Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Osiak, Belkiewicz - ogr.9

Rodzina Wincentego Osiaka i Honoraty Gajowniczek oraz ich następców
na ogrodzie 9
Ogród ten zasiedlił prawdopodobnie  Wincenty Osiak urodzony około 1819 roku w Jaźwinach, syn Michała i Łucji Sulimek, który w 1848 roku ożenił się z Honoratą Gajowniczek, córką Jana i Marianny Pęśko.
Wincenty Osiak z Honoratą Gajowniczek  mieli 7-ro dzieci. Zob. rodziny Tomasza Gajowniczka i Anastazji
Franciszek Osiak urodzony w 1861 roku ożenił się z Marianną Koronka z Czyżkowa p. Garwolin, córką Adama i Józefy Głowala i mieli na Lalinkach 6-ro dzieci. Najstarsza Helena Osiak w 1902 roku poślubiła Stanisława Płatka z Iwowego, syna Jana i Franciszki Kowalskiej i mieli w Iwowem dwoje dzieci. Franciszka Osiak z kolei wyszła w 1914 roku za mąż za Piotra Trojanka z Gołych Łąk, syna Szymona i Marianny Konstanty. Ludwik Osiak w 1916 roku ożenił się z Ludwiką Dziubacką i powtórnie z Anną Trojanek i pozostał na ogrodzie.
Ludwik Osiak urodzony w 1891 roku ożenił się w 1916 roku z Ludwiką Dziubacką z Latowicza  i mieli dwoje dzieci, a następnie ożenił się powtórnie z Anną Trojanek i mieli jeszcze 7-ro dzieci. Najstarsza Kazimiera z drugiego małżeństwa w 1951 roku  poślubiła Henryka Belkiewicza, syna Piotra i Aleksandry Urbanek z kolonii 4 i mieli dwoje dzieci. Stanisława Osiak w 1952 roku poślubiła Jana Duszczyka z Budzisk, syna Walentego i Heleny Kowalskiej i najmłodsza Halina Osiak w 1957 roku wyszła za Stanisława Kowalczyka ze Starowoli, syna Władysława i Józefy Rusznicy.
Henryk Belkiewicz urodzony w 1921 roku z Kazimierą Osiak mieli syna Wiesława i córkę Zofię. Wiesław ożenił się z Danutą Rózak i mieli córkę Bożenę i syna Roberta, natomiast Zofia Belkiewicz poślubiła w 1973 roku Jana Różaka z Jamielnego, syna Bolesława i Haliny Belkiewicz i mieli syna Dariusza. Zob. rodziny Belkowicz.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych