Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Zajma

Rodziny Zajma  

 

Rodzinę tę założył Jędrzej Żeń z Biłgoraja, syn Jana i Marianny, który w 1815 roku poślubił Katarzynę Cygan z Transboru i tu w Transborze mieli 8-ro dzieci. Jędrzej był sitarzem. Zob. rzemiosło - sitarstwo.
Marcella Żeń, najstarsza córka Jędrzeja,  w 1833 roku poślubiła Marcina Jana Sabaka z Chyżyn, i zamieszkali w Transborze, gdzie urodziło się im 9-rpo dzieci, następnie około roku 1855 zakupili kolonię w Iwowem (Kresy) i tu  przenieśli się z rodziną, gdzie urodziło się im jeszcze dwoje dzieci, a na zakupionej kolonii pozostał syn Jan Sabak ożeniony z Franciszką Plichta. Zob. kolonia 33.
Kilian Piotr Żeń w 1837 roku poślubił Teresę Wójcik z Borówka i w Transborze mieli 10-ro dzieci. Walenty Żeń w 1858 roku poślubił Franciszkę Rybak z Transboru i tu urodziło się im 7-ro dzieci, z których 4-ro zmarło w dzieciństwie - o pozostałych brak danych.
Jan Zajm, kolejny syn Kiliana, w 1863 roku ożenił się z Teklą Ducek z Transboru i mieli 10-ro dzieci. Najstarszy z nich,
Antoni Zajm
w 1889 roku poślubił Mariannę Pielasa z Chyżyn i założyli rodzinę w Chyżynach, gdzie mieli 4-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny. Najstarsza Aleksandra w 1924 roku wyszła za Franciszka Zwierza z Chyżyn i tu mieli 6-ro dzieci. Kolejny
Jan Zajm
w 1924 roku ożenił się ze Stefanią Anusz z Chyżyn i tu mieli troje dzieci, z których najstarszy Ignacy Zajma ożenił się ze Stanisławą Święch i mieli troje dzieci. Najstarszy z nich Zbigniew poślubił w 1981 roku Janinę Sabak z Lalin i założyli rodzinę w Wielgolesie, gdzie mieli troje dzieci, kolejny Adam założył rodzinę w Siennicy,  a najmłodszy Janusz żonaty z Lidią Całka pozostał w Chyżynach. Natomiast córka Jana, Jadwiga Zajma w 1955 roku poślubiła Mariana Borówka z Chyżyn i mieli tu dwóch synów.
Druga córka Antoniego, Marianna Zajm w 1930 roku wyszła za Piotra Anusza z Chyżyn, natomiast najmłodsza Julianna w 1930 roku poślubiła Stanisława Gajowniczka z Chyżyn i mieli tu 5-ro dzieci, z których syn Stanisław w 1963 roku założył rodzinę w Oleksiance i mieli tam syna Sławomira.
Marianna Zajm, córka Jana w 1846 roku wyszła za Michała Rybaka z Transboru. Kolejna Katarzyna w 1886 roku poślubiła Jana Brzezka ze Strachomina i w Starogrodzie urodził się im syn Jan.
Ludwik Zajm, drugi z synów Jana, w 1899 roku ożenił się z Józefą Brauła z Wielgolasu i założyli rodzinę w Transborze, gdzie mieli 9-ro dzieci. Najstarszy z nich, Jan Zajm w 1932 roku ożenił się z Zofią  Duczek z Transboru i mieli syna Jana. Kolejny Stanisław Zajm w 1928 roku poślubił Helenę Osica z Transboru i mieli tu 9-ro dzieci. Trzeci z synów, Piotr Zajm w 1928 roku ozenił się z Władysławą Rybak z Transboru i mieli 6-ro dzieci. Córka Marianna wyszła z kolei za Walentego Dzięcioła z Transboru i tu urodziło się im 7-ro dzieci. Bronisław Zajm, czwarty z synów Ludwika ożenił się z Leokadią Zawilińską i w Transborze urodził się im syn Wiesław. Kolejna Helena Zajm
w 1940 roku poślubiła Karola Rydzewskiego z Huty Galicynów i w Transborze urodziła się ich córka Alina. Najmłodsza zaś córka Ludwika, Bronisława Zajm w 1939 roku wyszła za Stanisława Barana z Jażwin i w Transborze mieli troje dzieci.
Józefa Zajm trzecia córka Jana, w 1906 roku wyszła za Józefa Duszczyka z Żakowa i w Transborze mieli trzech synów.
Agata Zajm, córka Kiliana, w 1873 roku wyszła za Wojciecha Kowalskiego, wdowca po Mariannie Brzozowskiej z Wyględówki i w Budkach Wielg. mieli 5-ro dzieci, następnie w 1893 roku poślubiła Tomasza Cyjaka, ale nie mieli potomstwa, Tomasz Cyjak z kolei po jej śmierci ożenił się z Marianną Olko.
Tomasz Żeń drugi syn Jędrzeja, w 1852 roku ożenił się z Agnieszką Szafrańską i w Kamionce urodził się im syn Jan.
Stanisław Żeń trzeci syn, ożenił się w 1856 roku z Franciszką Woźnica z Górek i w Transborze mieli 6-ro dzieci ale brak danych o ich dalszych losach.

Szczegóły gałęzi Jędrzeja Żenia (Zajmy) i Katarzyny Cygan.


 

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych