Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Pęśko - kol.7

Rodzina Władysława Pęśko i Anastazji Kowalskiej oraz ich następców
na kolonii 7

 

Najstarszym znanym przodkiem z tej rodziny jest Bartłomiej Pęśko z tej rodziny jest Bartłomiej z małżonką Barbarą, z którą mieli czworo dzieci. Zob. rodziny Bartłomieja Pęśko. Syn Bartłomieja - Walenty Pęśko urodzony w 1763 roku poślubił w 1790 roku Marcellę Śluzek i mieli 7-ro dzieci. Wszystkie założyły rodziny. Córka Marcella wyszła za Leona Sabaka syna Piotra i Agnieszki Markosik min. późniejsza kolonia 13. Kolejna córka Katarzyna w 1816 roku wyszła za Gabriela Kusio do Redzyńskiego, gdzie założyli 10-osobowa rodzinę. Franciszek z kolei poślubił Małgorzatę Pazura, córkę Stefana i Magdaleny Krawiec z Lalin i mieli 4-ro dzieci, a nanajstarsza ich córka Barbara Pęśko wyszła za Kazimierza Grudnia na kolonię 14. Kolejna córka Walentego - Józefa Pęśko wyszła za mąż za Piotra Kowalskiego do Redzyńskiego i tam mieli 5-osobową rodzinę. Najmłodsza córka Walentego - Marianna Poślubiła Ludwika Wiechetka z Redzyńskiego i mieli 6-ro dzieci. Najmłodszy zaś syn Władysław ożenił się z Anastazją Kowalską i osiedli na kolonii 7.
Władysław Pęśko urodzony w 1815 roku poślubił w 1835 roku Anastazję Kowalską z Redzyńskiego, córkę Wojciecha i Gertrudy Całka, i mieli 7-ro dzieci, z których dwoje zmarło w dzieciństwie, zaś czworo założyło omówione tu rodziny. Najstarszy syn Henryk Pęśko w 1856 roku poślubił Ludwikę Chrzyptowicz z Redzyńskiego z którą miał córkę Mariannę zamężną potem z Janem Dzięciołem z Oleksianki z którym miała 7-ro dzieci. Henryk po śmierci Ludwiki poślubił w 1857 roku Krystynę Sabak siostrę Klemensa z kolonii 5, a wdowę po Fabianie Sabak z kolonii 17 z którą miał 5-ro dzieci ( omówiono przy kolonii 17 ). Po śmierci Krystyny pozostał na kolonii 17 i ożenił się trzeci raz z Franciszką Pazura z kolonii 6 z którą miał dwoje dzieci. Drugi syn Władysława Łukasz ożenił się z Magdaleną Świątek i pozostał na kolonii 7,  Córka Franciszka wyszła za Andrzeja Kowalskiego do Redzyńskiego, syna Kajetana i Eleonory Świątek, i mieli 11-ro dzieci, zaś Marianna poślubiła Józefa Całkę z Redzyńskiego,syna Franciszka i Agnieszki Bobotek, i mieli 9-ro dzieci. Franciszka i Marianna miały wspólne wesele 24.11.1862 roku.
Łukasz Pęśko urodzony 1838 roku poślubił w 1859 roku Magdalenę Świątek z Oleksianki córkę Leona i Gertrudy Gielo, z którą mieli 8-ro dzieci, z których 5-ro zmarło w dzieciństwie, Franciszka i Jakub założyli rodziny natomiast o Janie nie ma informacji. Łukasz dokupił do swojej 23 morgowej kolonii, 10 morgów z sąsiedniej kolonii 8 i zapisał na syna Jakuba.
Władysław Gasek, Jan Pęśko, Jan Gasek, Władysław Pęśko - Gaski z Jagodnego i Pęśki z Lalin.Zbigniew Pęśko z żoną.Jakub Pęśko urodzony w 1874 roku poślubił w 1896 roku Mariannę Sabak z kolonii 13, natomiast siostra Franciszka wyszła za mąż za Jana Sabaka z tej kolonii ( małżeństwo na miany ). Jakub z Marianną mieli czworo dzieci. Najstarszy Jan jak i jego brat Władysław wyprowadzili się z Lalin, natomiast córka Aleksandra poślubiła Jana Świątka z Redzyńskiego z którym miała 5-ro dzieci, zaś córka Petronela wyszła za mąż za Jana Barana z Lalinek ogród 8.
Władysław Pęśko ożenił się z Marią Chudzicką i jakiś czas mieszkali w Lalinach, gdzie urodził się ich syn Zbigniew.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych