Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Maleta

Rodziny Rogala i Maleta




Roch Rogala i Jadwiga Domoń

Pierwszymi przodkami omawianych tu rodzin Rogala byli Roch Rogala i Jadwiga Domoń, którzy w 1770 roku zawarli związek małżeński i założyli rodzinę w Latowiczu, w której urodziło się 8-ro dzieci. Sześcioro z nich zmarło jednak w dzieciństwie, a dwie pozostałe Katarzyna i Mikołaj założyły rodziny.
Katarzyna Rogala, córka Rocha, w 1795 roku poślubiła Mateusza Ożarka wdowca po Klarze Kłos i w Latowiczu mieli troje dzieci. Katarzyna po śmierci Mateusza poślubiła w 1836 roku Balcera Chrzanowskiego z Latowicza ale z tego związku nie było dzieci.
Mikołaj Rogala, syn Rocha, w 1800 roku ożenił się z Konstancją Gortat z Latowicza i mieli tu 10-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.

Franciszka Rogala, najstarsza córka Mikołaja, w 1822 roku poślubiła Polikarpa Redę z Latowicza syna Feliksa i Julianny Bojanek i mieli syna Tomasza.

Łukasz Rogala, syn Mikołaja, w 1830 roku ożenił się z Teresą Nidek z Latowicza córką Mikołaja i Kunegundy Jesień i w Latowiczu mieli 8-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny.
Paweł Rogala, najstarszy syn Łukasza, w 1854 roku ożenił się z Franciszką Suda z Latowicza córką Bartłomieja i Heleny Rechnio i mieli tu 7-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny. Najstarsza córka Pawła, Józefa Rogala w 1880 roku poślubiła Grzegorza Kosobuckiego z Latowicza syna Wincentego i Franciszki Wzorek i w Latowiczu mieli 3 córki i jednego syna. Syn Pawła, Jan Rogala z kolei w 1894 roku ożenił się z Marianną Reda z Latowicza córką Jana i Rozalii Górskiej i w Latowiczu urodziło się im 8-ro dzieci, z których 6-ro założyło rodziny. Najstarszy syn Jana, Władysław Rogala w 1919 roku ożenił się z Aleksandrą Zadrożną z Latowicza córką Jakuba i Marianny Jarmul i mieli tu 7-ro dzieci. Ich syn Wacław Rogala w 1947 roku ożenił się z Marianną Duszyńską z Dębego i w Latowiczu mieli synów Ryszarda i Marka. Natomiast najmłodsza córka Stanisława Rogala w 1968 roku poślubiła Wiktora Redę z Latowicza. Drugi syn Jana, Bolesław Rogala w 1924 roku ożenił się z Joanną Kawka z Latowicza i mieli tu 4-ro dzieci. Ich najstarszy syn Roman Rogala w 1948 roku ożenił się z Sabiną Korab z Latowicza i mieli tu córki Elżbietę i Urszulę. Najmłodszy zaś Bogusław Rogala w 1964 roku ożenił się z Albiną Chrust z Latowicza i mieli synów Wiesława i Waldemara. Wiesław w 1990 roku ożenił się z Iwoną Kaczorek z Latowicza i mieli syna Mariusza, natomiast Waldemar w 1994 roku ożenił się z Agnieszką Baranowską z Latowicza i mieli synów Piotra i Pawła. Córka Jana, Marianna Rogala w 1937 roku poślubiła Ignacego Pielasę z Chyżyn syna Piotra i Franciszki Sabak i w Latowiczu mieli synów Stanisława i Romana oraz córkę Jadwigę. Roman Pielasa ożenił się z Krystyną Kędzierską i mieli córki Agnieszkę i Jolantę. Kolejna córka Jana, Wanda Rogala w 1931 roku poślubiła Stanisława Gelo z Latowicza i mieli córkę Albinę i syna Jerzego. Trzecia córka Jana, Kamila Rogala w 1945 roku wyszła za Jana Grabowskiego z Latowicza i mieli córki Teresę i Halinę. Zaś czwatra córka Jana, Alfreda Rogala w 1943 roku poślubiła Jana Miszto z Jamielnego i w Latowiczu urodził się im syn Ryszard. Marianna Rogala, druga córka Pawła, w 1890 roku poślubiła Antoniego Lipkowskiego z Wodyń syna Jana i Konstancji Kostrzewskiej i w Latowiczu mieli 4-ro dzieci. Najmłodsza córka Pawła, Waleria Rogala w 1903 roku poślubiła Wiktora Kluczka z Seroczyna syna Feliksa i Krystyny Wysockiej.
Tomasz Rogala, drugi syn Łukasza, w 1860 roku ożenił się z Teofilą Stalka z Latowicza córką Macieja i Elżbiety Świeczka i w Latowiczu mieli 7-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny. Franciszka Rogala, najstarsza córka Tomasza, w 1886 roku poślubiła Franciszka Dzięciołowskiego z Jadowa syna Antoniego i w Latowiczu urodziło się im 8-ro dzieci. Piotr Rogala, syn Tomasza, w 1895 roku ożenił się z Weroniką Śluzek z Latowicza córką Sebastiana i Marianny Chrust i w Latowiczu mieli 8-ro dzieci.Ich córka Irena Rogala w 1922 roku wyszła za Stanisława Kaczorka z Latowicza syna Walentego i Ludwiki Suda i mieli syna Mariana i córki Leokadię i Janinę. Druga córka Piotra, Zofia Rogala w 1927 roku poślubiła Jana Maletę z Latowicza i mieli syna Henryka i córki Janinę i Aleksandrę. Zob. rodzinę Kacpra Malety niżej. Trzecia córka Piotra, Aleksandra Rogala w 1931 roku wyszła za Władysława Pieniaka z Latowicza syna Jana i Aleksandry Niedek i mieli trzech synów:  Witolda, Tadeusza i Waldemara. Druga córka Tomasza, Waleria Rogala w 1893 roku poślubiła Franciszka Maletę z Latowicza i mieli tu 6-ro dzieci . (rodzina również opisana niżej) Najmłodsza zaś córka Tomasza, Weronika Rogala w 1900 roku wyszła za Franciszka Szeląga z Latowicza syna Kacpra i Weroniki Świeczka i w Latowiczu mieli 6-ro dzieci.
Julianna Rogala, córka Łukasza, w 1866 roku poślubiła Jana Bojankowskiego z Róży syna Kazimierza i Agaty Kryckiej i w Latowiczu urodziła się im córka Helena Bojankowska.
Marcin Rogala, trzeci z synów Łukasza, w 1867 roku ożenił się z Marianną Świeczka z Latowicza córką Piotra i Agnieszki Konderskiej i w Latowiczu mieli 4-ro dzieci. Marianna Świeczka w 1880 roku wyszła ponownie za Pawła Gajowniczka i mieli syna Piotra i córki Bronisławę i Aleksandrę. Najstarsza córka Marcina, Ludwika Rogala w 1892 roku poślubiła Jana Wojtowicza z Latowicza syna Walentego i Katarzyny Zaranowskiej i mieli 5-ro dzieci. Zaś druga córka Marcina, Weronika Rogala w 1892 roku poślubiła Teofila Jarmula z Latowicza syna Piotra i Apolonii Kiełczykowskiej i mieli w Latowiczu 8-ro potomstwa.

Jakub Wincenty Rogala, drugi syn Mikołaja, w 1835 roku ożenił się z Marianną Cabaj z Latowicza córką Pawła i Katarzyny Świeczka i mieli tu troje dzieci Antoniego, Jana i Mariannę i wszystkie założyły rodziny.
Antoni Rogala w 1859 roku ożenił się z Rozalią Przybysz z Borowia córką Michała i Marianny Miszczak i w Latowiczu mieli 4-ro dzieci. Ich córka Franciszka Rogala w 1886 roku poślubiła Piotra Maciejca z Latowicza syna Kiliana i Małgorzaty Gortat i w Latowiczu mieli 4-ro dzieci. Zaś druga córka Marianna Rogala w 1896 roku wyszła za Waleriana Redę z Latowicza syna Wawrzyńca i Marianny Świątek i mieli tu 6-ro dzieci.
Jan Rogala, drugi syn Jakuba, w 1864 roku ożenił się z Marianną Kuźniarską z Huty Barcząca córką Jana i Balbiny Koc i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci. Ich syn Aleksander Rogala w 1886 roku ożenił się z Franciszką Wojtowicz z Latowicza, córką Walentego i Aleksandry Brauła, a w 1889 roku ożenił się ponownie z Aleksandrą Bąk z Latowicza córką Karola i Barbary Rożniak i z drugiego małżeństwa mieli w Latowiczu 9-ro dzieci. Syn Aleksandra, Jan Rogala w 1917 roku ożenił się z Ludwiką Długołęcką z Latowicza córką Franciszka i Heleny Suda  i mieli 4-ro dzieci. Najstarszy syn Jana, Władysław Rogala w 1941 roku ożenił się Marianną Obłoza ze Strachomina córką Wiktora i Anny Kuśmierczyk i w Strachominie mieli 4-ro dzieci. Trzech synów Władysława założyło rodziny. Najstarszy syn Władysława, Sylwester Rogala w 1966 roku ożenił się z Marianną Niedek ze Strachomina i mieli córki Teresę, Marzenę i Justynę. Drugi syn Władysława, Edward Rogala w 1970 roku ożenił się ze Sławomirą Wiechetek z Oleksianki. Najmłodszy zaś syn Władysława, Hieronim Rogala w 1974 roku poślubił Elżbietę Gołędowską z Iwowego córkę Eugeniusza i Ireny Kublik i w Iwowem mieli synów Sławomira i Pawła oraz córkę Anetę. Najmłodsza córka Jana, Sabina Rogala w 1954 roku poślubiła Ryszarda Kaczorka z Latowicza i tu urodziła się im córka Zofia. Wracając do Aleksandra to jego córka Genowefa Rogala w 1918 roku poślubiła Stanisława Żbika z Łomnicy syna Mikołaja i Magdaleny Reda i w Redzyńskiem urodziła się im córka Stanisława Żbik. Druga zaś córka Aleksandra, Marianna Rogala w 1923 roku poślubiła Mieczysława Płatka z Oleksianki syna Tomasza i Weroniki Jarmul  i w Latowiczu mieli 6-ro dzieci. Siostra Aleksandra a córka Jana, Marianna Rogala w 1901 roku poślubiła Władysława Zielińskiego z Chrust i w Latowiczu mieli syna Feliksa i córkę Aleksandrę i w 1929 roku ponownie wyszła za Grzegorza Wielgoska z Latowicza.
Marianna Rogala, córka Jakuba, w 1879 roku poślubiła Ignacego Zająca z Parysowa syna Jana i Marianny Leszek i w Latowiczu mieli synów Bronisława i Józefa oraz córkę Mariannę Zając.

Jan Antoni Rogala, trzeci syn Mikołaja, w 1839 roku ożenił się z Kunegundą Świątek z Latowicza córkę Benedykta i Katarzyny Rogala i mieli tu 6-ro potomstwa.
Piotr Rogala, najstarszy ich syn w 1864 roku ożenił się  z Marianną Kawka z Latowicza i mieli w Latowiczu 5-ro dzieci, następnie w 1875 roku Piotr ożenił się ponownie z Wiktorią Maciejec ale nie mieli potomstwa. Syn Piotra, Stanisław Rogala w 1896 roku ożenił się z Anną Wardzynską z Latowicza i mieli tu 4-ro dzieci. Córka Piotra, Franciszka Rogala w 1893 roku poślubiła Franciszka Szeląga z Latowicza syna Piotra i Franciszki Chrust, a następnie w 1896 roku poślubiła Jana Zwierza z Latowicza syna Ludwika i Elżbiety Michna ale brak danych o potomstwie z tych małżeństw. Druga córka Jana, Agnieszka Rogala w 1879 roku wyszła za Franciszka Kisielińskiegoz Latowicza ale również brak danych o potomstwie. Trzecie córka Jana, Helena Rogala wyszła z kolei za Adama Miedka z Latowicza syna Jana i Franciszki Chrzanowskiej i w Latowiczy mieli trzy córki Mariannę, Bronisławę i Aleksandrę.

Katarzyna Rogala, druga córka Mikołaja, w 1845 roku poślubiła Karola Jarmula z Latowicza syna Józefa i Urszuli Stalka i w Latowiczu urodził się im syn Franciszek oraz córki Marianna i Teofila.

Szczegóły gałęzi Rocha Rogali i Jadwigi Domoń.


 

Kacper Maleta i Marianna Zakrzewska

 
Schematy rodzin
Kacper Maleta i Marianna Zakrzewska
   Piotr Maleta i Justyna Gortat
      Franciszek Maleta i Marianna Świeczka
         Kacper Maleta i Marianna Ślusarczyk

Księgi pokoleń
Kacpra Malety i Marianny Zakrzewskiej

Księgi potomków
Kacpra Malety i Marianny Zakrzewskiej
Pierwszą rodzinę w Latowiczu założył Baltazar Maleta ze Stoczka, który w 1786 roku ożenił się z Domicellą Rechnio z Latowicza i urodziło się im tu czworo dzieci. Drugą rodzinę założył Jan Maleta, który w 1791 roku poślubił Jadwigę Sabak z Wężyczyna i mieli 5-ro dzieci. Pierwszych dwoje urodziło się w Wężyczynie, następnych dwoje w Dąbrówce i ostatnia Marianna w Chyżynach. Występuje jeszcze Walenty Maleta lat 40 ożeniony w 1802 roku  z Marianną Śluzek lat 38 z Oleksianki  ale wszystkie te rodziny nie mają dalszej kontynuacji w parafii Latowicz.
Pierwszym  przodkiem omawianych tu rodzin był Kacper Maleta i Marianna Zakrzewska, których syn
Piotr Maleta urodzony w Stoczku z Justyną Gortat założyli rodzinę w Latowiczu i urodziło się tu im 4-ro dzieci, w tym dwoje pierwszych bliźniaków, następnie w 1834 roku Piotr poślubił Brygidę Gagasek z Dąbrówki, wdowę po Antonim Zdrowcu, z którym już nie miał potomstwa.
Franciszek  Kilian Maleta, syn Piotra, w 1833 roku ożenił się z Marianną Świeczka z Latowicza, córką Macieja i Gertrudy Śluzek i mieli tu trzech synów.
Kacper Maleta, najmłodszy z nich, w 1860 roku poślubił Mariannę Ślusarczyk z Latowicza, córkę Wincentego i Rozalii Suda i mieli 6-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Waleria Maleta w 1879 roku poślubiła Jana Gajnego z Latowicza i mieli tu 6-ro dzieci.
Franciszek Maleta, syn Kacpra, w 1893 roku ożenił się z Walerią Rogala z Latowicza, córką Tomasza i Teofili Stalka, i mieli tu 6-ro dzieci, z których troje założyło rodziny. Ludwik Maleta, syn Franciszka, w 1941 roku ożenił się z Heleną Osińską z Latowicza, córką Franciszka i Marianny Kuźniarskiej i w Latowiczu mieli troje dzieci: Klemensa, Pawła i Jadwigę. Aleksandra Maleta, córka Franciszka, w 1934 roku poślubiła Stanisława Sabaka z Lalin, syna Grzegorza i Heleny Małeckiej, i w Lalinach mieli trzy córki, z których najstarsza Stanisława Sabak w 1962 roku poślubiła Leona Bańczerowskiego z Niesiołowic, Krystyna Sabak w 1965 roku poślubiła Stanisława Sabaka z Iwowego i w Lalinach mieli czworo dzieci i najmłodsza Jadwiga Sabak w 1981 roku poślubiła Mariana Dziewulskiego z Łukowa. Stanisława Maleta, najmłodsza córka Franciszka w 1935 roku wyszła za Stanisława Kaniewskiego z Latowicza, syna Józefa i Marianny Bojanek ale brak danych o potomstwie.
Piotr Maleta, drugi syn Kacpra, w 1900 roku ożenił się z Zofią Kaczorek z Latowicza, córką Jana i Heleny Konderskiej i w Latowiczu mieli 6-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny. Marianna Maleta, najstarsza córka Piotra, w 1923 roku poślubiła Aleksandra Redę z Kamionki, syna Andrzeja i Marianny Chrustowskiej i w Larowiczu mieli trzech synów Ludwika, Zygmunta i Mariana. Syn Piotra, Jan Maleta w 1927 roku ożenił się z Zofią Rogala, córką Piotra i Weroniki Śluzek i w Latowiczu mieli syna Henryka oraz córki Janinę i Aleksandrę. Janina Sabina Maleta w 1954 roku poślubiła Henryka Sabaka z Lalin, brata wyżej wspomnianego Stanisława Sabak, i w Lalinach mieli syna Janusza i córkę Urszulę Sabak, która w 1985 roku poślubiła z kolei Tadeusza Bareja z Garwolina. Zob. rodziny Jana Sabak i Katarzyny Kusio.  Najmłodsza córka Jana, Aleksandra Krystyna Maleta w 1961 roku wyszła za Henryka Wardzyńskiego z Latowicza i w Gdańsku urodziła się im córka Ewa i syn Piotr. Bolesław Maleta, drugi syn Piotra, w 1938 roku ożenił się z Janiną Płatek z Latowicza, córką Ludwika i Heleny Grabowskiej i w Latowiczu urodziła się im córka Mirosława Maleta, która z kolei w 1964 roku poślubiła Tadeusza Perzanowskiego z Ołdakowizny i w Latowiczu mieli córki Justynę i Joannę. Władysława Maleta, druga córka Piotra, w 1931 roku poślubiła Stanisława Grzengę z Latowicza, syna Władysława i Marianny Ozimińskiej ale brak danych o potomstwie. Henryka Maleta, trzecia córka Piotra w 1934 roku wyszła za Jana Kota z Majdana i również brak danych o rodzinie. Najmłodsza córka Piotra, Wanda Maleta w 1937 roku poślubiła Aleksandra Janke z Goździka.
Anna Maleta, druga córka Kacpra, w 1895 roku poślubiła Józefa Konderskiego z Latowicza syna Piotra i Elżbiety Walewskiej i w Latowiczu mieli 8-ro dzieci, a ich córka Stanisława Konderska poślubiła w 1935 roku Jana Kowalskiego z Lalin syna Józefa i Katarzyny Kosut i mieli troje dzieci. Zob. rodziny Kowalski.
Florentyna Maleta, najmłodsza córka Kacpra, w 1900 roku wyszła za mąż za Franciszka Osińskiego z Latowicza, syna Piotra i Petronelli Szeląg i w Latowiczu mieli córkę Aleksandrę i syna Jana.

Szczegóły gałęzi Kacpra Malety i Marianny Zakrzewskiej.

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych