Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Pazura - kol.6

Rodzina Rocha Pazury i Katarzyny Jesień oraz ich następców
na kolonii 6

 

Najstarszym ustalonym przodkiem tej rodziny jest Jan Pazura ożeniony z Urszulą Sabak. Zob. rodziny Jana Pazury Brak jest jednak bliższych danych o tym małżeństwie. Jan z Urszulą mieli 10-ro dzieci. Jeden  z nich Benedykt ożenił się z Marianną i mieli troje dzieci, ale nie ma danych o ich losach. Natomiast syn Jana - Roch Pazura żonaty z Katarzyną Jesień założyli rodzinę w Lalinach.
Roch Pazura urodzony w 1778 roku poślubił w 1805 roku Katarzynę Jesień z Budzisk i podobnie jak ojciec miał 10 dzieci. Najstarszy Klemens ożenił się z Magdaleną Całka z Redzyńskiego córką Hilarego i Izabelli Sztynki i mieli dwoje dzieci Tomasza i Ludwikę. Ludwika wyszła z kolei za Wawrzyńsa Dzięcioła z Oleksianki syna Dydaka i Małgorzaty Świeczka z którym miała 5-ro dzieci. Córka Rocha - Marianna poślubiła Tomasza Soćko z Iwowego z którym miała 5-ro dzieci a ich córka Antonina wyszła za Jana Sabaka syna Klemensa i Anieli Śluzek w iwowem. Kolejna córka Rocha Agnieszka poślubiła Józefa Kowalskiego z kolonii 15. Następna córka Aniela poślubiła Macieja Rechnio z Oleksianki i tam urodziło się im 10-ro dzieci. Córka Urszula wyszła za Karola Pęśko do Budzisk i mieli 5-ro potomstwa. Najmłodszy syn Rocha  - Wojciech ożenił się z Teresą Świątek z Oleksianki i pozostali na kolonii 6.
Wojciech Pazura urodził się w 1827 roku i w 1849 poślubił Teresę Świątek, z którą mieli 8-ro  dzieci, z których 5-ro zmarło w dzieciństwie. Natomiast najstarsza córka Franciszka wyszła za mąż za Henryka Pęśko już jako trzecia żona i mieszkała z nim na kolonii 17, a po jego śmierci i sprzedaży kolonii 17 Klemensowi Sabakowi,  zamieszkała z córka na kupionej połowie kolonii 20. Druga córka Wojciecha Marianna wyszła za Jana Kieliszczyka do Kamionki, syna Ambrożego i Marianny Szostkowskiej, gdzie urodziła 7-ro potomstwa. Natomiast syn Ludwik z Anną Wiechetek pozostali na kolonii 6.
Ludwik Pazura urodził się w 1862 roku a w 1889 roku ożenił się z Anną Wiechetek z Redzyńskiego, córką Franciszka i Marianny Soćko, i mieli czworo dzieci, z których najstarsza Katarzyna zmarła w wieku 19 lat. Kolejna córka Aleksandra wyszła za mąż za Antoniego Saganowskiego do Redzyńskiego, syna Józefa i Józefy Sabak, z którym miała 6-ro dzieci. Młodsza Teofila wyszła za Franciszka Pazurę z Chrominka, syna Macieja i Katarzyny Soćko, z którym miała czworo dzieci i zamieszkali na połowie podzielonej kolonii 6. Wszystkie dzieci opuściły Laliny i założyli rodziny w różnych stronach Polski. Najmłodszy Stanisław z Walerią Soćko założyli rodzinę na drugiej połowie kolonii 6.
Kazimierz Pazura, 
Stanisław Sabak i Zygmunt Reda.Stanisław Pazura urodził się w 1902 roku, natomiast w 1927 poślubił Walerię Soćko, córkę Walentego i Elżbiety Sabak, z kolonii 2, z którą miał 5-ro dzieci. Wszystkie z nich podobnie jak dzieci Franciszka założyli rodziny poza Lalinami.  Syn Ignacy ożenił się z Leokadią Pielasa do Chyżyn a ich syn Ryszard ozenił się z Elżbietą Oszkiel z Iwowego. Córka Janina wyszła za Henryka Jesienia do Budzisk a ich syn Tomasz ożenił się z kolei z Danutą Płatek z Oleksianki. Najmłodsza Marianna wyszła za mąż za Władysława Gajowniczka z Latowicza, syna Wiktora i Janiny Urbanek, i mieli czworo dzieci. Rodzina Stanisława Pazury była ostatnią rodziną Pazurów  w Lalinach.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych