Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodzina Jana Sabak i Franciszki Pęśko

Rodzina Jana i Franciszki Sabak
 

Przodków tej rodziny omówiono na stronie zawierającej rodziny Szczepana Sabak oraz na stronie poświęconej historii kolonii 13 rodzinnej kolonii Jana.

Połączenie z poszczególnymi rodzinami Jana można uzyskać przez kliknięcie strzałek przy małżeństwach lub bezpośrednio przez kliknięcie łączy.
 

Do strony ogólnej rodzin

Rodziny Jana i Franciszki:
 Władysł. i Weronika Sabak
 Marianna i Władysł. Sabak

 Aleks. i Stan. Kwiatkowski
 Teofila i Stanisław Świątek
 
Jan Sabak i Petronela Pęśko z Heleną, 
stoją Aleksandra, Władysław,Marianna i Teofila Jan Sabak był młodszym bratem Franciszka i zamieszkał w jednym dwurodzinnym domu wybudowanym przez ojca Karola. Dom był wspólny natomiast zabudowania gospodarcze odrębne dla każdego z synów, składające się z chlewa pod jednym dachem z komorą odgrodzoną od chlewa drewutnią, spichrza, obory pod jednym dachem ze stajnią dla koni i stodoły.
Najstarszy syn Władysław w 1923 r. ożenił się z Weronikę Łuszkiewicz córką Andrzeja i Zofii Pazura z kol. 20 i gospodarował na ojcowiźnie. Córka Marianna wyszła w 1934 r. za Młodzież lata 30-te.mąż za Władysława Sabak syna Piotra i Agnieszki Lajborek na kol. 18. Córka Aleksandra w 1925Pogrzeb Heleny Sabak r. wyszła za Stanisława Kwiatkowskiego syna Jana i Julianny Zwierz  do Gołych Łąk, a córka Teofila w 1929 r za Stanisława Świątka syna Aleksandra i Julianny Sabak na kol. 9. Najmłodsza córka Helena pozostała panną. Ponadto dwoje rodzeństwa Stanisław i Franciszek zmarli w dzieciństwie.
Zdjęcia.
1. Rok 1916 z przodu: Jan Sabak, córka Helena i żona Franciszka Pęśko, z tyłu stoją: Aleksandra (Kwiatkowska), Władysław, Marianna, Teofila (Świątkowa).
2. Stoją: Feliks Sabak s. Fr, Jan Baran, Władysław Łodyga, Grzegorz Sabak s. Kl, siedzą: Stanisława Świątek (p. Łodygowa), Helena Sabak, Petronela Pęśko (p. Baranowa),Bolesław Sabak, leżą: ?, ?.
3. Pogrzeb Heleny Sabak 1942 rok stoją: Kazimiera Gałkowska, Henryk Sabak, Stefania Sabak (Rusakowa), Stanisław Kwiatkowski, Zofia Sabak, Weronika Łuszkiewicz (Sabakowa), Teresa Sabak, Jan Sabak, Marianna Sabak, Władysław Sabak, Aleksandra Sabak (Kwiatkowska), Stanisław Świątek, ?, Andrzej Rusak, Marianna Sabak c. Wł, Jan Sabak s.Wł. Teofila Sabak (Świątkowa).


Do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych