Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Łodyga, Belkiewicz - kol.4

Rodzina Kajetana Łodygi i Franciszki Wielgopolanin oraz ich następców
na kolonii 4


 

Najstarszym znanym przodkiem tej rodziny jest Marcin Łodyga urodzony ok.1719 roku w Lalinach, który z żoną Marianną mieli 5-ro dzieci. Zob. rodziny Marcina Łodygi.
Najstarszy Adalbertus ( Wojciech ) urodził się ok.1747 roku a w 1780 roku poślubił Krystynę Jesień urodzoną w 1761 roku w Budziskach. Zob.  rodziny Jesień. Krystyna urodziła 9-cioro dzieci z których czworo założyło rodziny. Tomasz z Cecylią Pęśko i Konstancja z Wawrzyńcem Pazura w Lalinach. Szczepan z Agatą Rogala w Iwowem i Andrzej z Eleonorą Sabak w Lalinach.
 Młodszy syn Marcina - Tomasz ożenił się z Marcellą Sabak w 1791 roku i mieli 7-ro dzieci.  Najmłodszy syn Marcina -  Franciszek ożenił się  z Agnieszką Bieńko wdową po Krzysztofie Pazura, z którą  miał jeszcze 4-ro dzieci.
Tomasz Łodyga urodzony w 1756 roku poślubił Marcellę Sabak, córkę Piotra i Magdaleny Bieńko w 1791 roku i mieli 7-ro dzieci. Najstarszy Jan ożenił się z Franciszką Okrzeja a następnie z Franciszką Ziajka, natomiast młodszy Feliks z Agnieszką Bogusz do Iwowego a następnie z Teresą Buba z którą miał 5-ro dzieci.
Jan Łodyga urodzony w 1792 roku ożenił się z Franciszką Okrzeja w 1817 roku i mieli 6-ro dzieci, a następnie w roku 1834 poślubił Franciszkę Ziajka, z którą miał jeszcze 4-ro potomstwa. Z pierwszego małżeństwa Kajetan ożenił się z Franciszką Wielgopolanin i objął kolonię 4. Zuzanna w 1849 roku poślubiła Macieja Rechnio z Redzyńskiego i miała z nim w Redzyńskiem 11-ro dzieci. Zob. rodziny Rechni. Najmłodsza zaś Marianna poślubiła w 1862 roku Daniela Kowalskiego z Redzyńskiego, wdowca po Katarzynie Dzięcioł i miała z nim syna Tomasza.
Kajetan Łodyga urodził się w 1820 roku i w 1851 roku ożenił się z Franciszką Wielgopolanin z Budzisk wdową po Wojciechu Gosce i mieli 6-ro dzieci. Najstarszy Walenty w 1880 roku ożenił się z Marianną Śluzek z Chyżyn i mieli w Lalinach troje dzieci. Kolejna Apolonia w 1878 roku wyszła za Jakuba Bogusza do Iwowego, wdowca po Elżbiecie Sabak z 7-orgiem dzieci i jeszcze urodziła mu kolejne 7-ro dzieci. Następna Petronella Łodyga w 1886 roku poślubiła Onufrego Belkowicza z Budzisk, zaś brat Franciszek Łodyga ożenił się z Marianną Belkowicz - siostrą Onufrego (małżeństwo na miany). Franciszek z Marianną mieli tylko córkę Aleksandrę, gdyż Franciszek zmarł w 1888 roku i Marianna Belkowicz w 1889 roku wyszła ponownie za Ludwika Grudnia wdowca po Wiktorii Jarzębskiej i na kolonii 14 mieli 7-ro dzieci. Ostatnia córka Kajetana - Katarzyna Łodyga w 1890 roku poślubiła Franciszka Redę z Kamionki, z którym urodziła tam 4-ro dzieci.
Onufry Belkowicz urodził się w 1864 roku w Budziskach. Do Budzisk Przybył dziadek Onyfrego - Paweł Belkowicz z Łucją Obłoza i w Budziskach urodziło się im 8-ro potomstwa. Belkowicz przybył prawdopodobnie z powiatu bielskiego. Zob. rodziny Belkowicza. Onufry z Petronellą mieli w Lalinach 7-mioro dzieci. Synowie Franciszek, Piotr, Ludwik i Stanisław pożenili się i pozostali na podzielonej kolonii. Natomiast córka Aleksandra w 1912 roku wyszła za mąż za Aleksandra Grabowskiego do Redzyńskiego, z którym mieli tam 9-ro dzieci, zaś druga córka - Stefania poślubiła w 1924 roku Jana Kosińskiego z Seroczyna, syna Józefa i Józefy Maciejak. Dzieci Onufrego zmieniły nazwisko na Belkiewicz.

Siedzą Franciszek Belkiewicz z żoną, stoją ?, 
Władysława Belkiewicz, Marianna Zadrożna, i Czesław Belkiewicz z żoną.Franciszek Belkiewicz urodzony w 1888 roku ożenił się w 1912 roku z Julianną Kieliszczyk z Kamionki, córką Jana i Marianny Pazura i mieli 8-ro dzieci.  Najstarsza Stanisława w 1938 roku poślubiła Stanisława Misztę z Kochan, syna Łukasza i Barbary Szczepanik. Eugeniusz z Genowefą Jaśkiewicz Stoją: Krystyna, Władysława i Alina Belkiewiczówny.pozostali na ojcowiźnie. Janina wyszła w 1940 roku za Bronisława Jaśkiewicza z Celeja, syna Władysława i Rozalii Bogusz. Halina w 1922 roku poślubiła Bolesława Różaka z Jamielnego, syna Franciszka i Franciszki Pazura i Kazimierz w 1951 roku ożenił się z Reginą Łukaszek z Dąbrówki, gdzie urodził się im syn Leszek ożenony z Elżbietą Świątek z Latowicza i syn Janusz. Franciszek prowadził wiatrak, który został pobudowany na jego kolonii za Strugą.
Eugeniusz Belkiewicz urodzony w 1917 roku ożenił się w 1940 roku z Genowefą Jaśkiewicz z Celeja (małżeństwo na miany) i mieli troje dzieci. Najstarsza Alina poślubiła Zdzisława Sałanowskiego, z którym urodziła córkę Elżbietę.

Zbigniew Belkiewicz i sąsiad Edward Sabak.Piotr Belkiewicz urodzony w 1891 roku poślubił Aleksandrę Urbanek, z którą mieli 7-ro dzieci. Najstarszy Henryk ożenił się w 1951 roku z Kazimierą Osiak córką Ludwika i Anny Trojanek z ogrodu 9, gdzie mieli dwoje dzieci.
 Jan Belkiewicz osiedlił się w Słupsku i tam w 1948 roku ożenił się z Krystyna Gajewską córką Leona i Janiny Zagajewskiej, z którą miał syna Jerzego i córkę Marię Annę.  Jego syn Jerzy z kolei w 1973 roku poślubił w Słupsku Renatę Dziewiątek córkę Bronisława i Klary Schulz i mieli również dwoje dzieci syna Pawła i córkę Justynę. Syn Paweł w 2002 roku poślubił w Poznaniu Joannę Ilonę Chorek z Puław, z którą miał córki Zuzannę i Angielikę. Rodzina zamieszkała w Słupsku.
Natomiast Zbigniew Belkiewicz ożenił się z Rozalią Przeradzką i mieli syna Stanisława oraz dwie córki. Najmłodsza zaś Jadwiga wyszła za mąż za  Materka i zamieszkała w Szczecinie. O pozostałym rodzeństwie brak danych.

Ludwik Belkiewicz urodzony w 1896 roku ożenił się w 1921 roku z Aleksandrą Łodyga, córką Stanisława z kolonii 1i mieli 11-ro dzieci, z których 5-ro zmarło w dzieciństwie. Najstarszy Tadeusz z Marianną Duszyńską pozostali na kolonii. Janina urodziła syna Stefana, zaś o pozostałych brak informacji.

Czesław Belkiewicz z żoną Eleonorą Janiną Jarzębską,Stanisław Belkiewicz urodzony w 1899 roku ożenił się z Marianną Zadrożną ze Słupa, córką Andrzeja i Anny Maletki i mieli 8-ro dzieci, z których troje zmarło w dzieciństwie. Najstarszy syn Czesław ożenił się z Eleonorą Jarzębską z Dębego, córką Piotra i Stanisławy Zawilińskiej. Regina poślubiła w 1953 roku Walentego Kozłowskiego ze Strachomina, syna Wiktora i Heleny Reda i mieli 4-ro dzieci. Marian Belkiewicz ożenił się w 1962 roku z Jadwigą Grzegrzółka na kolonię 1, gdzie urodziła się im córka Zofia, zamężna potem z Mieczysławem Piekarskim. Janina Belkiewicz poślubiła z kolei Henryka Zadrożnego z Łopacianki, syna Jana i Józefy Malitka i mieli dwoje dzieci.
 

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych