinach mieli 7-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.
Agnieszka Kopacz córka Jana w 1904 roku poślubiła Mateusza Rosę z Mizar syna Antoniego i Franciszki Soćko i w Lalinach mieli 6-ro dzieci. Mateusz po śmierci Agnieszki ożenił się z jej siostrą Julianną  wdową po Janie Kluczku i urodził się im syn Jan.
Helena Rosa
córka Mateusza  w 1937 roku poślubiła Władysława Płatka z Oleksianki syna Stanisława i Weroniki Gajowniczek i w Oleksiance mieli syna Henryka. Henryk Płatek z kolei w 1961 roku ożenił się z Janiną Adamczyk z Oleksianki córką Bolesława i Heleny Gajowniczek i mieli troje dzieci. Ich najstarsza córka Grażyna Płatek w 1983 roku wyszła za Bernarda Szaniawskiego z Iwowego i tu mieli córkę Beatę. Druga córka Henryka, Mariola Płatek w 1991 roku wyszła za Jarosława Płatka z Oleksianki i mieli syna Mariusza i córkę Monikę.
Józef Rosa syn Mateusza w 1956 roku ożenił się z Reginą Baranek z Iwowego (Kresy) córką Władysława i Heleny Reda i w Iwowem urodził się im syn Stanisław.
Władysław Rosa drugi syn Mateusza w 1947 roku ożenił się z Jadwigą Sabak z Lalinek córką Stanisława i Józefy Baran i w Lalinach mieli 4-ro dzieci. Mieczysław Rosa najstarszy syn Władysława w 1970 roku ożenił się z Jadwigą Gołędowską z Lalin córką Franciszka i Kazimiery Małeckiej i mieli tu troje dzieci. Barbara Rosa córka Władysława w 1976 roku poślubiła Witolda Święcha z Budzisk syna Stanisława i Marianny Sabak i tam mieli 5-ro dzieci.
Kazimiera Rosa córka Mateusza w 1946 roku poślubiła Franciszka Redę z Wężyczyna syna Szczepana i Marianny Stosio i mieli tam troje dzieci. Zofia Reda najstarsza córka Franciszka  w 1966 roku poślubiła Józefa Niedziałka z Lipin syna Stanisława i Marianny Podstawka. Ignacy Reda w 1971 roku ożenił się z Wiesławą Włodarczyk urodzoną w Seroczynie córką Jana i Genowefy Marchel i w Waliskach mieli córki Małgorzatę i Annę. Alina Reda najmłodsza córka Franciszka w 1976 roku wyszła za Sławomira Obłozę z Latowicza syna Kazimierza i Stanisławy Kępkowicz i w Wężyczynie mieli córki Mariolę i Sylwię oraz syna Roberta.
Jan Rosa syn Mateusza z drugiego małżeństwa w 1944 roku ożenił się z Marianną Płatek z Oleksianki córką Wiktora i Aleksandry Śluzek i w Lalinach mieli 4-ro dzieci. Najstarszy ich syn Henryk Rosa ożenił się z Bożeną Stosio. Córka Jadwiga Rosa wyszła za mąż za Stanisława Rechnio z Lalinek syna Michała i Zofii Duszczyk i w Dęblinie urodził się ich syn Michał i w Stawach drugi syn Rafał Rechnio. Drugi syn Jana, Krzysztof Rosa w 1976 roku ożenił się z Jadwigą Sabak z Iwowego córką Edwarda i Stanisławy Kosut i w Lalinach mieli synów Piotra, Pawła i Cezarego. Najmłodszy syn Jana, Sławomir Rosa w 1983 roku ożenił się z Magdaleną Tomala urodzoną W Garwolinie córką Szczepana i Haliny Pacek i w Garwolinie urodziły się Monika i Łukasz.
Weronika Kopacz trzecia córka Jana w 1920 roku poślubiła Stanisława Słomczyńskiego z Latowicza syna Floriana i Petronelli Stalka i w Latowiczu mieli troje dzieci. Najstarszy Hieronim Słomczyński w 1942 roku ożenił się z Zofią Braulińską z Latowicza córką Piotra i Kazimiery Obłoza i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci. Najmłodszy ich syn Jacek Słomczyński w 1980 roku ożenił się z Czesławą Adamiec z Latowicza córką Bernarda i Janiny Bąk. Anna Słomczyńska córka Stanisława w 1953 roku wyszła za mąż za Mariana Podobasa ze Skupie syna Wojciecha i Józefy Mitos.
Wiktor Kopacz najmłodszy syn Jana w 1931 roku ożenił się z Kazimierą Obłoza i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny. Najstarsza Stanisława Kopacz w 1956 roku poślubiła Mirosława Bojanowskiego z Piotrkowa Trybunalskiego syna Józefa i Zofii Łopacińskiej i w Skandowie urodził się ich syn Janusz, w Grzebowilku - córka Ewa i w Latowiczu - syn Zbigniew. Janusz Bojanowski w 1978 roku ożenił się z Izydorą Kuźniarską  z Latowicza. Ewa Bojanowska w 1980 roku poślubiła Adama Parobczego z Bork, a Zbigniew Bojanowski w 1992 roku ożenił się z Agatą Wójcicką z Latowicza. Stefan Kopaczewski syn Wiktora w 1958 roku ożenił się z Władysławą Reda z Latowicza córką Jana i Heleny Reda i w Latowiczu mieli syna Marka. Witold Kopaczewski drugi syn Wiktora w 1965 roku ożenił się z Jadwigą Płatek z Latowicza córką Bolesława i Marianny Kielak i w Latowiczu mieli synów Tomasza i Roberta. Tomasz Kopaczewski w 1991 roku ożenił się z Janiną Dąbrowską z Wężyczyna, a Robert Kopaczewski  w 1992 roku poślubił Joannę Szeląg z Latowicza. Marianna Kopacz córka Wiktora w 1962 roku wyszła za Ryszarda Tomaszewskiego z Latowicza i mieli troje dzieci. Najmłodszy syn Wiktora, Władysław Kopaczewski ożenił się z Danutą Parobczy i mieli córkę Urszulę i syna Zbigniewa. Urszula z kolei w 1993 roku poślubiła Leszka Czmocha z Walisk.
Balbina Kopacz córka Karola w 1841 roku wyszła za Antoniego Górskiego do Chyżyn syna Jakuba i Katarzyny Rybak, z którym miała syna Jakuba. Wincenty Kopacz syn Karola w 1849 roku ożenił się z Marianną Bobotek z Chyżyn córką Jana i Heleny Śluzek i tam mieli 8-ro dzieci. Najstarszy z nich Karol Kopacz ożenił się w 1881 roku z Katarzyną Majak z Dąbrówki córką Wawrzyńca i Marianny Domoń i tu mieli trzy córki.
Helena Kopacz najstarsza ich córka w 1903 roku poślubiła Ignacego Braułę z Wielgolasu syna Antoniego i Marcjanny Komorek i tu mieli 7-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.
Aleksandra Kopacz w 1910 roku wyszła za mąż za Franciszka Redę z Latowicza syna Józefa i Katarzyny Jarmul, z którym miała Helenę i Bronisława, a po śmierci Aleksandry Franciszek ożenił się w 1912 roku z jej siostrą Marianną Kopacz i mieli w Dąbrówce 4-ry córki. Helena Reda z pierwszego małżeństwa w 1933 roku poślubiła Jana Redę z Kamionki syna Andrzeja i Marianny Chrustowskiej i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci. Halina Reda w 1962 roku wyszła za Eugeniusza Olko z Kamionki syna Piotra i Bronisławy Komorek i w Latowiczu urodziły się im córki Dorota i Barbara. Władysława Reda druga córka Jana w 1958 roku poślubiła Stefana Kopaczewskiego syna Wiktora i Kazimiery Obłoza omówionych wcześniej. Najmłodszy Jan Reda w 1971 roku ożenił się z Teresą Jasińską urodzoną w Seroczynie córką Jana i Henryki Król.
Genowefa Reda córka Franciszka z drugiego małżeństwa w 1933 roku wyszła za Stanisława Redę wdowca po Stefanii Jaworskiej brata w/w Jana Redy i w Kamionce mieli synów Tadeusza i Zbigniewa. Zbigniew Reda z kolei w 1964 roku ożenił się z Teresą Ptaszyńską z Kiczek córką Mariana i Anny Duszczyk i w Kamionce mieli syna Waldemara i córkę Annę. Anna Reda w 1992 roku poślubiła Wiesława Światka z Kamionki.
Ślub i wesele Heleny i Genowefy Kopacz  oraz  Jana i Stanisława Redów odbył się 11.01.1933 roku.
Balbina (Albina) Kopacz córka Wincentego w 1886 roku poślubiła Ludwika Pazurę z Iwowego syna Wincentego i Katarzyny Reda i w Iwowem mieli 10-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.

Małgorzata Kopacz najmłodsza córka Karola i Petronelli Pazura  wyszła w 1855 roku za Piotra Kemkowicza z Wielgolasu syna Jana i Heleny Dyła wdowca po Marcelli Jaworskiej, ale brak danych o potomstwie.

Marianna Kopacz córka Jakuba i Marianny miała synów Józefa i Bolesława. Bolesław zmarł w 1791 roku w wieku 2 lat, natomiast o Józefie brak Informacji.

Szczegółowe dane gałęzi: Jakuba Kopacza i Marianny.

 

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych