Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Soćko, Wójcik, Jarzębski - kol.2

Rodzina Adama Soćko i Mołgorzaty Łodygi oraz ich następców
na kolonii 2


 

Najstarszym znanym przodkiem jest Szymon Soćko i Agnieszka Miernicka włościanie z miejscowosci Soćki. Zob. rodziny Soćko. Ich syn Adam Soćko majster kowal urodzony ok. 1806 roku w Soćkach a mieszkający w Lalinach ożenił się 1830 roku z Martyną Łodyga - Kolonia 1. i mieli 8-ro dzieci. Po jej śmierci ożenił się powtórnie z Zofią Pęśko  z kolonii 26 wdowie po Janie Reda z którą miał jeszcze dwie córki.
Najstarszy syn Marek ożeniony z Bregidą Sabak i Tomasz ożeniony z Julianną Pielasa pozostali na podzielonej rodzinnej kolonii 2. Córka Marianna wyszła za mąż za Franciszka Wiechetka z Redzyńskiego syna Piotra i Elżbiety Chrzyptowicz. Leon ożenił się z Marianną Reda z kolonii 26 i zamieszkali na Lalinkach ogród 3 i 10. Tu ojciec Adam ożenił się z Zofią a syn Leon z jej córką Marianną. Roch z kolei ożenił się z Weroniką Kowalską z Redzyńskiego córką Filipa i Teresy Goska a jego syn Jan gospodarował na zakupionej części kolonii 19 w Lalinach.. Syn Adama Walenty  założył rodzinę w Toczyskach a Piotr - w Kobiałkach ale nie ma bliższych informacji na ich temat.
Córki Adama z drugiego małżeństwa z Zofią Pęśko ; Katarzyna wyszła za mąż za Macieja Pazurę do Chromina - syna Bernarda i Ewy Paduch, natomiast Anna wyszła za Jana Świątka z Oleksianki i pozostała na rodzinnej kolonii 26.

Marek syn Adama urodzony w 1831 roku ożenił się w 1850 roku z Brygidą Sabak córką Tomasza - kolonia 5. Marek z Brygidą mieli 7-mioro dzieci. Najstarsza córka Magdalena wyszła za mąż za  Wawrzyńca Zboinę 63 lata wdowca po Mariannie Gajowniczek - ogród 7, a po jego śmierci za Ludwika Wardzyńskiego, Następna córka Marianna wyszła za Józefa Nieprzeckiego  z Wielgolasu syna Kazimierza i Małgorzaty Brauła, a z siostrą Józefa Nieprzeckiego - Katarzyną ożenił się syn Marka - Piotr ( ?, Tadeusz Wójcik, Anna Wójcik, Marianna Duszyńska (Belkiewicz), Kazimierz Sabak, Janina Wójcik i Helena Wójcik.miany). Następny syn Jan ożenił się z Ludwiką Wielgopolanin z Dębego córkę Pawła i Agnieszki Wiechetek i mieli 8-mioro dzieci. Najmłodsza Katarzyna wyszła za  Andrzeja Wójcika z Borówka 68 lat - wdowca po Mariannie Obłoza.
Piotr urodzony w 1855 roku, który poślubił w 1881 roku Katarzynę Nieprzecką z  Wielgolasu miał z nią ?, Anna Wójcik, Tadeusz Wójcik, Helena Wójcik, Bolesław Jaroń i Janina Wójcik. 4-ro dzieci dwoje z nich zmarło w dzieciństwie natomiast Aleksandra wyszła za Jana Wójcika z Transboru i pozostała na rodzinnej kolonii, zaś Marianna za Walentego Gaładyka  - kolonia 29.
Jan Wójcik syn Franciszka i Ludwiki Reda z Transboru z Aleksandrą mieli 10-cioro dzieci. Najstarsza Waleria w 1930 roku wyszła za mąż za Stefana Świątka młynarza z Chromina syna Franciszka pochodzącego z kolonii 9.; Florentyna wyszła w 1936 roku za Jana Górskiego z Transboru syna Piotra i Katarzyny Wójcik; Helena wyszła w 1947 roku za Stefana Gawrysia z Łopacianki syna Onufrego i Józefy Kopik; Anna - za Stanisława Sykułę na kolonię 25; Tadeusz z Łucją Saganowską pozostali na rodzinnej kolonii 2; Janina wyszła za mąż za Mieczysława Duszyńskiego do Dębego syna Bolesława i Marianny Kaczorek. Zob. rodziny Wójcik.
Stanisław Łodyga, Helena Wójcik, Tadeusz WójcikTadeusz Wójcik urodzony w 1922 roku poślubił w 1947 roku Łucję Saganowską z Dębego córkę Walentego i Stefanii Mazek i mieli 6-ro dzieci. W roku 1992  ożenił się drugi raz z Emilią Sabak z Iwowego córką Lucjana i Aleksandry Pazura. Z drugiego małżeństwa nie mieli dzieci. Córka Tadeusza Krystyna w 1967 roku wyszła za Jan Sabak, Anna Wójcik, Wacław Sabak, ?, Tadeusz Wójcik. mąż za Jana Kaczorka z Dębego; Jan w 1974 roku ożenił się z Teresą Gołędowską z Iwowgo i pozostał na rodzinnej kolonii; Zofia w 1973 roku wyszła za Jana Kudlaka z Iwowego

Tomasz
syn Adama urodzony w 1846 roku ożenił się w 1873 roku z Julianną Pielasa z Chyżyn córką Kazimierza i Rozalii Chrzyptowicz. Z małżeństwa tego urodziło się 7-ro dzieci. Najstarszy syn Walenty ożenił się w 1901 roku z Elżbietą Sabak  córką Klemensa z kolonii 5 i pozostał na rodzinnej kolonii , z jej ciotką z tej kolonii ożenił się starszy brat Marek (wyżej). Następna Marianna wyszła za mąż w 1986 roku za Pawła Barana z Brzuzy syna Wojciecha i Julianny Kopeć. Z kolei Franciszka wyszła w 1900 roku za Ignacego Kucińskiego z Róży syna Józefa i Jadwigi Rosa. Kolejna Agnieszka wyszła w 1902 roku za Franciszka Baranka z Borowia syna Dominika i Agnieszki Koper. Syn Jan ożenił się z Marianną Nurzyńską za kolonię 27. Najmłodsza Aleksandra wyszła za mąż za Stanisława Kępkowicza z Wielgolasu syna Jana i Marianny Wójcik.
Walenty SoćkoWalenty z Elżbietą Sabak mieli 5-cioro dzieci. Najstarsza córka Stefania wyszła za mąż za Stanisława Jarzębskiego i pozostali na podzielonej półkolonii Walentego. Córka Waleria wyszła za Stanisława Pazurę na kolonię 6. Jan ożenił się z Władysławą Baranek i pozostał na podzielonej półkolonii Walentego. Najmłodsza córka Helena wyszła za Mariana Sabak na kolonię 12.
Jan Soćko ze Stanisławem Nurzyńskim.Jan urodzony w 1909 roku poślubił w 1939 roku Władysławę Baranek z Lalin córkę Józefa i Rozalii Pęśko. Było to małżeństwo bezdzietne i gospodarkę po nich przejął Sylwester Serzysko  żonaty z Małgorzatą Kalińską  z kolonii 9.
Stanisław Jarzębski urodzony w 1901 roku w Transborze syn Piotra i Marianny Rybak ożeniony w 1927 roku ze Stefanią mieli 7-mioro dzieci. Irena wyszła za Kazimierza Soćko syna Stanisława i Weroniki Kowalskiej, natomiast Jadwiga za Kazimierza Brzozowskiego z Transboru syna Jana i Franciszki Żaczek. Zob. rodziny Jarzębski.
Stanisław JarzębskiKazimierz Brzozowski urodzony w 1936 roku poślubił  Jadwigę w 1966 roku i mieli troje dzieci. Agnieszka wyszła za Krzysztofa Szaniawskiego z Gościewicza, natomiast Małgorzata za Krzysztofa Zarzyckiego z Budzisk. Małgorzata z Krzysztofem pozostali na gospodarstwie i mieli troje dzieci.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych