Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Okrzeja, Baran - ogr.8

Rodzina Jakuba Okrzei i Marianny Goska oraz ich następców
na ogrodzie 8
Ogród ten zasiedlili Jakub Okrzeja syn Gabriela z Lalin z Marianną Goska córką Wojciecha i Franciszki Wielgopolanin z Redzyńskiego zaślubionych w 1868 roku. Zob. rodziny Kacpra Okrzei i Elżbiety Pęśko oraz rodzinę Gosków.
Przodkiem Jakuba był Kacper Okrzeja, który w 1779 roku poślubił Elżbietę Pęśko. Z małżeństwa tego urodziło się 7-ro dzieci. Najstarszy Stefan Okrzeja w 1803 roku poślubił Teodorę  (Teresę) Pazura z Lalin, córkę Jakuba i Marianny Mikos i mieli w Lalinach 6-ro dzieci. Kolejny Franciszek Okrzeja w 1813 roku ożenił się z Marcellą Sabak, córką Piotra i Agnieszki Markosik. zob. kolonia 13. Z kolei Izabella Okrzeja w 1805 roku poślubiła Szymona Krawca z Iwowego, z którym w Iwowem mieli 6-ro dzieci. Katarzyna Okrzeja w 1915 roku poślubiła Marcelego Łukaszka z Wielgolasu, syna Krzysztofa i Magdaleny Płatek, zaś najmłodsza Franciszka Okrzeja w 1817 roku poślubiła Jana Łodygę z Lalin, syna Tomasza i Marcelli Sabak. zob. kolonia 4.
Stefan Okrzeja urodzony w 1780 roku z Teodorą Pazura mieli 6-ro dzieci. Gabriel Okrzeja w 1830 roku ożenił się z Katarzyną Skorypa z Iwowego, córką Wincentego i Ewy Gajowniczek i mieli w Lalinach 5-ro dzieci. Natomiast Jan Okrzeja w 1834 roku ożenił się z Urszulą Pazura, córką Bartłomieja i Konstancji Kowalskiej i mieli troje dzieci.
Gabriel Okrzeja urodzony w 1810 roku z Katarzyna Skorupa mieli 5-ro dzieci i najmłodszy syn Jakub Okrzeja urodzony w 1850 roku poślubił w 1868 roku Mariannę Goska i zamieszkali na Lalinkach, gdzie mieli troje dzieci. Marianna Goska po śmierci Jakuba poślubiła w 1894 roku Grzegorza Szaniawskiego z Iwowego wdowca po Łucji Oszkiel ale już nie mieli dzieci. Na ogrodzie pozostała córka Jakuba - Marcella, która w 1888 roku poślubiła Ludwika Barana z Borowia, syna Aleksandra i Ludwiki Gielo.
Ludwik Baran urodzony około 1861 roku z Marcellą mieli na Lalinkach 8-ro dzieci. Józefa Baran w 1919 roku poślubiła Stanisława Sabaka, syna Franciszka i Marianny Łodyga z ogrodu 4, natomiast Jan Baran pozostał na ogrodzie 8.
Jan Baran urodzony w 1906 roku ożenił się w 1932 roku z Petronellą Pęśko, córka Jakuba i Marianny Sabak z kolonii 7 i mieli 4-ro dzieci. Najstarsza Jadwiga w 1954 roku poślubiła Tadeusza Brzyzka z Łukówca p. Parysów i założyli rodzinę w Borowiu, gdzie mieli dwóch synów Bogdana i Leszka. Kolejny Wiesław Baran w 1958 roku ożenił sie z Anelą Wysocką z Kamionki, córką Stanisława i Aleksandry Zaran i pozostali na Lalinkach. Młodsza Emilia Baran w 1961 roku poślubiła Jana Kobusa z Otwocka, syna Jana i Józefy Przybyszi mieli córkę Annę.
Wiesław Baran urodzony w 1934 roku z Anielą Wysocką mieli na Lalinkach 4-ro dzieci. Roman w 1085 roku poślubił Zdenkę Stankową z Kutna Hora z Czechosłowacji, natomiast Edyta Baran w 2002 roku poślubiła Piotra Łodygę z Redzyńskiego, córkę Henryka i Bożeny Gaładyk.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych