Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Gielo, Gelo

Rodziny Gielo, Gelo
 
 


W początkowym okresie rodziny Gielo występują w Oleksiance i Strachominie. Najstarszą jest rodzina Pawła i Apolonii urodzonych około 1700 roku zmarłych w Strachominie. Tu omówiono rodziny Krzysztofa i Grzegorza z Oleksianki, jak wynika z późniejszych dokumentów braci urodzonych około 1720 roku oraz Stanisława Gielo i Krystyny Gajowniczek ze Strachomina, które to rodziny miały związki z rodzinami z Lalin.

Krzysztof Gielo i Marianna Wiechetek

Krzysztof Gielo z Marianną Wiechetek założyli w Oleksiance pierwszą tu omawianą rodzinę. W ewidencji chrztów zarejestrowano 8-ro ich dzieci.

Marcin Gielo najstarszy ich syn w 1785 roku ożenił się z Franciszką Gajowniczek ze Strachomina córką Kiliana i Anny i w Strachominie mieli 4-ro dzieci, następnie w 1789 roku Marcin ożenił się ponownie z Petronellą Szostak z Dąbrówki córką Laurentego i Małgorzaty Zbroch i w Oleksiance mieli Benedykta i Rozalię.
Scholastyka Gielo z pierwszego małżeństwa w 1816 roku poślubiła Pawła Skorupę z Iwowego syna Antoniego i Agaty Rogali i mieli syna Leona żonatego z Franciszką Łodyga z Iwowego córką Szczepana i Agaty Rogala. Leon z Franciszką mieli w Iwowem 11-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Benedykt Gielo z drugiego małżeństwa w 1828 roku ożenił się ze Scholastyką Rechnio z Oleksianki córką Karola i Marianny Zadrożnej i w Oleksiance mieli 4-ro dzieci.
Małgorzata Gielo ich córka w 1852 roku poślubiła Karola Maletkę z Łopacianki syna Jana i Marianny Miszta.
Marianna Gielo druga córka Benedykta w 1856 roku wyszła za Filipa Gajowniczka ze Strachomina syna Błażeja i Józefy Gajowniczek wdowca po Mariannie Sabak i w Lalinach mieli 8-ro dzieci, potem w 1879 roku Marianna wyszła za Adama Koronkę z Miętnego syna Wojciecha i Ewy Maszkiewicz wdowca po Józefie Głowala i w Lalinach mieli syna Franciszka.
Rozalia Gielo córka Marcina z drugiego małżeństwa w 1832 roku poślubiła Jana Dzięcioła z Oleksianki syna Franciszka i Agnieszki Woźniak i w Oleksiance mieli trzech synów, którzy założyli rodziny, poza tym wcześniej Rozalia miała córkę Franciszkę, która również założyła rodzinę.
Franciszka Gelo w 1848 roku poślubiła Walentego Płatka z Oleksianki syna Pawła i Katarzyny Szeląg i w Oleksiance mieli 4-ro dzieci, które założyły rodziny.

Wiktoria Gielo córka Krzysztofa w 1788 roku poślubiła Tomasza Kozę ze Strachomina syna Marcina i Ewy i tu urodziło się im 12-ro dzieci, a dla 4-rech z nich ustalono rodziny.
Agnieszka (Woźniak) Koza najstarsza córka Tomasza w 1807 roku poślubiła Augustyna Redę ze Strachomina syna Jakuba i Doroty i w Strachominie mieli troje dzieci, które założyły rodziny.
Franciszek Koza syn Tomasza w 1819 roku ożenił się z Małgorzatą Płatek z Oleksianki córką Macieja i Katarzyny Woźniak i w Strachominie urodził się ich syn Adam.
Adam Tomasz Koza z kolei w 1841 roku ożenił się z Marianną Sadowską z Transboru córką Andrzeja i Agnieszki Szczotkowskiej i w Strachominie mieli synów Filipa i Jana, którzy założyli swoje rodziny.
Filip Kozłowski syn Adama w 1874 roku ożenił się z Franciszką Rechnio z Oleksianki córką Macieja i Anieli Pazura i w Strachominie mieli 11-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.
Jan Kozłowski drugi syn Adama w 1885 roku ożenił się z Teofilą Świątek z Oleksianki córką Jana i Katarzyny Świątek i w Strachominie mieli 9-ro dzieci.

Feliks Gielo drugi syn Krzysztofa w 1813 roku ożenił się z  Barbarą Gajowniczek ze Strachomina córką Ignacego i Moniki Grasik i w Oleksiance mieli 5-ro dzieci, ale nie ustalono ich dalszej historii.

Jan Gielo najmłodszy syn Krzysztofa ożenił się z Marianną Stosio i w Oleksiance urodziła się im córka Gertruda i Scholastyka.
Gertruda Karolina Gielo w 1831 roku poślubiła Leona Świątka ze Strachomina syna Pawła i Perpetui Chrościckiej wdowca po Klarze Świątek i w Oleksiance mieli 9-ro dzieci, a troje z nich założyło rodziny.
Scholastyka Gielo z kolei w 1825 roku wyszła za Szymona Kosuta z Iwowego syna Tomasza i Katarzyny Świątek i w Oleksiance urodził się im syn Paweł.
Paweł Kosut  w 1853 roku ożenił się z Elżbietą Płatek z Oleksianki córką Remigiusza i Julianny Bogusz i mieli córkę Mariannę zamężną z Janem Zawłockim.

Szczegółowe dane gałęzi: Krzysztofa Gielo i Marianny Wiechetek.

Grzegorz Gielo i Teresa Koc

Grzegorz Gielo i Teresa Koc w 1764 roku założyli w Oleksiance drugą omawianą tu rodzinę. Grzegorz Gielo urodził się około 1724 roku w Oleksiance, natomiast Teresa urodziła się w Latowiczu i w Oleksiance mieli 8-ro dzieci, a dla czworo z nich ustalono rodziny.
Bibianna Gielo ich córka w 1789 roku poślubiła Macieja Dzięcioła ze Strachomina syna Stanisława i Marianny i w Oleksiance mieli 5-ro dzieci.
Magdalena Gielo druga córka Grzegorza w  1793 roku wyszła za Idziego Skorupę z Iwowego syna Walentego i Małgorzaty i w Iwowem mieli 5-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny.

Ambroży Gielo syn Grzegorza w 1804 roku ożenił się z Rozalią Bieńko z Iwowego córką Krzysztofa i Krystyny Kosut i w Iwowem urodziła się ich córka Scholastyka, Ambroży w 1808 roku ożenił się ponownie z Oleksianki córka Piotra i Małgorzaty Jachówny i w Oleksiance mieli 9-ro dzieci, z których 6-ro założyło rodziny.
Kazimierz Piotr Gielo syn Ambrożego w 1833 roku ożenił się z Katarzyną Krawiec z Iwowego córką Szymona i Izabelli Okrzeja i w Iwowem mieli 5-ro dzieci.
Maria Magdalena Gelo najstarsza córka Kazimierza w 1864 roku poślubiła Leona Świątka z Oleksianki syna Szczęsnego i Julianny Redy i w Oleksiance mieli troje dzieci.
Ignacy Światek ich syn ożenił się z Józefą Osiak i w Iwowem mieli trzy córki, które założyły rodziny.
Władysława Świątek córka Ignacego w 1938 roku wyszła za Stanisława Świątka z Iwowego syna Tomasza i Katarzyny Duszczyk i w Iwowem urodziło się im 5-ro dzieci.
Aleksandra Światek w 1921 roku poślubiła Jana Sykułę z Lalin syna Pawła i Katarzyny Myka wdowca po Weronice Sitek i w Lalinach mieli 5-ro dzieci, które założyły rodziny.
Helena Świątek najmłodsza córka Ignacego wyszła za Stanisława Kędzierskiego i mieli syna Henryka żonatego z Marianną Jesień z Budzisk córką Jana i Bronisławy Oklesińskiej.
Jakub Świątek drugi syn Leona w 1903 roku ożenił się z Marianną Rechnio z Oleksianki córka Szymona i Małgorzaty Płatek i w Oleksiance mieli5-ro dzieci. Ich córka Zofia Światek w 1933 roku poślubiła Stanisława Brodowskiego z Żebraka syna Jana i Marianny Całka i w Oleksiance urodziła się im córka Kazimiera.
Piotr Gelo syn Kazimierza w 1870 roku ożenił się z Katarzyną Rogala z Oleksianki córką Filipa i Antoniny Płatek i w Iwowem mieli 6-ro dzieci.
Teofila Gelo ich córka w 1896 roku poślubiła Piotra Bieńko z Iwowego syna Pawła i Marianny Reda i w Iwowem mieli 7-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Jan Gelo syn Piotra w 1902 roku ożenił się z Marianną Gołędowską z Iwowego córką Franciszka i Franciszki Dzięcioł i w Iwowem mieli 4-ro dzieci. Stefania Gielo ich córka w 1924 roku poślubiła Jana Kaczorka z Oleksianki syna Stanisława i Agnieszki Płatek i w Oleksiance mieli troje dzieci, które założyły rodziny. Stanisław Gielo syn Jana w 1939 roku ożenił się z Marianną Świątek  z Redzyńskiego córką Ludwika i Józefy Mistewicz i w Iwowem mieli córkę Zofię i syna Romana. Zofia Gielo w 1967 roku poślubiła Stanisława Peskiego z Konopek syna Wacława i Wiktorii Łada. Weronika Gielo druga córka Piotra w 1939 roku poślubiła Stanisława Braułę z Wielgolasu córkę Jana i Józefy Pajda i w Wielgolesie mieli troje dzieci.
Ludwik Gelo drugi syn Piotra w 1908 roku ożenił się z Julianną Bogusz z Oleksianki córką Jana i Magdaleny Marczak i w Oleksiance mieli syna Stanisława i córkę Helenę. Helena Gelo w 1937 roku wyszła za Franciszka Rechnio z Oleksianki syna Jana i Weroniki Reda i mieli trzech synów. Franciszek Sławomir Rechnio ich syn  w 1970 roku ożenił się z Jadwigą Kowalczyk z Dębego córką Jana i Anny Dzięcioł.
Józef Kazimierz Gielo drugi syn Ambrożego w 1834 roku ożenił się z Antoniną Józefą Światek z Oleksianki córką Piotra i Zofii Rechnio i w Oleksiance mieli 8-ro dzieci.
Marianna Gielo najmłodsza córka Józefa w 1880 roku poślubiła Józefa Rogalę z Iwowego syna Pawła i Agnieszki Michalickiej ale brak danych o potomstwie.
Martyna Agnieszka Gielo córka Ambrożego w 1839 roku wyszła za Marcina Dzięcioła z Oleksianki syna Franciszka i Agnieszki Woźniak ale również brak danych o potomstwie, następnie Martyna w 1849 roku poślubiła Rocha Dzięcioła z Redzyńskiego syna Andrzeja i Marianny Śluzek wdowca po Magdalenie Całka i Franciszce Wiechetek i w Redzyńskiem urodził się im syn Daniel.
Daniel Dzięcioł w 1871 roku ożenił się z Marianną Mućko z Walisk córką Wojciecha i Eleonory Jaworskiej i w Redzyńskiem mieli syna Jana.
Jan Dzięcioł z kolei w 1915 roku ożenił się z Heleną Domańską z Wężyczyna córką Bartłomieja i Agnieszki Fiołek i w Redzyńskiem mieli córkę Leokadię i syna Władysława. Leokadia Dzięcioł w 1949 roku wyszła za Czesława Prusa z Redzyńskiego syna Stanisława i Katarzyny Całka i mieli troje dzieci.  Władysław Dzięcioł z kolei w 1960 roku ożenił się z Danutą Sabak z Redzyńskiego córką Wacława i Kamili Witusowskiej i w Redzyńskiem urodził się im syn Andrzej i Paweł. Andrzej Dzięcioł syn Władysława w 1985 roku ożenił się z Wiesławą Gasek z Redzyńskiego córką Tadeusza i Ludwiki Kudlak i w Redzyńskiem mieli 5-ro dzieci.
Magdalena Monika Gielo druga córka Ambrożego w 1836 roku poślubiła Floriana Marczaka  z Oleksianki i mieli córkę Katarzynę. Katarzyna Marczak z kolei w 1858 roku wyszła za Sylwestra Gajowniczka  z Chyżyn syna Jana i Franciszki Chrust i w Oleksiance mieli 5-ro dzieci.
Izydor Rafał Gielo trzeci syn Ambrożego w 1847 roku ożenił się z Elżbietą Jaworską  z Chyżyn córką Benedykta i Jadwigi Michno wdową po Pawle Boguszu i mieli w Iwowem 4-ro dzieci.
Karol Gielo ich syn w 1873 roku ożenił się z Marianną Gajowniczek ze Strachomina córką Grzegorza i Anny Reda i w Iwowem mieli 5-ro dzieci, następnie Karol w 1886 roku ożenił się z Weroniką Brzozowską z Wężyczyna córką Stanisława i Marianny Brauła i mieli córkę Katarzynę.
Walenty Gelo ich syn w 1903 roku ożenił się z Weroniką Wielgopolanin z Budzisk córką Józefa i Magdaleny Rogowskiej i w Budziskach mieli 5-ro dzieci. Leokadia Gielo ich córka w 1933 roku poślubiła Leona Ptasińskiego z Dębego syna Jana i Zofii Rogowskiej i w Budziskach urodził się im syn Zdzisław. Zdzisław Ptasiński z kolei w 1956 roku ożenił się z Krystyną Jesień córką Jana i Bronisławy Oklesińskiej i w Budziskach mieli syna Ryszarda i córki Halinę i Ewę.
Stefan Gielo syn Walentego w 1934 roku ożenił się z Zofią Kowalczyk z Dębego córką Józefa i Marianny Dzięcioł i w Budziskach mieli 6-ro dzieci. Janina Barbara Gelo ich córka w 1956 roku wyszła za Wacława Banaszka z Redzyńskiego syna Józefa i Aleksandry Rogowskiej i w Redzyńskiem mieli 4-ro dzieci, a ich syn Sławomir Banaszek w 1997 roku ożenił się z Elżbietą Sabak z Lalin córką Jana i Jadwigi Płatek i w Generałowie mieli syna Kamila i córkę Agatę. Kazimiera Teresa Gelo w 1963 roku poślubiła Jana Kalińskiego z Iwowego syna Ludwika i Heleny Świeczka i w Iwowem mieli 5-ro dzieci, a ich córka Grażyna Łucja Kalińska w 1991 roku poślubiła Józefa Kopę z Iwowego syna Ryszarda i Anny Dybek. Tadeusz Gelo syn Stefana w 1975 roku ożenił się z Anną Bielendą ze Stobiernej córką Józefa i Marii Ślęzak. Mieczysław Józef Gielo drugi syn Stefana w 1988 roku ożenił się z Martą Świątek z Walisk córką Stefana i Zofii Wiącek.
Piotr Gielo drugi syn Karola w 1908 roku ożenił się z Marianną Reda z Wężyczyna córką Szymona i Magdaleny Rybak i w Wężyczynie urodził się ich syn Jan.
Magdalena Gelo córka Izydora w 1889 roku poślubiła Jana Rogowskiego z Budzisk syna Franciszka i Franciszki Osiak wdowca po Tekli Sikorskiej i w Budziskach mieli syna Piotra i córki Mariannę i Weronikę.
Katarzyna Gelo trzecia córka Ambrożego w 1847 roku poślubiła Jana Gelo z Oleksianki syna Łukasza i Magdaleny Rechnio i w Oleksiance urodził się ich syn Walenty, który w 1874 roku ożenił się z kolei z Katarzyną Gajowniczek z Oleksianki córką Wojciecha i Scholastyki Rechnio ale brak danych o potomstwie, a Katarzyna w 1878 roku wyszła za mąż za Kajetana Dzięcioła z Oleksianki syna Wojciecha i Marianny Woźniak.

Katarzyna Gielo trzecia córka Grzegorza  w 1807 roku poślubiła Sylwestra Przybysza z Iwowego syna Antoniego i Zofii Gałązkowej wdowca po Agacie Jarząbek i mieli syna Mikołaja.
Mikołaj Andrzej Przybysz w 1847 roku ożenił się z Albiną Pieniak z Latowicza córką Wita i Moniki Kaczorowskiej i tu urodziła się ich córka Marianna, która w 1880 roku wyszła za Klemensa Pazurę z Lalin syna Piotra i Franciszki Rechnio i w Latowiczu mieli 4-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.

Szczegółowe dane gałęzi: Grzegorza Gielo i Teresa Koc.

Stanisław Gielo i Krystyna Gajowniczek

Omawianą tu rodzinę założył Stanisław Gielo z Krystyną Gajowniczek w 1756 roku w Strachominie. O przodkach brak informacji, gdyż Stanisław urodził się około 1725 roku, natomiast Krystyna około 1733 roku. Krystyna ze Stanisławem mieli czworo dzieci, ale tylko najmłodszy Bonifacy założył rodzinę w Strachominie.

Bonifacy Gielo założył rodzinę z Teresą Osio zapisywaną również jako Woźniak i w Strachominie mieli 7-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Ludwik Gielo, syn Bonifacego, w 1830 roku ożenił się z Katarzyną Marianną Sadowską z Borówka córką Kacpra i Domicelli Zwierz i w Borówku mieli  6-ro dzieci , z których pięcioro założyło rodziny.
Stanisław Gielo, syn Ludwika, w 1853 roku ożenił się z Weroniką Górską z Borówka, córką Idziego i Anastazji Mazek i w Starogrodziemieli 9-ro dzieci. Dla czworga z nich ustalono rodziny.
Ludwik Gelo , syn Stanisława, w 1881 roku ożenił się z Franciszką Prus, córką Ludwika i Marcelli Wiechetek i w Transborze urodziło się im 7-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny. Ich najstarsza córka Anna Gelo w 1902 roku poślubiła Feliksa Całkę ze Starogrodu, syna Szczepana i Marcjanny Frelek i w Starogrodzie mieli 10-ro dzieci, z których 6-ro założyło rodziny. Dominik Gelo, syn Ludwika, w 1926 roku ożenił się z Marianną Brzozowską z Transboru , córką Stanisława i Katarzyny Myka i w Transborze mieli pięcioro dzieci. Helena Gelo, druga córka Ludwika, w 1910 roku poślubiła Michała Rybaka z Transbory, syna Wojciecha i Marianny Reda, wdowca po Helenie Bogusz i Transborze mieli 4-ro dzieci. Ich córka, Marianna Rybak w 1938 roku wyszła za Jana Zwierza z Transboru, syna Piotra i Franciszki Kowalczyk i tu urodziło się im troje dzieci. Gruga córka, Stanisława Rybak, w 1939 roku poślubiła Stanisława Kudlaka z Iwowego, syna Szymona i Heleny Płatek i w Transborze urodziło się im 4-ro dzieci.
Stanisław Gelo, drugi syn Ludwika w 1932 roku ożenił się ze Stefanią Świeczka z Iwowego, córką Grzegorza i Aleksandry Sikora i w Transborze mieli 5-ro dzieci.
Katarzyna Gelo, córka Stanisława, w 1880 roku poślubiła Franciszka Mykę syna Wojciecha i Jadwigi Chrzyptowicz i w Transboprze mieli 9-ro dzieci, a czworo z nich założyło rodziny.
Ich córka Julianna Myka w 1905 roku poślubiła Jana Miedka (Niedka) ze Strachomina syna Łukasza i Krystyny Reda i w Strachominie mieli troje dzieci. Ich syn Piotr Niedek w 1935 roku ożenił się z Józefą Niedek córką Stanisława i Marianny Miklaszewskiej i w Strachominie urodziły się córki Irena i Marianna. Irena Niedek w 1957 roku wyszła za Zygmunta Gajowniczka ze Strachomina syna Franciszka i Walerii Reda, gdzie urodziłi się synowie Krzysztof i Grzegorz oraz córka Ewa. Ich syn Krzysztof Gajowniczek w 1987 roku ożenił się z Barbarą Sabak z Redzyńskiego córką Stanisława i Jadwigi Stułka i w Redzyńskiem urodziła się im Ewelina i Sylwia. Zaś drugi syn Grzegorz Gajowniczek w 1995 roku ozenił się z Anną Świątek z Oleksianki córką Mariana i Kazimiery Muchy. Siostra Ireny, Marianna Niedek w 1966 roku poślubiła Sylwestra Rogalę ze Strachomina syna Władysława i Marianny Obłoza i w Strachominie urodziły się ich córki Teresa, Marzena i Justyna. Teresa Rogala w 1989 roku wyszła za Mariana Pielasę z Wężyczyna syna Jana i Janiny Gajowniczek, natomiast druga córka Marzena Rogala w 1999 roku poślubiła Szymona Redę ze Strachomina syna Ryszarda i Barbary Szeląg. Stefania Niedek córka Jana w 1942 roku poślubiła Bolesława Gajowniczka ze Strachomina syna Walentego i Marianny Płatek i w Strachominie urodził się ich syn Jan Tadeusz Gajowniczek.
Julian Myka , syn Franciszka, w 1923 roku ozenił się z Anną Brzozowską z Transboru córką Wawrzyńca i Marianny Mazek i Transborze mieli 5-ro dzieci. Ich córka Genowefa Myka w 1950 roku poslubiła Stefana Bogusza z Kulek syna Zygmunta i Walerii Uzarskiej. Drugi syn Franciszka, Władysław Myka w 1931 roku ożenił się z Władysławą Kowalską z Budek Wielg. córką Antoniego i Józefy Sankowskiej i w Transborze urodził się syn Henryk oraz córki Marianna i Janina. Najmłodszy syn Franciszka, Dominik Myka w 1937 roku poślubił Aleksandrę Aksamitowską z Budek Wielg. córkę Stanisława i Marianny Pazińskiej i w Budkach Wielgoleskich mieli 5-ro dzieci, a ich syn Jan Myka w 1968 roku ozenił się z Zofią Uścinską córką Wiktora i Marianny Sadowskiej.
Stanisław Gelo, drugi syn Stanisława, w 1889 roku ożenił się z Agnieszką Brzozowską z Transboru córką Walentego i Anastazji Zielińskiej i w Transborze mieli troje dzieci.
Władysław Gelo w 1922 roku ożenił się z Aleksandrą Sabak z Lalin córką Stanisława i Marianny Brzozowskiej i w Transborze mieli czworo dzieci. Najstarszy ich syn Kazimierz Bolesław Gelo ożenił się z Leontyną Prus i mieli syna Stanisława, natomiast najmłodsza córka Stanisława Gelo poślubiła Przemysława Rosta.
Aleksandra Gielo, córka Stanisława, w 1917 roku poślubiła Jana Wójcika z Transboru syna Piotra i Marianny Rybak i w Transborze mieli 5-ro dzieci, a ich najstarsza córka Janina Wójcik w 1944 roku wyszła za Jana Nieprzeckiego z Wielgolasu syna Stanisława i Aleksandry Górskiej i w Wielgolesie urodziła się ich córka Krystyna i syn Stanisław.
Marianna Gielo, druga córka Stanisława, w 1889 roku poślubiła Marcina Grzendę z Chyżyn syna Jędrzeja i Moniki Gajowniczek i w Chyżynach mieli 6-ro dzieci.
Aleksandra Grzenda, ich córka, w 1909 roku wyszła za Jana Grzendę z Chyżyn syna Stanisława i Katarzyny Kozłowskiej, natomiast druga córka Julianna Grzenda w 1921 roku poślubiła Stanisława Śluzka z Chyżyn syna Pawła i Józefy Brauła.
Salomea Gielo, córka Ludwika, w 1854 roku poślubiła Jana Całkę z Kalonki syna Józefa i Marianny Sątorek.
Ludwika Gelo, druga córka Ludwika, w 1848 roku wyszła za Wojciecha Brzozowskiego z Transboru syna Jana i Kunegundy Rybak, wdowca po Anastazji Zwierz, z którą wcześniej miał syna Karola i córkę Mariannę. Ludwika z Wojciechen mieli w Transborze jeszcze 5-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny. Ludwika po śmierci Wojciecha poślubiła w 1871 roku Tomasza Zawadkę z Zawadki syna Jana i Małgorzaty Żaczek i jeszcze mieli troje dzieci, które założyły rodziny.
Katarzyna Brzozowska, najstarsza ich córka Ludwiki i Wojciecha, w 1875 roku poślubiła Jana Gruglasa z Woli Starogrodzkiej, syna Józefa i Marianny Średnickiej .
Jan Brzozowski , syn Ludwiki i Wojciecha, w 1881 roku ożenił się z Marcjanną Rogowską z Budzisk córką Pawła i Agnieszki Grzenda i w Budziskach urodziło się im 12-ro dzieci, z których dla dwojga ustalono rodziny. Zob. rodzina Wawrzyńca Rogowskiego Antoni Brzozwski syn Jana ożenił się z Władysławą Jachalską i mieli syna Stanisława żonatego następnie z Kazimiera Pasik, z którą Stanisław miał syna Henryka i córkę Krystynę. Henryka Grzozowska w 1968 roku poślubiła Andrzeja Rogowskiego z Budzisk syna Feliksa i Heleny Kowalskiej i mieli troje dzieci, natomiast Krystyna Brzozowska w 1973 roku wyszła za Edmunda Gajowniczka ze Strachomina syna Józefa i Reginy Sabak i w Strachominie urodził się ich syn Krzysztof i córka Aneta. Franciszek Brzozowski, drugi syn Jana, założył rodzinę z Anną Kulka i w Budziskazh mieli syna Mariana Brzozowskiego, żonatego w 1972 roku z Anną Osiak, a ci z kolei mieli córkę Edytę Brzozowską zamężną w 1997 roku z Adamem Stosio ze Strachomina synem Jana i Kamili Sabak.
Franciszka Brzozowska, druga córka Wojciecha, w 1883 roku wyszła za Stanisława Zawadkę z Zawadek syna Jana i Małgorzaty Żaczek.
Walenty Brzozowski, drugi syn Wojciecha, ożenił się z Agnieszką Osica i mieli syna Jana Brzozowskiego, który w 1930 roku poślubił Franciszkę Żaczek z Wielgolasu córkę Kacpra i Józefy Domuń. W Transborze urodził się im syn Kazimierz Brzozowski, który w 1966 roku ożenił się z Jadwigą Jarzębską z Lalin córką Stanisława i Stefanii Soćko i tam urodziło się im trzy córki. Zob. rodziny Pawła Jarzębskiego.
Wiktoria Zawadka, córka Ludwiki i Tomasza, w 1900 roku poślubiła Wojciecha Zwierza z Dąbrówki syna Andrzeja i Apolonii Sabak i w Dąbrówce mieli 5-ro dzieci. Ich córka Władysława Zwierz w 1940 roku poślubiła Stefana Saganowskiego z Wężyczyna syna Jana i Heleny Fiołek i w Dąbrówce mieli troje dzieci, a ich syn Jarosław Saganowski w 1977 roku ożenił się z kolei z Janina Jaworską z Kamionki córką Jana i Celiny Zwierz.
Marianna Zawadka, , druga córka Tomasza, w 1895 roku poślubiła Jana Olko z Chyżyn syna Wincentego i Weroniki Bobotek i w Chyżynach mieli 4-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny. Władysław Olko w 1927 roku ozenił się z Aleksandrą Gajowniczek z Chyżyn córką Tomasza i Franciszki Dziugieł i w Chyżynach mieli troje dzieci. Helena Olko w 1927 roku poślubiła Jana Kieliszczyka z Dąbrówki syna Ludwika i Anastazji Gagasek, a ich córka Maria Kieliszczyk w 1967 roku wyszła za Henryka makowskiego z Redzynskiego syna Aleksandra i Marianny Gelo. Ignacy Olko w 1936 roku ożenił się z Bronisławą Kopyt z Iwowego córką Jana i Marianny Skorupa i w Chyżynach mieli 5-ro dzieci i wszystkie założyły rodziny. Stanisław Olko w 1938 roku ozenił się z kolei ze Stanisławą Sabak z Redzyńskiego córką Kazimierza i Kunegundy Kozłowskiej.
Piotr Zawadka, syn Tomasza, w 1900 roku ożenił się z Marianną Sadowską z Transboru córką Stanisława i Marcjanny Zawilińskiej i założyli rodzinę w Transborze. Ich córka Aleksandra Zawadka w 1923 roku poślubiła Jana Rybaka z Transboru syna Walentego i Julianny Grzenda i mieli córkę Mariannę i syna Stanisława. Marianna Rybak w 1950 roku wyszła za Jana Sikorę z Transboru syna Ludwika i Heleny Zwierz, natomiast Stanisław Rybak w 1954 roku ozenił się z Haliną Wągrodzką, z którą mieli syna Mariana Rybaka żonatego z Elżbietą Sabak z Chyżyn córką Wiktora i Marianny Małeckiej.
Anna Gielo, trzecia córka Ludwika, w 1859 roku poślubiła Franciszka Stanietę z Borówka, syna Grzegorza i Moniki Śluzek i w Borówku mieli 4-ro dzieci.
Franciszka Stanieta, ich córka, w 1883 roku poślubiła Szczepana Gelo z Oleksianki syna Michała i Magdaleny Przybysz i w Wielgolesie urodziła się córka Franciszka, a w Waliskach Aleksandra.
Adam Stanieta w 1886 roku ożenił się z Marianną Borzym z Mieni, córką Antoniego i Antoniny Słodownik.
Marianna Gelo, najmłodsza córka Ludwika, w 1868 roku wyszła za mąż za Jana Zawadkę z Gocławia, syna Mikołaja i Katarzyny Baran.

Piotr Henryk Gielo, drugi syn Bonifacego, w 1830 roku ożenił się z Brygidą Jadwigą Chrzyptowicz z Redzyńskiego, córką Franciszka i Katarzyny Świeczka i w Strachominie mieli 11-ro dzieci. Dla trzech ustalono rodziny.
Zuzanna Gielo w 1859 roku poslubiła Mateusza Włodarczyka z Bork, syna Piotra i Katarzyny Kozickiej.
Antoni Gielo, syn Piotra, w 1861 roku ożenił się z Marianną Miedek (Niedek) ze Strachomina, z którą nie mieli potomstwa, a następnie prawdopodobnie w 1867 roku ożenił się Marianną Pieniążek, z którą w Strachominie mieli 10-ro dzieci, i dla czterech córek  ustalono rodziny.
Helena Gelo w 1891 roku poślubiła Jana Sobiecha z Grodzie syna Jakuba i Karoliny Bogusz.
Agnieszka Gelo w 1902 roku wyszła za Bolesława Gajowniczka z Żebraczki syna Jana i Heleny Rzeczkiewicz.
Marianna Gelo w 1902 roku wyszła za Jana Całkę z Redzynskiego syna Walentego i Marianny Michna i w Strachominie mieli cztery córki. Helena Całka w 1935 roku poślubiła Tomasza Galickiego z Soćków syna Piotra i Marianny Rosa.
Weronika Gelo z kolei w 1903 roku poślubiła Jana Rombla z Toczysk syna Józefa i Marianny Mroczek.
Mariana Gielo, druga córka Piotra , w 1865 roku wyszła za Piotra Świątka ze Strachomina syna Augustyna i Karoliny Świątek, ale nie mieli dzieci. Następnie Piotr w 1873 roku ożenił się z Marianną Grudzień z Lalin córka Kazimierza i Barbary Pęśko, i trzeci raz w 1880 roku ozenił się z Franciszką Pieśko z Oleksianki córka Walentego i Agaty Płatek. Piotr Swiatek z Marianną Grudzień mieli troje dzieci i z Franciszka Pieśko 8-ro, z których 6-ro załozyło rodziny.  Zob. rodziny Pawła Świątka

Jan Gielo, drugi syn Bonifacego, w 1847 roku ożenił się z Salomeą Brauła z Wielgolasu, córką Macieja i Teodozji Gurskiej wdową po Wojciechu Jarzębskim z Transboru i w Transborze mieli córkę Agnieszkę. Jan ponownie ożenił się z Katarzyną Dyła z Wielgolasu wdową po Józefie Święchu i w Transborze mieli córkę Mariannę Gelo.
Agnieszka Gelo w 1865 roku poślubiła Karola Rybaka z Transboru syna Wacława i Marianny Mazek i w Transborze mieli córki Mariannę i Katarzynę.
Marianna Rybak w 1894 roku wyszła za Piotra Jarzębskiego z Transboru syna Pawła i Agnieszki Szczepańczyk i w Transborze urodziło się im 7-ro dzieci, z których pięcioro załozyło rodziny. Zob. rodziny Pawła Jarzębskiego.
Katarzyna Rybak w 1888 roku wyszła za Jana Zwierza z Transboru syna Walentego i Agnieszki Kieliszczyk i w Transborze urodził się syn Jan Zwierz ożeniony następnie w 1928 roku z Marianną Prus z Transboru córką Tomasza i Marcelli Łodyga i tu mieli synów Stanisława i Henryka. Stanisław Zwierz w 1957 roku ożenił się z Marią Chrzanowską ze Strachomina córką Piotra i Aleksandry Smolak i w Dębem urodził się Wiesław i Mirosław.

Szczegółowe dane gałęzi: Stanisława Gielo i Krystyny Gajowniczek.




Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych