Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Gaładyk

Rodziny Gaładyk

Rodzina Gaładyków pochodzi z Brzusko Woli. Pierwszym znanym przodkiem jest Dominik Gaładyk i Marcella Wągrodna z Brzusko Woli. 
Ich syn Paweł Gaładyk ożenił się w 1841 roku ze Scholastyką Rechnio z Oleksianki, córką Karola i Marianny Zadrożnej i założyli tam rodzinę. Paweł miał trzy córki i najmłodszego syna Tomasza. W latach 1850-tych Paweł zakupił kolonię 29 w Lalinach i tu przeniósł się z Oleksianki z rodziną.
Antonina Gaładyk córka Pawła w 1865 roku wyszła za mąż za Ludwika Luśnio z Walisk syna Jana i Tekli Mańkowskiej.
Tomasz Gaładyk syn Pawła w 1871 roku poślubił Mariannę Sabak, córkę Bonifacego Sabaka z Redzyńskiego i założyli rodzinę na kolonii 29 w Lalinach.  Tomasz dokupił następnie 9 morgów od Ludwika Gajowniczka z kolonii 28 i powiększył kolonię do 30 morgów.
Tomasz Gaładyk z Marianną Sabak,  mieli 13-ro dzieci. Czworo z nich zmarło w dzieciństwie a sześcioro założyło niżej opisane rodziny.
Julianna Gaładyk najstarsza córka Tomasza w 1892 roku poślubiła Franciszka Redę z Wężyczyna syna Piotra i Agnieszki Świątek i założyli rodzinę w Strachominie, gdzie urodziło się im 6-ro dzieci. Ich córka Helena Reda  w 1921 roku poślubiła Wiktora Kozłowskiego ze Strachomina syna Filipa i Franciszki Rechnio i w Strachominie mieli 8-ro dzieci. Następnie w 1937 roku Filip ożenił się z Julianną Soćko z Lalinek córką Stanisława i Franciszki Świeczka i w Strachominie mieli jeszcze troje dzieci. Syn Heleny i Wiktora, Walenty Kozłowski w 1953 roku ożenił się z Reginą Belkiewicz z Lalin córką Stanisława i Marianny Zadrożnej i w Strachominie mieli czworo dzieci, z których Zofia Kozłowska w 1983 roku poślubiła Zygmunta Lutego z Oleksianki syna Jana i Genowefy Domańskiej i w Strachominie mieli syna Dariusza i córkę Monikę.
Katarzyna Gaładyk druga córka Tomasza w 1895 roku wyszła za Jana Sabaka z Lalin, syna Tomasza i Ewy Jarzębskiej i zasiedlili półkolonię 31.  Z kolei Jan Gaładyk w 1906 roku ożenił się z Heleną Saganowską z Budzisk, córką Józefa i Józefy Sabak i założył rodzinę na części kolonii 29.
Marianna Gaładyk
córka Jana w 1945 roku poślubiła Bronisława Dziugła z Łukówca syna Piotra i Marianny Sykuła i w Lalinach mieli syna Stanisława i córkę Helenę. Stanisław Dziugieł z kolei w 1971 roku ożenił się z  Barbarą Jaworską z Latowicza córką Stanisława i Jadwigi Walewskiej i w Lalinach mieli troje dzieci. Ich najstarszy syn Bogdan Dziugieł ożenił się z Moniką Cegiełka i w Lalinach mieli córki Karolinę i Edytę.
Stefania Gaładyk druga córka Jana w 1931 roku poślubiła Józefa Stankiewicza z parafii Parysów syna Jana i Aleksandry Kielak i w Lalinach urodziła się im córka Zofia.
Helena Gaładyk trzecia córka Jana w 1946 roku wyszła za Władysława Kozika z Jędrzejowa syna Aleksandra i Julianny Kropielnickiej. 
Franciszek Gaładyk drugi syn Tomasza w 1906 roku ożenił się z Anną Obłoza z Oleksianki, córką Józefa i Moniki Gajowniczek i założyli rodzinę w Strachominie, gdzie mieli dwóch synów i. Młodszy z nich Ludwik Gaładyk w 1937 roku ożenił się ze Stanisławą Brzozowską z Wielgolasu córka Aleksandry.
Walenty Gaładyk trzeci syn Tomasza w 1912 roku poślubił Mariannę Soćko z kolonii 2 córkę Piotra i Katarzyny Nieprzeckiej i założyli rodzinę na zakupionej od Gajowniczka części kolonii 28.
Kazimiera Gaładyk córka Walentego w 1944 roku poślubiła Stanisława Dzięcioła z Oleksianki syna Piotra i Marianny Małeckiej i w Oleksiance mieli 4-ro dzieci, z których Jadwiga i Adam założyły rodziny.
Helena Gaładyk druga córka Walentego w 1952 roku wyszła za Stanisława Bogusza z Oleksianki syna Wiktora i Zofii Gaszewskiej i w Oleksiance mieli czworo dzieci, które założyły rodziny.
Lucyna Celina Bogusz najstarsza córka Stanisława i Heleny w 1977 roku poślubiła Mariana Świeczkę z Iwowego syna Jana i Wandy Gaładyk i w Iwowem mieli synów Tomasza i Jarosława. Teresa Bogusz w 1979 roku wyszła za Jerzego Rogalę z Iwowego syna Władysława i Genowefy Adamczyk i w Dębem urodziła się córka Joanna i syn Przemysław. Jan Bogusz syn Stanisława w 1980 roku ożenił się z Krystyną Rogala urodzone w Seroczynie córką Franciszka i Genowefy Uchman i w Dąbrówce mieli syna Radosława i córkę Karolinę. Stanisław Bogusz najmłodszy syn Stanisława w 1982 roku ożenił się z Elżbietą Niedek ze Strachomina córką Emila i Zofii Reda i w Oleksiance trzech synów.
Stanisław Gaładyk ożenił się z kolei w 1952 roku z Albiną Piekarską z Redzyńskiego córką Stanisława i Stefanii Kosut i mieli troje dzieci. Najstarsza Alina Stanisława Gaładyk w 1972 roku wyszła za Janusza Gajowniczka z Żebraczki syna Henryka i Stanisławy Malitka z którym mieli dwoje dzieci. Ich syn Mariusz Andrzej Gajowniczek w 2002 roku ożenił się z Małgorzatą Świątek ze Strachomina córka Stanisława i Jadwigi Gajowniczek.  Kolejna Teresa Jadwiga Gaładyk  wyszła w 1974 roku za Grzegorza Senterkiewicza ze Stoczku Łukowskiego syna Wacława i Marianny Markowicz. Najmłodszy zaś Adam Stanisław Gaładyk w 1989 roku ożenił się z Danutą Oszkiel z Iwowego córką Feliksa i Stanisławy Serzysko i mieli troje dzieci.
Franciszek Gaładyk drugi syn Walentego założył rodzinę w Łopaciance.
Janina Gaładyk najmłodsza córka Walentego poślubiła w 1955 roku Mieczysława Dobrzyckiego  z Garwolina, syna Piotra i Janiny Kurowskiej i założyli rodzinę w Głoskowie.
 
Aleksandra Gaładyk  trzecia córka Tomasza miała córkę Wiktorię, która ze Stanisławem Redą synem Kazimierza i Rozalii Rechnio osiadła również na kolonii 29. i mieli tu czworo dzieci.

Szczegółowe dane gałęzi: Dominika Gaładyka i Marcelli Wągrodnej.
 

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych