Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Stanisław Sabak - kol.10

Rodzina Stanisława Sabak i Marianny Kowalskiej oraz ich następców
na kolonii 10



Pierwszym niewątpliwym przodkiem tej rodziny jest Jan Sabak ożeniony w 1764 roku z Katarzyną Kusio z Redzyńskiego, razem z Franciszkiem Sabak, który ożenił się z  Magdaleną Kusio. Zob. rodziny Jana Sabak.
Jan z Katarzyną mieli 9-ro dzieci, z których dwoje zmarło w dzieciństwie a dla dwoje ustalono rodziny. Najstarszy Wincenty w 1792 roku ożenił się z Franciszką Okrzeja z Iwowego, córką Andrzeja i Magdaleny, z którą mieli czworo dzieci.
Aleksy (Aleksander) Sabak drugi syn Jana urodzony w 1771 roku poślubił w 1798 roku Franciszkę Pazura, z którą mieli 6-ro dzieci, a następnie Teklę Dzięcioł z Iwowego, z którą mieli jeszcze 4-ro dzieci. Z pierwszego małżeństwa Franciszka w 1819 roku poślubiła Stanisława Urbanka z Lalin, syna Jana i Antoniny Pazura - zmarła w 1828 roku. Z drugiego małżeństwa Klemens Sabak, ożenił się z Anielą Śluzek, a następnie z Łucją Pazura, oraz Gertruda w 1839 roku poślubiła Fabiana Rycio z Iwowego, z którym mieli córkę Mariannę.
Klemens Jędrzej Sabak urodzony w 1814 roku poślubił w 1835 roku Anielę Śluzek z Redzyńskiego i mieli troje dziaci, następnie w 1843 roku poślubił Łucję Pazura, z którą mieli 6-ro dzieci. Z pierwszego małżeństwa Jan poślubił w 1859 roku Antoninę Soćko z Iwowego i mieli 5-ro dzieci, a następnie - Józefę Kozicką z Jedliny, z którą w Iwowem urodziło się im jeszcze 5-ro dzieci. Z drugiego małżeństwa Stanisław Sabak poślubił Mariannę Kowalską i pozostali na ojcowiźnie. Kacper w 1865 roku ożenił się z Klara Rycio z Iwowego i mieli tam 9-ro dzieci. Córka Julianna w 1871 roku wyszła za mąż za Jana Płatka z Oleksianki, syna Walentego i Franciszki Dzięcioł i mieli tam 7-ro potomstwa. Kolejny Błażej Sabak  w 1878 roku ożenił się z Ludwiką Ćmoch z Dębego, córką Marka i Marianny Reda, z która mieli 4-ro dzieci, a następnie w 1889 roku z Weroniką Zawilińską i trzeci raz w 1892 roku z Katarzyną Świeczka z Dębego, córką Pawła i Pauliny Małeckiej, z którą mieli 4-ro dzieci.
Stanisław Sabak urodzony w 1844 roku poślubił w 1863 roku Mariannę Kowalską, córkę Józefa z kolonii 15 i mieli 7-ro dzieci. Pierwszych dwoje i najmłodsze zmarły w dzieciństwie, pozostałych czworo założyło rodziny. Katarzyna w 1890 roku wyszła za Wojciecha Brzozowskiego do Transboru, któremu urodziła trzy córki. Zmarła w 1921w Redzyńskiem, a Wojciech ożenił się ponownie z Aleksandrą Łuckiewicz, z którą mieli córkę Mariannę. Franciszek w 1896 roku poślubił Mariannę Małecką z Budzisk, córkę Józefa i Katarzyny Dzięcioł ale nie ma danych o dzieciach. Julianna poślubiła Aleksandra Świątka z kolonii 9. i Grzegorz ożenił się w 1904 roku z Heleną Małecką z Budzisk, siostrą wyżej wymienionej Marianny.
Grzegorz Sabak urodzony w 1878 roku z Heleną Małecką mieli 5-ro dzieci. Najstarsza Stefania w 1934 roku poślubiła Jana Wielgosza ze Słupa, syna Andrzeja i Michaliny Szeląg a brata Klemensa żonatego na sąsiedniej kolonii 11. Stanisław ożenił sie z Aleksandrą Maletą i pozostał na gospodarstwie. Anna wyszła za Stanisława Prusa do Transboru, syna Tomasza i Marcelli Łodyga i mieli 5-ro dzieci i najmłodszy Henryk w 1954 roku ożenił się z Janiną Maleta z Latowicza, córką Jana i Zofii Rogali i w Lalinach mieli dwoje dzieci: Janusza i Urszulę. Henryk był w Lalinach długoletnim nauczycielem i kierownikiem szkoły, a jego żona nauczycielką w tej szkole. Ich córka Urszula w 1985 roku poślubiła Tadeusza Bareja urodzonego w Garwolinie. Zob.rodziny Maleta i Rogala.
Stanisław Sabak urodzony w 1907 roku z Aleksandrą mieli trzy córki. Najstarsza Stanisława w 1962 roku poślubiła Leona Bańczerowskiego z Niesiołowic, syna Józefa i Bronisławy i założyli rodzinę w Lublinie. Krystyna w 1965 roku poślubiła Stanisława Sabaka z Iwowego i pozostała na gospodarstwie, natomiast najmłodsza Jadwiga w 1981 roku poślubiła Mariana Dziewulskiego z Łukowa, syna Jana i Genowefy Sulej.
Stanisław Sabak urodzony w iwowem w 1940 roku, syn Władysława i Zofii Wójcik z Krystyną mieli 4-ro dzieci. Najstarsza Agata w 1987 roku poślubiła Marka Świderskiego z Warszawy, syna Zbigniewa i Alicji Perczyńskiej a młodsza Beata w 1991 roku poślubiła Dariusza Szumickiego z Sieradza, syna Zenobiusza i Krystyny Tomczyk.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych