Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Wójcik

Rodziny Wójcik
  Omawiana rodzina wywodzi się od Stefana Wójcika, który w 1769 roku ożenił się z Zofią Paudyną i założyli rodzinę w Borówku, a następnie w 1793 roku 0żenił się ponownie z Gertrudą Rybak i mieli jeszcze trzech synów.
Bolesław Wójcik, syn Stefana z pierwszego małżeństwa, w 1807 roku poślubił Eleonorę Mazek, z którą  mieli9-ro dzieci.
Bartłomiej Wójcik w 1833 roku ożenił się z Kunegundą Zwierz z Borówka i mieli tam 5-ro dzieci. Najstarsza Anna poślubiła w 1859 roku Antoniego Jakubickiego z Transboru i zamieszkali w Dębem, gdzie mieli 5-ro dzieci.
Syn Wojciech w 1858 roku ożenił się z Heleną Kurdej z Transboru i tam założyli rodzinę, gdzie mieli 7-ro dzieci. Ich córka Praxeda Marianna Wójcik w 1876 roku poślubiła Andrzeja Sikorę z Transboru i tam urodziło się im 11-ro dzieci, zaś syn Leon Wójcik w 1905 roku poślubił Juliannę Reda z Kamionki i w Transborze mieli 6-ro dzieci, z których: Florentyna w 1926 roku poślubiła Piotra Michalika z Kulek , Julianna w 1945 roku wyszła za Antoniego Goskę z Redzyńskiego, Zob. Rodziny Goska, natomiast Stanisław Wójcik ożenił się z Eugenią Goska, siostrą w/w Antoniego (miany) i w Transborze mieli troje dzieci.
Walenty Wójcik, najmłodszy syn Bartłomieja, w 1881 roku zawarł związek małżeński z Franciszką Kempkowicz z Wielgolasu, wdową po Ignacym Wójciku z Borówka, i mieli 6-ro dzieci, z których Wiktoria Wójcik  w 1916 roku poślubiła Józefa Jankowskiego z Budek Wielg. i tam mieli córkę Genowefę.
Marianna Wójcik w 1832 roku poślubiła Jędrzeja Zwierza z Borówka i urodziła 5-ro dzieci, a następnie w 1851 roku ponownie wyszła za mąż za Michała Zackowskiego z Czerska.
Agata Wójcik z kolei w 1832 roku poślubiła Franciszka Zwierza z Borówka, syna Wojciecha i Petronelli Cygan.
Katarzyna Wójcik w  1837 roku poślubiła Jędrzeja Zaczkowskiego z Ptaków .
Feliks Wójcik, najmłodszy syn Bolesława, w 1846 roku poślubił Barbarę Zwierz z Borówka i tu mieli 8-ro dzieci.
Najstarszy Ignacy Wójcik w 1869 roku ożenił się z Franciszką Kempkowicz z Wielgolasu i mieli w Borówku 5-ro dzieci. Katarzyna w 1889 roku poślubiła Jana Świątka z Kamionki, Marianna w 1893 roku wyszła za Wojciecha Michalika z Kulek i druga Marianna w 1895 roku poślubiła Jakuba Wilka z Wilka.
Andrzej Wójcik, kolejny syn Feliksa, w 1881 roku ożenił się z Franciszką Wiechetek z Redzyńskiego i w Borówku mieli 8-ro dzieci. Najstarszy Piotr Wójcik w 1906 roku poślubił Annę Golińską z Budek Wielg. i w Borówku mieli troje dzieci, a następnie w 1916 roku ożenił się ponownie z Marianną Golińską z Borówka, siostrę przyrodnią w/w Anny i mieli jeszcze 4-ro dzieci. Córka Anny, Marianna Wójcik wyszła w 1931 roku za Jana Szostaka z Grzebowilka i mieli w Borówku 6-ro dzieci; córka Marianny, Genowefa Wójcik w 1934 roku poślubiła Stanisława Zawadkę z Żelaznej i w Borówku mieli 5-ro dzieci; syn zaś Marianny, Henryk Wójcik w 1945 roku ożenił się z Kazimierą Małecką z Budzisk i tu mieli 7-ro dzieci, z których Urszula poślubiła Andrzeja Gawrysia ze Stoczku Łuk, a Danuta - Zbigniewa Witka z Jażwin.
Anna Wójcik, córka Andrzeja, w 1909 roku poślubiła Piotra Borówka z Transboru, tu założyli rodzinę i mieli 8-ro dzieci.
Stanisław Wójcik,
drugi syn Andrzeja, w 1925 roku ożenił się z Zofią Gajewską z Borówka i mieli tu córkę Jadwigę i syna Zdzisława.
Franciszek Wójcik, trzeci syn Feliksa, w 1885 roku ożenił się z Ludwiką Reda z Transboru i tu mieli 9-ro dzieci. Jan Wójcik, najstarszy syn Franciszka, w 1907 roku ożenił się z Aleksandrą Soćko z Lalin i tam mieli 10-ro dzieci. Zob. Kolonia 02.
Kolejny Piotr Wójcik w 1920 roku ożenił się ze Stanisławą Prus z Transboru i tu mieli 6-ro dzieci. Ich syn Tadeusz Wójcik i Jadwiga Kaczorek z Chyżyn pobrali się w 1949 roku i w Jakubowie urodził się im syn Albert, natomiast drugi syn Władysław Wójcik z Krystyną Gajowniczek z Chyżyn pobrali się w 1955 roku.
Aleksandra Wójcik
,
córka Franciszka, w 1920 roku poślubiła Jana Rybaka z Transboru i mieli tu troje dzieci i Anna Wójcik w 1924 roku poślubiła Władysława Muchę z Głoskowa.
Franciszka Wójcik, najmłodsza córka Feliksa, w 1886 roku wyszła za mąż za Jana Wiechetka z Redzyńskiego, syna Franciszka i Marianny Soćko i w Borówku urodziło się im 5-ro dzieci.

Szczegóły gałęzi Stefana Wójcika i Zofii Paudyny.

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych