Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Smykiewicz

Rodziny Smykiewicz
 
Antoni Smykiewicz z Ludwiką Gałęzowską mieli 10-ro dzieci. Najstarszy syn Bronisław przybył z rodzicami, natomiast pozostałe 9-ro urodziło się na Kresach. Zob. kolonia 36.
Bronisław Smykiewicz urodzony około 1859 roku odziedziczył pół kolonii 36, ale wkrótce wyprowadził się z Lalin prawdopodobnie do Gozdu. Ożenił się z Konstancją Dobiecką, z którą mieli 6-ro dzieci. Najstarsza Kazimiera Smykiewicz poslubiła Aleksandra Kozłowskiego.
Natomiast Klotylda Smykiewicz poślubiła Franciszka Grudnia z kolonii 14 i mieli dwoje dzieci Halinę i Henrykę.  Wiadomo, że wyjechali do Ostroga na Wołyniu (tam urodziła się córka Henryka). Po powrocie zamieszkali w Zakroczymiu, a potem w Otwocku. Bronisław z Konstancją i Franciszek z Klotyldą pochowani są w Warszawie.
Eleonora Smykiewicz,córka Antoniego urodzona w 1862 roku w 1881 roku poślubiła Grzegorza Pazurę z kolonii 8 a ich córka Aleksandra poślubiła Franciszka Gajowniczka z Żebraczki i założyli na kolonii 8 rodzinę Gajowniczków.
Teodozja Smykiewicz
  kolejna córka Antoniego, w 1888 roku poślubiła z kolei Teofila Pazurę brata w/w Grzegorza.  
Paulina Smykiewicz
w 1894 roku poslubiła Józefa Dzięciołowskiego z Dębiny, syna Walentego i Marianny Lewandowskiej i w Iwowem urodziła się im w 1895 roku córka Olimpia, natomiast brak danych o dalszych losach rodziny. 
Z kolei Józefa Smykiewicz w 1896 roku poślubiła Władysława Sudakowskiego urodzonego w Grabinie - kowala w Lalinach.
Zaś Marcella Aleksandra Smykiewicz w 1901 roku poślubiła Jana Krzewskiego z Latowicza, syna Wojciecha i Weroniki Lorentowicz - młynarza w Wielgolesie i tam założyli rodzinę, następnie przenieśli się do Latowicza i tu prowadzili piekarnię. W Wielgolesie urodziło się im dwoje dzieci i w Latowiczu troje. Najstarsza Mieczysława Krzewska poślubiła w 1937 roku Aleksandra Parkota z Wiszniówki; syn Edward Krzewski  w 1936 roku ożenił się z Janiną Rogala z Latowicza i prowadził piekarnię; kolejna córka Irena w 1936 roku poślubiła Romualda Dragana i zamieszkali w Mińsku Maz. i najmłodsza Janina w 1927 roku poślubiła Mariana Dąbrowskiego z Huszli.

Szczegóły gałęzi Antoniego Smykiewicza i Ludwiki Gałęzowskiej.

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych