Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rechnio - ogr.5

Rodzina Augustyna Rechnio i Moniki Sabak oraz ich następców
na ogrodzie 5





Ogród zasiedlił Augustyn Rechnio z Redzyńskiego z  Moniką Sabak córką Pawła i Marianny Reda z Lalin z kolonii 16.
Przodkami Augustyna byli Szymon Rechnio i Katarzyna Reda z Oleksianki poślubieni w 1778 roku. Szymon z Katarzyną mieli 7-ro dzieci. Zob. rodziny Szymona Rechnio i Katarzyny Reda.
 Najstarszy Karol Rechnio z Marianną Zadrożną pozostał w Oleksiance i mieli tam 8-ro dzieci.
Syn Maciej Rechnio w 1833 roku ożenił się z Anielą Pazura z Lalin, córką Rocha i Katarzyny Jesień i mieli w Oleksiance 10-ro dzieci. Następna Krystyna Rechnio w 1826 roku poślubiła Józefa Płatka z Oleksianki i mieli tu 8-ro dzieci. Kolejna Scholastyka Rechnio w 1828 roku wyszła za Benedykta Gielo z Oleksianki i mieli tu 4-ro dzieci, a następnie w 1841 roku poślubiła Pawła Gaładyka z Brzusko Woli, z którym miała 4-ro dzieci, a która to rodzina potem przeniosła się na zakupioną kolonię29 do Lalin. Najmłodsza z przedstawionych Franciszka Rechnio w 1843 roku poślubiła Piotra Pazurę z Lalin, córkę Bonifacego i Konstancji Sabak i osiedli na kolonii 20 (jednej z 5-ciu sołtysowskich).
Drugi syn Dionizy Rechnio w 1815 roku poślubił Łucję Kowalską  z Redzyńskiego i tu mieli 5-ro dzieci. Augustyn z Moniką Sabak zasiedlili ogród 5 na Lalinkach. Piotr Rechnio ożeniony w 1855 roku z Katarzyną Adamiec z Chyżyn, córką Grzegorza i Brygidy Walewskiej, pozostali w Redzyńskiem i mieli tu 9-ro dzieci. Najmłodszy Maciej Rechnio w 1849 roku poślubił Zuzannę Łodyga z Lalin, córkę Jana i Franciszki Okrzeja a siostrę Kajetana, który otrzymał kolonię 4. Maciej Rechnio z Zuzanną mieli w Redzynskiem 11-ro dzieci.
Augustyn Bartłomiej Rechnio urodził się w 1821 roku i w 1841 jak wspomniano poślubił Monikę Mariannę Sabak z kolonii 16 (sołtysowskiej) i mieli 5-ro dzieci, a następnie poślubił Józefę Skorupa, z którą mieli jeszcze troje dzieci. Antonina z pierwszego małżeństwa w 1875 roku poślubiła Franciszka Płatka z Oleksianki, syna Grzegorza i Marianny Rechnio i mieli w Redzynskiem dwóch synów. Najmłodszy z drugiego małżeństwa Paweł Rechnio ożenił się w 1886 roku z Franciszką Soćko z Lalinek, córką Leona i Marianny Reda, a siostrą Stanisława i Jana z ogrodu 3 i 10 i zasiedlił ogród 5.
Paweł Rechnio urodził się w 1864 roku na Lalinkach a w 1886 roku poślubił Franciszkę Soćko i mieli 8-ro dzieci. Najstarszy syn Piotr Rechnio w 1912 roku ożenił się z Marianną Ducek z Transboru i założył rodzinę w Wielgolesie, gdzie mieli 6-ro dzieci. Z kolei Marianna Rechnio w 1918 roku poślubiła Stanisława Sianiawskiego z Iwowego i mieli tam troje dzieci. Kolejna Julianna Rechnio w 1921 roku poślubiła Grzegorza Gasek z Chromina, natomiast najmłodszy z nich Michał w 1927 roku ozenił sie z Zofią Duszczyk i pozostał na Lalinkach.
Michał Rechnio urodzony w 1901 roku ożenił się w 1927 roku z Zofią Duszczyk z Chyżyn, córką Ludwika i Marianny Światek i na Lalinkach mieli troje dzieci. Najstarsza Krystyna Rechnio w 1951 roku poślubiła Stanisława Sabak z Chromina, syna Jana i Franciszki Gawryś, natomiast najmłodszy Stanisław Rechnio ożenił się z Jadwigą Rosa z kolonii 24 i założyli rodzinę w Dęblinie, gdzie urodzili się im Michał i Rafał Rechnio.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych