Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Sykuła

Rodziny Sykuła
 
Pierwszy znany przodek tej rodziny Bartłomiej Sykuła urodził się około 1701 roku i poślubił Anastazję. Ustalono z tego małżeństwa troje dzieci tj.Jana, Mariannę i Petronellę.
Jan Sykuła urodzony około 1754 roku poślubił w 1781 roku Zofię Pazura, z którą w Lalinach miał 8-ro dzieci. Rodzine w Lalinach założył najstarszy syn Michał, losów pozostałego rodzeństwa  nie ustalono.
Michał Sykuła urodzony w  1783 roku poślubił w 1805 roku Łucję Pęśko, z którą miał troje dzieci. Po jej śmieci poślubił  w 1813 roku Teklę Rechnio z Oleksianki, z którą miał jeszcze 5-ro dzieci.  Rodzinę założył najstarszy syn z drugiego małżeństwa - Maciej.
Maciej Piotr Sykuła urodzony w 1815 roku poślubił w 1836 roku Wiktorię Mikulską z Budzisk, córkę Wojciecha i Agaty Jesień i mieli 6-ro dzieci.
Najstarszy syn Jan Sykuła w 1855 roku ożenił się z Marianną Kosut z Iwowego i w Lalinach mieli 6-ro dzieci.
Drugi syn Macieja,  Marek Sykuła w 1864 roku ożenił się z Teresą Świątek z Dąbrówki i założyli rodzinę w Waliskach, gdzie mieli córkę Małgorzatę i syna Teofila. Teofil Sykuła w 1891 roku ożenił się z Agnieszką Wójcik ze Stanisławowa i w Stanisławowie mieli 5-ro dzieci, a ich córka Stefania Sykuła w 1927 roku poślubiła Antoniego Trojanowskiego z Lubomina
Paweł Sykuła , trzeci syn Macieja, urodzony w 1846 roku ożenił się w 1873 roku z Katarzyną Myka z Transboru, córką Aleksandra i Gertrudy Rybak i mieli w Lalinach 9-ro dzieci, z których 7-ro założyło rodziny.
Najstarsza Marianna Sykuła wyszła w 1892 roku za Piotra Dziugła do Łukówca. Kolejna Weronika Sykuła poślubiła w 1903 roku Antoniego Podstawkę ze Stodzewia.
Syn Jan Sykuła ożenił się z Weroniką Sitek a następnie z Aleksandrą Świątek i pozostał w Lalinach. Syn Jana z drugiego małżeństwa, Stanisław Sykuła w 1947 roku ozenił się z Anną Wójcik i mieli syna Henryka i Kazimierza. Henryka Sykuła w 1945 roku wyszła za Stefana Świerzyńskiego z Włocławka. Marian Sykuła w 1951 roku ożenił się z Heleną Urbanek z Iwowego i tu mieli córkę Barbarę i najmłodsza córka Jana Stanisława Sykuła w 1960 roku poślubiła Mariana Gręziaka z Dębego.
Kolejny syn Piotr Sykuła w 1909 roku ożenił się z Agnieszką Kostyra z Wężyczyna i tam mieli córkę Zofię.
Agnieszka Sykuła wyszła z kolei w 1908 roku za Szczepana Sitka z Chromina i pozostali w Lalinach lecz nie mieli dzieci i następnie Szczepan Sitek w 1910 roku ożenił się ponownie z Heleną Kowalską i w Lalinach mieli 7-ro dzieci.
Kolejna Julianna Sykuła wyszła w 1905 roku za Marka Mikosa do Chromina i   Aleksandra Sykuła w 1909 roku poślubiła Michała Konstantego z Gołych Łąk, syna Jana i Marianny Skibińskiej. Zob. kolonia 25.

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych