Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Jesień

Rodziny Jesień
 


Na początku ewidencji rodziny Jesień występują w Redzyńskiem, Chyżynach i Latowiczu. W Redzyńskiem Andrzej Jesień ur. w 1676 roku, w Chyżynach Sebastian Jesień ur. w 1701 roku i Andrzej Jesionek urodzony w 1707 roku  oraz w Latowiczu Mikołaj Jesień ur. w 1722 roku. Mikołaj Jesień w Latowiczu pochodził najprawdopodobniej z Redzyńskiego lub Chyżyn, gdyż nie występuję jego przodkowie w Latowiczu.
Andrzejowi Jesień z Redzyńskiego przypisano: Krzysztofa Jesień ur. w 1714 r. Antoniego Jesień ur. w 1725 r. i Sebastiana Jesień ur. w 1730 r.
Sebastianowi Jesień z Chyżyn przypisano: Magdalenę Jesień, Reginę Jesień, Baltazara Jesień ur. w 1741 r. i Małgorzatę Jesień ur. w 1741 r.
Andrzejowi Jesionek z Chyżyn przypisano Laurentego Jesionka.
Mikołaj Jesień w Latowiczu jak wspomniano pochodzi prawdopodobnie z Redzyńskiego lub Chyżyn.
Wcześniej użyłem określenia przypisano, gdyż nie ma dowodów na taką zależność, jako że dzieje się to przed zaprowadzeniem. ewidencji. Zależność ustaliłem wg miejsca występowania, aby w ten sposób ująć te rodziny w całość. W Chyżynach występuje również Mikołaj Jesień ur. w 1696 roku, który mógłby zastąpić Sebastiana, ale Małgorzata juz w ewidencji występuje jako córka Sebastiana, więc wiadomo, że miał rodzinę i potomstwo.
Najstarszą żoną Jesienia jest Zofia Jesieniowa z Chyżyn ur. w 1679 r. która mogłaby być matką Sebastiana i Mikołaja. W Redzyńskim najstarsza to również Zofia Jesieniowa ur. w 1698 roku, która mogła być żoną Andrzeja.
Krzysztof Jesień z Zofią
w okresie objętym ewidencją mieli czworo dzieci, z których Andrzej, Walenty i Krystyna założyły rodziny.

Andrzej Jesień w 1787 roku ożenił się z Martyną Uścińską  i mieli w Budziskach 7-ro dzieci.
 
Franciszek Jesień w 1810 roku ożenił się z Anną Zyburą z Budzisk i mieli 4-ro dzieci.
Helena Jesień
w 1834 roku poślubiła Błażeja Wielgopolanina z Dębego syna Franciszka i Marcjanny Duszyńskiej i w Budziskach mieli 6-ro dzieci. 
Bernard  Jesień najmłodszy syn Franciszka w 1844 roku ożenił się z Marianną Wielgopolanin i zamieszkali początkowo w Dębem, gdzie urodziło się im troje dzieci, a następnie w Budziskach, gdzie urodziło się pozostałe 8-ro dzieci. Dla 5-ro z nich ustalono rodziny.
 Kacper, Melchior, Baltazar Jesień w 1867 roku ożenił się z Katarzyną Jarzębską z Transboru córką Pawła i Anny Myki i w Budziskach urodziło się im 8-ro dzieci.
Franciszek Jesień
w 1908 roku ożenił się z Julianną Ptasińską z Wielgolasu córką Jana i Marianny Sabak  i w Budziskach mieli 9-ro dzieci, z których Zofia Jesień w 1975 roku poślubiła Jana Chrusta z Budek Wielg. syna Bronisława i Feliksy Zawilińskiej.
Ignacy Jesień
w 1911 roku ożenił się z Katarzyną Wielgopolanin z Budzisk córką Józefa i Magdaleny Rogowskiej i tu  mieli dwóch synów, a następnie w 1913 roku Ignacy ożenił się z Marianną Wielgopolanin, siostrą Katarzyny,  z którą mieli syna Stanisława.
Tekla Jesień, córka Bernarda, w 1874 roku poślubiła Franciszka Pawłowskiego z Dębego syna Wincentego i Anny Duszyńskiej i w Budziskach mieli 4-ro dzieci. Ich córka Helena Pawłowska w 1923 roku poślubiła Kazimierza Nowaka z Gościewicza syna Onufrego i Małgorzaty Rękawek.
Marianna Jesień druga córka Bernarda w 1879 roku wyszła za mąż za Franciszka Małeckiego z Budzisk syna Wojciecha i Karoliny Ćmoch i tu urodziła mu 12-ro dzieci.
Ich syn Paweł Małecki  ożenił się z Zofią Wójcik i w Budziskach mieli córkę Kazimierę Małecką, która z kolei w 1940 roku poślubiła Franciszka Gołędowskiego z Lalin syna Walentego i Anny Kaczorek i w Lalinach mieli córki Zofię i Jadwigę.
Jakub Jesień, syn Bernarda, w 1888 roku ożenił się z Pauliną Dzięcioł z Oleksianki córką Wojciecha i Marianny Baniarczyk i w Budziskach mieli 8-ro dzieci.
Marianna Jesień ich córka w 1920 roku poślubiła Jana Wiechetka z Lalin syna Kacpra i Antoniny Kowalskiej i w Budziskach mieli trzech synów. Najstarszy z nich Tadeusz Wiechetek w 1954 roku ożenił się z Zofią Płatek z Lalinek córką Stanisława i Heleny Łodyga i w Budziskach mieli 5-ro dzieci. Najstarsza Elżbieta Wiechetek w 1977 roku poślubiła Andrzeja Rybińskiego urodzonego w Mińsku Maz. syna Kazimierza i Stefanii Dziugieł.
Zygmunt Jesień
  syn Jakuba w 1937 roku ożenił się z Franciszką Serzysko z Borowia i powtórnie w 1958 roku ze Stefanią Nieprzecką z Lalin.
Michał Jesień najmłodszy syn Bernarda ożenił się z Marianną Gasek i mieli w Budziskach 6-ro dzieci.
Piotr Jesień najstarszy syn Michała ożenił się z Jadwigą Gasek z Chromina i mieli syna Henryka. Henryk Jesień z kolei ożenił się Alfredą Barbarą Gasek córką Józefa i Henryki Sudakowskiej i w Chrominie mieli 6-ro dzieci. Wszystkie założyły rodziny.
Anna Jesień poślubiła Marka Gregorczyka, z którym miała czworo dzieci. Ich syn Robert Gregorczyk ożenił się z Anną Czepanko. Marcin Gregorczyk poślubił Marlenę Malitka z Latowicza i Łukasz Gregorczyk ożenił się z Martą.
Marek Jesień ożenił się z Grażyną Czarnecką z Filipówki i tam mieli córki Katarzynę i Karolinę i syna Marcina.
Maria Jesień wyszła za mąż za Bogdana Sabaka z Lalin syna Stanisława i Joanny Goska i mieli 5-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny.
Zbigniew Jasień poślubił Elżbietę Ściślak z Garwolina i tam mieli synów Krzysztofa i Przemysława.
Dariusz Jesień ożenił się z Bożeną Kowalską z Izdebna i w Chrominie mieli czworo dzieci.
Michał Jesień najmłodszy syn Henryka poślubił Małgorzatę Wydra z Garwolina i urodziła się im córka Weronika i Maja.
Stefania Jesień w 1927 roku założyła rodzinę  z Ludwikiem Sikorą z Transboru synem Wincentego i Justyny Kusio wdowcem po Helenie Zwierz, gdzie mieli 5-ro dzieci.
Zofia Jesień
druga córka Michała w 1933 roku poślubiła  Jana Rudnickiego z Radachówki syna Stanisława i Franciszki Kot.
Jan Jesień
najmłodszy syn Michała ożenił się z Bronisławą Oklesińską, z którą w Budziskach mieli 6-ro dzieci.
Najstarszy z nich Henryk Jesień w 1961 roku ożenił się z Janiną Pazura z Lalin córką Stanisława i Walerii Soćko i w Budziskach mieli troje dzieci. Ich syn Tomasz Jesień w 1992 roku ożenił się z kolei z Danutą Płatek z Oleksianki córką Stanisława i Jadwigi Budner i w Budziskach urodzili im się Agnieszka i Grzegorz.  Krystyna Jesień córka Jana w 1956 roku poślubiła Zdzisława Ptasińskiego z Budzisk syna Leona i Leokadii Gielo i tu mieli troje dzieci, Marianna Jesień druga córka Jana w 1969 roku poślubiła Henryka Kędzierskiego z Iwowego i tu mieli 5-ro dzieci.

Franciszka Jesień córka Andrzeja i Martyny w 1813 roku poślubiła Józefa Rogowskiego z Górek syna Marcina i Heleny Migar i w Budziskach mieli 8-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny. Józef po śmierci Franciszki ożenił się ponownie z Magdaleną Osiak i mieli jeszcze troje dzieci, z których dwoje założyło rodziny.

Franciszka Jesień, druga córka Andrzeja, w 1816 roku poślubiła Karola ( Jana ) Paszko z Kolonki syna Piotra Paszko i Konstancji Organio i w Budziskach mieli 5-ro dzieci, które występują również pod nazwiskiem Pęśko.
Anastazja Marianna Pęśko w 1837 roku poślubiła Rocha Euzebiego Sabaka z Lalin syna Wincentego i Krystyny Wiechetek i w Lalinach mają 7-ro dzieci.
Karol Paszko w 1847 roku ożenił się z Urszulą Pazura z Lalin córką Rocha i Katarzyny Jesień i w Budziskach mieli 6-ro dzieci.
Ich córka Katarzyna Pęśko w 1884 roku poślubiła Józefa Duszyńskiego z Budzisk syna Michała i Ewy ( Domańskiej ) Frelich i w Budziskach mieli 5-ro dzieci. Aleksandra Duszyńska w 1920 roku poślubiła Władysława Soćko z Dębego syna Jana i Ludwiki Wielgopolanin i w Budziskach mieli 5-ro dzieci. Marianna Soćko ich najstarsza córka w 1943 roku wyszła za Aleksandra Banaszka z Redzyńskiego syna Józefa i Aleksandry Brzozowskiej i w Budziskach mieli 5-ro dzieci. Jerzy Banaszek ożenił się z Elżbietą Brzezek córką Stanisława i Janiny Pazura i w Iwowem mieli 5-ro dzieci. Najstarszy Tomasz Banaszek ożenił się z Jolantą Szeląg i mieli synów Arkadiusza i Damiana. Krzysztof Banaszek ożenił się z Edytą Gajowniczek i mieli syna Damiana. Zygmunt Banaszek drugi syn Aleksandra i Marianny ożenił się z Sabiną Barej i w Budziskach mieli 4-ro dzieci. Stanisław Banaszek z kolei ożenił się z Jadwigą Wardzyńską i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci.
Marianna Duszyńska druga córka Józefa w 1928 roku poślubiła Piotra Sabaka z Redzyńskiego syna Józefa i Katarzyny Anusz i w Budziskach mieli troje dzieci, które założyły rodziny.
Agata Pęśko najmłodsza córka Karola w 1846 roku wyszła za Ignacego Ćmocha i w Dębem mieli 8-ro dzieci, z których dla dwoje ustalono rodziny.
Mikołaj Czmoch w 1871 roku ożenił się z  Apolonią Kowalską z Lalin córką Józefa i Agnieszki Pazura i w Dębem mieli syna Piotra Ćmoch, który w 1906 roku ożenił się z Marianną Sabak z Dębego córką Walentego i Agnieszki Mroczek i w Dębem mieli 4-ro dzieci. Najstarsza Aniela Ćmoch  w 1928 roku wyszła za Stanisława Uścińskiego z Dębego syna Karola i Franciszki Wysockiej i Dębem mieli trzech synów, z których najstarszy Jan Uściński w 1956 roku ożenił się z Heleną Jarzębską z Dębego córką Ludwika i Heleny Dyła. Zofia Ćmoch najmłodsza córka Piotra i Marianny w 1944 roku poślubiła Stanisława Zawilińskiego z Chyżyn syna Piotra i Heleny Świątek wdowca po Reginie Gelo i w Chyżynach mieli córki Halinę i Danutę oraz syna Jana. Danuta Zawilińska w 1974 roku poślubiła Zdzisława Senktas ze Świętoch.
Teresa Ćmoch córka Ignacego i Agaty w 1888 roku poślubiła Jana Sabaka z Redzyńskiego syna Michała i Tekli Śluzek i w Dębem mieli 5-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.

Jakub Jesień najmłodszy syn Andrzeja, w 1828 roku ożenił się z Franciszką Bontruk wdową po Walerianie Wielgopolaninie i początkowo mieszkali w Dębem, gdzie urodziło się im 6-ro dzieci następnie w Lalinach , gdzie urodziło się jeszcze troje dzieci.
Zuzanna Jesień  córka Jakuba w 1864 roku wyszła za mąż za Jana Wielgopolanina z Budzisk syna Dominika i Małgorzaty Cmoch, z którym w Budziskach mieli czworo dzieci, następnie w 1882 roku poślubiła Jana Belkowicza z Budzisk syna Pawła i Łucji Obłoza, z którym miała syna Piotra i w 1893 roku trzeci raz wyszła za mąż za Andrzeja Muchę z Gołych Łąk syna Tomasza i Julianny Skibińskiej ale brak danych o dzieciach.
Małgorzata Wielgopolanin w 1891 roku poślubiła Kazimierza Miszczaka z Kamionki syna Franciszka i Józefy Frelek i w Budziskach mieli dwóch synów.

Walenty Jesień  drugi syn Krzysztofa i Zofii w 1780 roku ożenił się z Konstancją Gajowniczek z Lalin córką Tomasza i Anastazji i mieli w Budziskach 7-ro dzieci.
 
Agata Jesień najstarsza córka Walentego w 1797 roku poślubiła Wojciecha Michalskiego z Redzyńskiego i brak dalszych danych.
Józefa Jesień z kolei wyszła w 1821 roku za Łukasza Zawadkę z Lipówek syna Jadwigi Zawadka.

Jan Jesień najmłodszy zaś syn Walentego ożenił się z Gertrudą Nurzyńską i mieli w Budziskach 7-ro dzieci, a następnie w 1847 roku ożenił się z Gertrudą Deczeską z Dębego, z którą mieli jeszcze troje dzieci.
Sylwester Jesień najstarszy z synów Jana z pierwszego małżeństwa, w 1849 roku ożenił się z Marianną Belkowicz z Budzisk i mieli 8-ro dzieci.
Józef Jesień
w 1886 roku ożenił się z Katarzyną Deczeską z Dębego córką Piotra i Marianny Dusińskiej i mieli 7-ro dzieci, następnie w 1894 roku ożenił się ponownie z Agnieszką Kalińską z Kienkówki i mieli jeszcze dwóch synów.
Jan Jesień syn Józefa w 1926 roku ożenił się z Anielą Kuwała z Miastkowa córką Michała i Ludwiki Żak i mieli 4-ro dzieci.
Helena Jesień ich najstarsza córka  w 1966 roku wyszła za Henryka Swędra z Wojcieszkowa syna Zygmunta i Albiny Zalewskiej.
Piotr Jesień, drugi z synów Sylwestra, w 1887 roku ożenił się z Małgorzatą Płatek z Miastkowa i w Iwowem mieli syna Jana.
Katarzyna Jesień
córka Jana i Gertrudy w 1856 roku poślubiła Michała Wielgopolanina z Dębego syna Franciszka i Agnieszki Cmoch  lecz brak informacji o dzieciach.
Faustyn Jesień
drugi syn Jana i Gertrudy w 1854 roku ożenił się z Katarzyną Wielgopolanin z Budzisk córką Wincentego i Franciszki Robakowskiej i mieli 8-ro dzieci.
Stanisław Jesień  syn Faustyna w 1887 roku ożenił się z Rozalią Zwierz z Latowicza córką Piotra i Franciszki Suda i tam mieli 5-ro dzieci z których trzy córki założyło rodziny.
Marianna Jesień w 1914 roku wyszła za  Walentego Sobieckiego z Latowicza syna Rocha i Marianny Prędziak, gdzie mieli dwoje dzieci.
Ludwika Jesień w 1922 roku poślubiła  Józefa Śluzka z Chyżyn syna Jakuba i Agnieszki Kaczorek, z którym w Latowiczu miała córki Janinę i Mariannę. Aleksandra Jesień w 1924 roku wyszła za Władysława Dzięciołowskiego z Latowicza syna Franciszka i Franciszki Rogala, z którym w Latowiczu miała 5-ro dzieci. Najmłodsza Janina Dzięciołowska w 1961 roku poślubiła Mariana Sabaka z Latowicza syna Bolesława i Józefy Świątek i mieli syna Jarosława. 
Franciszka Jesień
córka Faustyna  w 1893 roku poślubiła Franciszka Śluzka z Redzyńskiego syna Jakuba i Urszuli Michna i mieli syna Jana,
Jan Śluzek  w 1921 roku ożenił się z Heleną Duszyńską i w Budziskach mieli synów Mariana i Wacława. Marian Śluzek w 1950 roku ożenił się z Krystyną Rogowską z Budzisk córką Stanisława i Marianny Świeczka i mieli w Budziskach 5-ro dzieci. Wacław Śluzek w 1953 roku ożenił się z Anielą Jadwigą Sabak z Redzyńskiego córką Wiktora i Weroniki Świeczka.
Paulina Jesień najmłodsza córka Faustyna w 1901 roku poślubiła Kacpra Deczeskiego z Dębego syna Piotra i Marianny Dusińskiej, z którym miała syna Jana i córkę Mariannę oraz w 1926 roku wyszła ponownie za Andrzeja Trojanka z Łukówca syna Kacpra i Stefanii Rodkiewicz.
Dorota Jesień,
córka Jana z drugiego małżeństwa z Gertrudą Deczeską, w 1867 roku poślubiła Ignacego Uścińskiego z Budzisk syna Jana i Marianny Kucińskiej i tu mieli 4-ro dzieci.

Krystyna Jesień,
córka Krzysztofa w 1780 roku poślubiła Adalberta (Wojciecha) Łodygę z Lalin i tu założyli rodzinę i mieli 9-ro dzieci. Zob. rodzinę Marcina Łodygi i Marianny.

Szczegółowe dane gałęzi: Krzysztofa Jesienia i Zofii.


 

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych