Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Soćko - ogr.3

Rodzina Leona Soćko i Marianny Reda oraz ich następców
 na ogrodzie 3Ogród 3 podobnie jak 10 nabył Leon Soćko dla swych synów Stanisława i Jana. Najstarszym znanym przodkiem tej rodziny jest Szymon Soćko i Agnieszka Miernicka włościanie z miejscowosci Soćki. Zob. rodziny Soćko.. Ich syn Adam Soćko majster kowal urodzony ok. 1806 roku w Soćkach a mieszkający w Lalinach ożenił się w 1830 roku z Martyną Łodyga  i mieli 8-ro dzieci. Po jej śmierci ożenił się powtórnie z Zofią Pęśko  z kolonii 26 wdowie po Janie Reda z którą miał jeszcze dwie córki.
Najstarszy syn Marek ożeniony z Bregidą Sabak i Tomasz ożeniony z Julianną Pielasa pozostali na podzielonej rodzinnej kolonii 2. Córka Marianna wyszła za mąż za Franciszka Wiechetka z Redzyńskiego syna Piotra i Elżbiety Chrzyptowicz. Leon ożenił się z Marianną Reda z kolonii 26 i zamieszkali właśnie na Lalinkach .  Roch z kolei ożenił się z Weroniką Kowalską z Redzyńskiego córką Filipa i Teresy Goska a jego syn Jan gospodarował na zakupionej części kolonii 19 w Lalinach.. Syn Adama Walenty  założył rodzinę w Toczyskach a Piotr - w Kobiałkach ale nie ma bliższych informacji na ich temat.
Córki Adama z drugiego małżeństwa z Zofią Pęśko ; Katarzyna wyszła za mąż za Macieja Pazurę do Chromina - syna Bernarda i Ewy Paduch, natomiast Anna wyszła za Jana Świątka z Oleksianki i pozostała na rodzinnej kolonii 26.
Leon Sośko urodzony w 1840 roku ożenił się z Marianną Reda w 1859 roku i mieli 8-ro dzieci. Najstarsza Franciszka w 1886 roku poślubiła Pawła Rechnio z ogrodu 5, Katarzyna Soćko wyszła w 1890 roku za Michała Maletkę z Chromina, Jadwiga Soćko w 1894 roku poślubiła Franciszka Szaniawskiego z Iwowego, kolejna Julianna Soćko w 1897 roku wyszła za mąż za Szymona Barana z Chromina, zaś Magdalena poślubiła w 1903 roku Jana Bogusza z Łopacianki, syna Tomasza i Rozalii Goska. Syn Stanisław Soćko wZofia Soćko i Aniela Płatek. 1906 roku poślubił Franciszkę Świeczka a następnie Weronikę Kowalską i pozostał na ogr.3, zaś najmłodszy Jan Soćko poslubił Aleksandrę Szaniawską a następnie Katarzynę Sabak i zasiedlił ogród 10.
Ślub Stanisława SoćkoStanisław Soćko urodzony w 1879 roku w 1906 roku poślubił Franciszkę Świeczka z Iwowego i mieli 5-ro dzieci, a następnie w 1920 roku poślubił Weronikę Kowalską z kolonii 15, z którą mieli dwoje dzieci. Najstarsza z pierwszego małżeństwa Julianna w 1937 roku wyszła za mąż za Wiktora Kozłowskiego ze Strachomina, wdowca po Helenie Reda, z ośmiorgiem dzieci i mieli jeszcze troje potomstwa. Stanisław Soćko w 1935 roku ożenił się z Bronisławą Sadowską ze Starogrodu i pozostał na ogrodzie.
Stanisław Soćko urodzony w 1910 roku z Bronisławą Sadowską mieli troje dzieci.
Zofia Soćko w 1961 roku poślubiła Mariana Gaładyka z Kienkówki i mieli na Lalinkach troje dzieci.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych