Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Brauła

Rodziny Brauła
 


Pierwszym znanym założycielem tej rodziny  w Wielgolesie był Tomasz Brauła (Brahuła) z Zofią, którzy mieli 6-ro dzieci.
Stanisław Braułanajstarszy syn Tomasza, urodzony w 1757 roku,  w 1787 roku ożenił się z Agnieszką Święch i mieli w Wielgolesie 6-ro dzieci.
 
Dydak Brauła, najstarszy syn Stanisława, w 1813 roku ożenił się z Marianną Gajowniczek ze Strachomina, córką Ludwika i Franciszki Paśnik i założyli rodzinę w Strachominie, gdzie mieli 6-ro dzieci.
Kacper Brauła najstarszy syn Dydaka w 1836 roku ożenił się z Franciszką Wielgopolanin z Latowicza i tu urodziło się im 4-ro dzieci, a Marianna i Rozalia założyły rodziny.
Marianna Brauła w 1860 roku poślubiła Piotra Zioło z Latowicza syna Feliksa i Franciszki Kurowskiej i mieli tu troje dzieci.
Rozalia Brauła  w 1865 roku wyszła za Walentego Woytowicza z Latowicza syna Jana i Marianny Lisieckiej i tu mieli syna Franciszka i córkę Petronellę.
Franciszek Woytowicz z kolei w 1886 roku ożenił się z Aleksandrą Rogala z Latowicza.
Ludwik Brauła, drugi syn Dydaka, ożenił się z Agnieszką Dziugieł i w Strachominie mieli8-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Franciszka Brauła najstarsza córka Ludwika w 1871 roku poślubiła Błażeja Oszkiela z Iwowego i w Iwowem mieli 7-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Maria Magdalena Brauła druga córka Ludwika w 1886 roku wyszła za Pawła Świątka ze Strachomina syna Augustyna i Karoliny Świątek i tu mieli 4-ro dzieci.
Jan Brauła syn Ludwika ożenił się z  Marianną Kozioł i w Starchominie mieli trzy córki, z których Weronika i Józefa zmieniły nazwiska na Braulińskie.
Weronika Braulińska w 1913 roku poślubiła Stanisława Wielgopolanina z Redzyńskiego syna Wojciecha i Marianny Gielo i tu mieli córkę Helenę i syna Jana.
Helena Wielgopolanin w 1947 roku wyszła za Jana Wiechetka z Redzyńskiego syna Wojciecha i Małgorzaty Zwierz i mieli tu syna Henryka, który w 1977 roku ożenił się z Teresą Kaczorek z Iwowego córką Kazimierz i Genowefy Baran.
Jan Wielgopolanin w 1948 roku ożenił się z Władysławą Serzysko z Gościewicza córką Grzegorza i Heleny Kowalskiej i mieli córkę Celinę, która w 1973 roku poślubiła Henryka Świątka z Oleksianki syna Władysława i Stefanii Gaszewskiej i w Oleksiance mieli troje dzieci, z których Anna Świątek w 1997 roku poślubiła Romana Zawilińskiego z Chyżyn.
Józefa Braulińska w 1919 roku wyszła za Piotra Sabaka z Lalin syna Klemensa i Petronelli Świątek i w Strachominie mieli7-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Władysława Brauła najmłodsza córka Jana w 1926 roku poślubiła Wiktora Świątka ze Strachomina syna Kazimierza i Katarzyny Sabak i w Strachominie mieli troje dzieci, z których Karolina i Kazimierz założyli rodziny.
Marianna Brauła trzecia córka Ludwika w 1885 roku poślubiła Jana Oszkiela z Iwowego syna Błażeja, za którego wcześniej wyszła jej siostra Franciszka (patrz wyżej) i Marianna z Janem mieli w Iwowem 8-ro dzieci, a czworo założyło rodziny.
Petronella Brauła najmłodsza córka Ludwika w 1890 roku wyszła za Michała Świątka ze Strachomina syna Antoniego i Małgorzaty Gajowniczek a brata wymienionego wyżej Kazimierza Świątka i w Strachominie mieli 5-ro dzieci.
Agnieszka Brauła w 1855 roku poślubiła Błażeja Kota z Iwowego i tam mieli 8-ro dzieci.

Elżbieta Brauła w 1821 roku poślubiła Szymona Zwierza z Chyżyn, syna Wincentego i Scholastyki Światek i mieli w Chyżynach 4-ro dzieci.

Łukasz Brauła drugi syn Stanisława w 1824 roku ożenił się z Antoniną Świątek ze Strachomina, córką Jędrzeja i Anastazji Gajowniczek i założyli rodzinę w Wielgolesie, gdzie mieli 10-ro dzieci.
Najstarsza Małgorzata Brauła w 1844 roku wyszła za mąż za Kazimierza Nieprzeckiego z Wielgolasu syna Pawła i Joanny Wieczorek i tu założyli rodzinę i mieli 8-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Grzegorz Brauła
  syn Łukasza w 1849 roku ożenił się z Apolonią Wójcik z Borówka córką Jana i Franciszki Reda i w Wielgolesie mieli 10-ro dzieci.
Franciszek Brauła ich syn w 1883 roku ożenił się z Marianną Baran ze Starogrodu córką Teodora i Antoniny Anusz i tu założyli rodzinę i mieli czworo dzieci.
Jan Brauła najstarszy syn Franciszka w 1911 roku ożenił się z Franciszką Brzezek ze Starogrodu córką Jana i Marianny Całka i w Starogrodzie mieli 6-ro dzieci. Ich syn Józef Brauła w 1946 roku poślubił Genowefę Jastrzębską ze Starogrodu córkę Jana i Katarzyny Staniak i w Starogrodzie mieli syna Ryszarda i córki Wandę i Anielę. Córka Jana, Leokadia Brauła w 1945 roku wyszła za Władysława Wyzińskiego ze Stodzewia syna Piotra i Rozalii Dąbrowskiej. Druga córka Genowefa Brauła w 1950 roku poślubiła Jana Wyglądała ze Starogrodu syna Józefa i Zofii Sobkowicz.
Stanisław Brauła drugi syn Franciszka  w 1924 roku ożenił się z Zofią Otowicz ze Starogrodu córką Aleksandra i Jadwigi Dąbrowskiej i w Starogrodzie mieli 4-ro dzieci. Ich córka Halicja Brauła w 1946 roku poślubiła Władysława Jastrzębskiego  ze Starogrodu syna Józefa i Józefy Żołądek i urodził się im tu syn Stanisław. Druga córka Stanisława, Sabina Brauła 1948 roku wyszła za Józefa Wiącka z Przyłęki syna Jana i Rozalii Belka.
Józef Brauła trzeci syn Franciszka w 1922 roku ożenił się z Zofią Lipińską z Kolonii Starogrodzkiej synem Jana i Agnieszki Wiśniewskiej i w Starogrodzie mieli córkę Reginę i synów Stefana i Ryszarda.
Stefania Brauła najmłodsza córka Franciszka w 1917 roku poślubiła Stanisława Dąbrowskiego ze Starogrodu syna Wojciecha i Małgorzaty Pajdy i w Starogrodzie urodziło się im 11-ro dzieci.
Jan Brauła drugi syn Grzegorza w 1887 roku ożenił się z Ludwiką Adamiec ze Starogrodu córką Szymona i Kunegundy Dąbrowskiej, założyli rodzinę w Wielgolesie i mieli 6-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny.
Józefa Brauła w 1908 roku poślubiła  Feliksa Sobkowicza ze Starogrodu i tu założyli rodzinę i mieli 11-ro dzieci.
Antoni Brauła w 1923 roku ożenił się z Zofią Zwierz z Wielgolasu córką Ludwika i Marianny Brauła i tu mieli 8-ro dzieci. Najstarsza Helena Brauła  w 1950 roku poślubiła Jana Brzozowskiego z Wielgolasu syna Władysława i Stefanii Dziugieł i mieli córkę Ewę. Ich syn Bernard Brauła w 1957 roku ożenił się z  Marianną Wielgopolanin z Dębego córką Franciszka i Florentyny Mazek.
Aleksander Brauła  w 1927 roku ożenił się z Teofilą Górską z Borówka córką Michała i Agnieszki Komorek  założyli rodzinę w Starogrodzie i mieli 7-ro dzieci.
Franciszka Brauła najmłodsza córka Jana w 1927 roku poślubiła Stanisława Adamca z Dzielnika syna Andrzeja i Józefy Ptasińskiej.
Piotr Paweł Brauła trzeci syn Grzegorza w 1897 roku ożenił się Marianną Sabak z Lalin córką Jędrzeja i Agnieszki Święch wdową po Janie Ptasińskim założył rodzinę w Wielgolesie i mieli troje dzieci a ich córka Władysława Brauła  w 1918 roku poślubiła Stanisława Mućko z Budek Wielgoleskich syna Feliksa i Józefy Żelazo i w Wielgolesie mieli 8-ro dzieci. Wcześniej Marianna Sabak z Janem Ptasińskim w Wielgolesie mieli  7-ro dzieci), z których czworo założyło rodziny.
 Ignacy Brauła czwarty syn Grzegorza w 1892 roku ożenił się z Marianną Gajowniczek ze Strachomina, córką Franciszka i Ludwiki Reda i mieli w Wielgolesie 6-ro dzieci.
Aleksandra Brauła w 1914 roku poślubiła Franciszka Zawolskiego syna Stanisława i Katarzyny Zgutka i w Budkach Wielg. mieli 6-ro dzieci.
Piotr Brauła w 1922 roku ożenił się z  Anną Brzezek ze Starogrodu córką Jana i Marianny Całka założył rodzinę w Wielgolesie i mieli tu troje dzieci, a ich syn Tadeusz Brauła drugi syn Ignacego w 1952 roku ożenił się z Leokadią Okrasa urodzonej w  Sobieniach Jeziorach córką Teofila i Julianny Pietrusińskiej i w Warszawie urodzili się im synowie Mirosław i Grzegorz.. Mirosław Brauła w 1989 roku w Warszawie poślubił Alicję Pędowską z Dębego Wielkiego córkę Mieczysława i Cecylii Przesmyk i w Warszawie mieli córki Urszulę i Małgorzatę. Grzegorz Brauła w 1982 roku poślubił w Austrii w Sankt Peter am Kammersberg Danutę Niezielińską z Ostrowa Wielkopolskiego córkę Jana i Barbary Chudzińskiej i w Wiedniu urodził się im syn Jan Gregor i córka Marta Danuta.
Stefania Brauła druga córka Ignacego w 1923 roku poślubiła Stanisława Płatka z Oleksianki syna Piotra i Agaty Dzięcioł założyli rodzinne w Oleksiance i mieli tam 6-ro dzieci. Ich córka Genowefa Płatek w 1953 roku poślubiła Wacława Mariana Świątka z Redzyńskiego syna Jana i Franciszki Makowskiej i w Redzyńskiem mieli 4-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Bronisława Brauła z kolei w 1931 roku poślubiła Stanisława Jasińskiego ze Starogrodu, a po jego śmierci poślubiła w 1936 roku jego brata Eugeniusza i uradziła z każdym po dwoje dzieci.
Jan Brauła najmłodszy syn Ignacego w 1943 roku ożenił się z Genowefą Ciszkowską z Wielgolasu córką Jana i Marianny Brauła.
Marianna Brauła
najmłodsza córka Grzegorza w 1892 roku poślubiła Pawła Bontruka z Gołych Łąk syna Rocha i Marianny Stańczyk.
Cecylia Brauła  druga córka Łukasza, wyszła za mąż za Jacentego Łuckiewicza z Glinianki syna Michała i Karoliny Nieprzeckiej i w Wielgolesie mieli 10-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny -omówione pod powyższym adresem.
Ludwika Brauła kolejna córka Łukasza w 1856 roku poślubiła Antoniego Sabaka z Redzyńskiego syna Tomasza i Magdaleny Wiechetek i założyli rodzinę w Redzyńskiem, gdzie mieli 8-ro dzieci.
Jakub Brauła
drugi syn Łukasza w 1859 roku ożenił się z Franciszką Wójcik z Borówka córką Jana i Franciszki Reda i w Wielgolesie mieli 5-ro dzieci, z których Kacper i Józefa założyły rodziny, następnie z Małgorzatą Wójcik zapisana jest córka Jakuba Marianna.
Kacper Brauła w 1884 roku ożenił się z Ludwiką Chrust z Latowicza córką Walentego i Anny Dąbrowskiej.
Józefa Brauła córka Jakuba w 1893 roku poślubiła Pawła Śluzka z Chyżyn syna Józefa i Zuzanny Gajowniczek i w Chyżynach mieli trzech synów.
Marianna Brauła córka Jakuba i Małgorzaty w 1891 roku wyszła za Ludwika Zwierza z Borówka syna Michała i Agnieszki Kępkowicz i w Wielgolesie mieli 4-ro dzieci.
Józefa Zwierz najstarsza ich córka w 1914 roku poślubiła Bronisława Święcha z Wielgolasu syna Ignacego i Marianny Jarzębskiej i w Wielgolesie urodziła się im córka Helena Reda, która w 1039 roku wyszła za Kazimierz Redę z Chyżyn syna Ludwika i Anny Morackiej i w Wielgolesie mieli synów Zenona i Andrzeja.
Jan Zwierz syn Józefa w 1923 roku ożenił się ze Stanisławą Olko z Kamionki córką Piotra i Katarzyny Prus wdowie po Janie Jaworskim i w Kamionce urodziła się im córka Celina Zwierz, która w 1951 roku poślubiła Jana Jaworskiego z Kamionki syna Jana i Józefy Kurki i w Kamionce mieli córki Marzenę i Janinę. Marzena Jaworska w 1990 roku poślubiła Jana Dziugła z Wężyczyna syna Tadeusza i Jadwigi Rechnio i mieli tu syna Piotra i córkę Ewelinę. Janina Jaworska w 1977 roku wyszła za Jarosława Saganowskiego z Dąbrówki syna Stefana i Władysławy Zwierz.
Zofia Zwierz druga córka Ludwika w 1923 roku poślubiła Antoniego Braułę z Wielgolasu syna Jana i Ludwiki Adamiec, których rodzinę omówiono wyżej.
Bronisława Zwierz trzecia córka Ludwika w 1923 roku poślubiła Stanisława Olko siostrę w/w Stanisławy zamężnej z Janem Zwierzem ( miany ) i w Wielgolesie mieli syna Stanisława i córkę Gabrielę. Stanisław Olko w 1958 roku ożenił się z Kazimierą Gajowniczek ze Strachomina córką Piotra i Reginy Niedek, natomiast Gabriela Olko w 1960 roku poślubiła Eugeniusza Gielo  z Redzyńskiego syna Walentego i Anny Skorupa i w Latowiczu urodził się im syn Wojciech.
Marcella Brauła czwarta córka Łukasza w 1859 roku poślubiła Walentego Wójcika z Borówka syna Jana i Franciszki Reda i tam mieli 6-ro dzieci, natomiast Marianna Brauła, najmłodsza córka Łukasza, w 1862 roku poślubiła Piotra Jarzębskiego z Wielgolasu syna Walentego i Genowefy Nieprzeckiej i tu mieli 7-ro potomstwa.
Ludwika Jarzębska w 1885 roku poślubiła Franciszka Grabowskiego z Redzyńskiego syna Ludwika i Anastazji Kowalskiej i w Redzyńskiem mieli troje dzieci, które założyły rodziny.
Marianna Jarzębska natomiast wyszła za Tomasza Grabowskiego z Redzyńskiego brata w/w Franciszka i w Redzyńskiem mieli 8-ro dzieci, z których 6-ro założyło rodziny.
Antoni Jarzębski w 1903 roku ożenił się z Heleną Gajowniczek ze Strachomina córką Franciszka i Ludwiki Reda i w Wielgolesie mieli córki Bronisławę i Stanisławę.
Bronisława Jarzębska w 1930 roku poślubiła Stanisława Gajowniczka z Chyżyn syna Ignacego i Marianny Kaczorek i w Chyżynach 5-ro dzieci, a 4-ro z nich założyła rodziny.

Sylwester Brauła,  trzeci syn Stanisława, ożenił się z Marianną Chróst z Chyżyn córką Piotra i Marcelli Goska i brak danych o tej rodzinie.

Maciej Brauła, drugi syn Tomasza, w 1790 roku poślubił Wiktorię Reda ze Strachomina, z którą miał w Wielgolesie 6-ro dzieci, a następnie w 1807 roku ożenił  się z Teodozją Górską z Wielgolasu, z którą mieli jeszcze 8-ro dzieci.
 
Piotr Brauła najstarszy syn Macieja z pierwszego małżeństwa w 1815 roku ożenił się z Franciszką Śluzek z Chyżyn córką Jana i Cecylii Rogala i założyli rodzinę w Chyżynach, gdzie mieli 7-ro dzieci.
Julianna Brauła w 1836 roku poślubiła Macieja Bobotko z Chyżyn syna Sylwestra i Joanny Rybak i tu mieli 8-ro dzieci,
Marianna Bobotek w 1864 roku poślubiła Klemensa Sabaka z Redzyńskiego syna Józefa i Izabelli Śluzek wdowca po Monice Reda i w Redzyńskiem mieli 4-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Ignacy Bobotek syn Macieja w 1863 roku ożenił się z Marcjanną Śluzek z Chyżyn córką Michała i Benedykty Olko i w Chyżynach mieli 4-ro dzieci, które założyły rodziny.
Marianna Bobotek w 1891 roku poślubiła Wojciecha Stosio z Wężyczyna syna Stanisława i Katarzyny Brzozowskiej i w Wężyczynie mieli 6-ro dzieci.
Katarzyna Bobotek druga córka Ignacego w 1897 roku wyszła za Jana Świeczkę z Chyżyn syna Tomasza i Zuzanny Całka i w Chyżynach mieli 4-ro dzieci.
Franciszek Bobotek syn Ignacego w 1904 roku ożenił się z Agnieszką Świątek z Oleksianki córkąFranciszka i Marianny Gaszewskiej i w Chyżynach  mieli córki Zofię i Helenę. Zofia Bobotek w 1939 roku poślubiła Walentego Gajowniczka z Chyżyn syna Jana i Katarzyny Zwierz i tu mieli 6-ro dzieci. Helena Bobotek w 1936 roku wyszła za Jana Podstawkę ze Stodzewia syna Szymona i Marianny Prus i w Chyżynach urodził się im syn Stanisław Podstawka, który w 1966 roku ożenił się z Zofią Szaniawską z Redzyńskiego córką Stefana i Marianny Konopackiej i w Chyżynach mieli 4-ro dzieci. Ich córka Małgorzata Podstawka w 1988 roku poślubiła Marka Zawilińskiego z Dębego syna Mariana i Marii Maciejec i mieli tu córkę Paulinę i syna Kamila. Agata Podstawka druga córka Stanisława i Zofii w 1995 roku wyszła za Wiesława Wójcika z Brzuzy Nowej syna Tadeusza i Zofii.
Julianna Bobotek trzecia córka Ignacego w 1904 roku poślubiła Piotra Grzendę i w Chyżynach mieli syna Stanisława, który w 1928 roku ożenił się z Leokadią Sabak z Wężyczyna córką Ludwika i Heleny Mazek i w Chyżynach mieli 5-ro dzieci.
Weronika Bobotek druga córka Macieja i Julianny w 1865 roku poślubiła Wincentego Olko z Chyżyn syna Piotra i Marianny Goska i w Chyżynach mieli troje dzieci, które założyły rodziny.
Jan Olko ich syn w 1895 roku ożenił się z Marianną Zawadka z Transboru córką Tomasza i Ludwiki Gelo i w Chyżynach mieli 4-ro dzieci, które założyły rodziny.
Ignacy Olko drugi syn w 1899 roku ożenił się z Katarzyną Saganowską z Redzynskiego córką Józefa i Józefy Sabak i w Chyżynach urodził się syn Bronisław, który następnie poślubił Ludwikę Kępkowicz.
Marianna Olko córka Wincentego w 1899 roku poślubiła Piotra Saganowskiego brata Katarzyny ( miany ) i w Redzyńskiem mieli 8-ro dzieci, z których troje założyło rodziny.
Adrian Brauła syn Piotra w 1842 roku ożenił się z Klarą Sabak z Lalin, z którą w Chyżynach mieli syna Antoniego, a po jej śmierci ożenił się z Małgorzatą Anusz, z którą mieli jeszcze syna Ludwika i córkę Juliannę.
Antoni Brauła w 1864 roku poślubił z kolei Marcjannę Komorek z Kamionki córkę Pawła i Salomei Czernioi w Wielgolesie mieli 7-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny.
Wojciech Brauła najstarszy syn Antoniego w 1889 roku ożenił się z Jadwigą Dąbrowską ze Starogrodu córką Wojciecha i Tekli Zawadka i w Wiegolesie mieli 5-ro dzieci, a następnie z Jadwigą Zielińską, z którą mieli dwoje dzieci. Ich córka Marianna Brauła najstarsza córka z pierwszego małżeństwa poślubiła Jana Ciszkowskiego. Druga córka Stefania Brauła w 1916 roku wyszła za Józefa Redę z Chyżyn syna Pawła i Zuzanny Szczepanik i w Wielgolesie mieli 7-ro dzieci, z których 4-ro założyło rodziny. Trzecia córka Wojciecha i Jadwigi, Józefa Brauła w 1923 roku poślubiła Jana Jareckiego z Wielgolasu syna Karola i Anny Czub i mieli tu syna Stanisława i córkę Zofię. Stanisław Brauła syn Wojciecha z drugiego małżeństwa w 1929 roku ożenił się z Weroniką Śluzek z Walisk córką Hilarego i Katarzyny Rutkowskiej.
Piotr Brauła drugi syn Antoniego w 1911 roku ożenił się z Weronikę Niedek ze Strachomina córką Jakuba i Agnieszki Krakowiak i w Wielgolesie mieli 5-ro dzieci.
Marianna Brauła córka Antoniego w 1894 roku poślubiła Józefa Kaczorka ze Skupie syna Wojciecha i Heleny Luba.
Józefa Brauła druga córka Antoniego w 1899 roku wyszła za Ludwika Zajm z Transboru syna Jana i Tekli Ducek i tu mieli 9-ro dzieci, z których 7-ro założyło rodziny.
Ignacy Brauła trzeci z synów Antoniego w 1903 roku ożenił się z Heleną Kopacz z Dąbrówki córką Karola i Katarzyny Majak i w Wielgolesie mieli 7-ro dzieci, z których czworo założyło rodziny. Bronisława Brauła ich córka w 1933 roku poślubiła Aleksandra Konstanty z Gołych Łąk syna Piotra i Antoniny Bajera. Regina Brauła druga córka w 1949 roku wyszła za Jana Kosuta z Wielgolasu syna Bolesława i Franciszki Kępkowicz. Jan Brauła syn Ignacego w 1933 roku ożenił się z Marianną Kowalską z Redzynskiego córką Teofila i Teofili Anusz i w Wielgolesie mieli czworo dzieci.
Ludwik Brauła ( Braulński ) w 1886 roku ożenił się z Marianną Świątek ( Świątkowską ) córką Stanisława i Marianny Ożarek i w Chyżynach mieli 12-ro dzieci.
Piotr Brauliński jego syn w 1924 roku ożenił się z Kazimierą Obłoza i w Latowiczu urodziła się córka Zofia. Zofia Braulińska w 1942 roku poślubiła Hieronima Słomczyńskiego z Latowicza syna Stanisława i Weroniki Kopacz i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci. najmłodszy z nich Jacek Słomczyński w 1980 roku ożenił się z Czesławą Adamiec z Latowicza córką Bernarda i Janiny Bąk.
Weronika Brauła najmłodsza córka Piotra i Franciszki Śluzek występująca również jako Braulińska w 1856 roku poślubiła Jana Anusza z Chyżyn i tam mieli 9-ro dzieci.

Franciszek Brauła
syn Macieja i Wiktorii Reda  w 1826 roku ożenił się z Małgorzatą Bobotek z Chyżyn córka Wincentego i Elżbiety Zwierz. Rodzina często zmieniała miejsce pobytu bo pierwsze dziecko urodziło się w Chyżynach, drugie w Wielgolesie, trzecie znów w Chyżynach, czwarte w Strachominie i ostatnie w Kamionce.
 Ich córka Klara Brauła w 1852 roku poślubiła Bonifacego Olko z Kamionki syna Jana i Aleksandry Niedek i mieli tu 8-ro dzieci,z których troje założyło rodziny.
Weronika Brauła druga córka Franciszka w 1861 roku wyszła za Konstantego Rybaka z Transboru syna Dydaka i Scholastyki Wronowskiej i w Wielgolesie mieli 6-ro dzieci, a ich córka Marianna Rybak w 1895  roku poślubiła Jana Sadowskiego ze Starogrodu syna Kazimierza i Heleny Jarzębskiej i w kolonii Starogrodzkiej mieli czworo dzieci, które założyły rodziny.
Franciszka Brauła trzecia córka Franciszka w 1862 roku poślubiła Józefa Sabaka z Redzyńskiego i założyli rodzinę w Chyżynach, gdzie mieli 8-ro dzieci.
Marianna Brauła czwarta córka Franciszka w 1850 roku poślubiła Andrzeja Olko z Kamionki brata w/w Bonifacego, po śmierci Marianny Andrzej żenił się jeszcze z Małgorzatą Płatek  z Oleksianki i Gertrudą Wójcik z Walisk.

Józef Brauła syn Macieja z drugiego małżeństwa z Teodozją Górską w 1827 roku ożenił się z Agnieszka Rocznio z Chyżyn córką Jana i Gertrudy Jaworskiej założył rodzinę w Wielgolesie i mieli 4-ro dzieci.

Marianna Brauła córka Macieja i Teodozji w 1824 roku poślubiła Bonifacego Wieczorka z Wielgolasu syna Franciszka i Krystyny Łukaszek i mieli tu 5-ro dzieci. Ich syn Jan Wieczorek w 1861 roku ożenił się z Urszulą Zwierz z Borówka córką Walentego i Józefy Całka i w Wielgolesie mieli córkę Mariannę Wieczorek, która z kolei w 1894 roku poślubiła Jana Redę z Chyżyn córkę Stanisława i Marianny Sabak i w Chyżynach mieli 5-ro dzieci.
 
Salomea Brauła kolejna córka Macieja w 1835 roku poślubiła Wojciecha Jarzębskiego z Transboru syna Szymona i Apolonii Tomaszewskiej i w Transborze mieli troje dzieci,  a następnie w 1847 roku wyszła ponownie za Jana Gelo ze Strachomina córkę Bonifacego i Teresy (Woźniek) Osio i w Transborze mieli córkę Agnieszkę.
Cecylia Jarzębska córka Wojciecha  w 1882 roku poślubiła Jana Święcha z Wielgolasu syna Józefa i Katarzyny Dyła i w Transborze mieli 4-ro dzieci.
Ich synowie Antoni i Paweł Święch  żenili się dwukrotnie z Sabakównami z Lalin min. z trzema córkami Karola Sabaka : Teklą Marianną i Rozalią.
Agnieszka Gielo córka Jana i Salomei w 1865 roku poślubiła Karola Rybaka z Transboru syna Wacława i Marianny Mazek i w Transborze mieli córki Mariannę i Katarzynę, które założyły rodziny. Marianna Rybak w 1894 roku poślubiła Piotra Jarzębskiego z Transboru i tu mieli 7-ro dzieci, z których 5-ro założyło rodziny. Katarzyna Rybak w 1888 roku wyszła za Jana Zwierza z Transboru syna Walentego i Agnieszki Kieliszczyk i tu mieli syna Jana Zwierza, który w 1928 roku ożenił się z Marianną Prus z Transboru córka Tomasza i Marcelli Łodyga i w Transborze mieli synów Stanisława i Henryka.

Walenty Brauła kolejny syn Macieja i Teodozji w 1835 roku ożenił się z Franciszką Mazek z Borówka córką Marcina i Klary Dębskiej-Choszcz i założyli rodzinę w Wielgolesie, gdzie mieli 9-ro dzieci.
Katarzyna Brauła
ich córka w 1866 roku poślubiła Łukasza Świątka z Oleksianki syna Walentego i Ludwiki Kępkowicz i w Wielgolesie mieli troje dzieci, z których Jan i Józefa założyli rodziny.

Marcin Karol Brauła kolejny syn Macieja i Teodozji w 1839 roku ozenił się z Barbarą Święch z Wielgolasu córka Hipolita i Łucji Krakowiak założyli rodzinę w Wielgolesie, gdzie mieli 4-ro dzieci.

Paweł Brauła najmłodszy syn Macieja w 1851 roku ożenił się z Izabellą Zagórską z Siennicy założyli rodzinę w Wielgolesie i mieli tu 7-ro dzieci.
Michał Brauła najstarszy syn Pawła w 1880 roku ożenił się z Józefą Chrust z Wielgolasu córką Wincentego i Agnieszki Olkoi mieli 5-ro dzieci.
Karol Brauła drugi syn Pawła w 1880 roku ożenił się z Marianną Sobkowicz ze Starogrodu córką Piotra i Łucji Całka, z którą miał syna Antoniego, a następnie w 1882 roku ożenił się z Franciszkę Sabak z Lalin córką Karola i Małgorzaty Łodyga, z którą w Wielgolesie miał troje dzieci.
Jan Brauła   syn Karola z drugiego małżeństwa żenił się w 1907 roku z Józefą Pajda z Wielgolasu córka Antoniego i Marcjanny Całka i tu mieli 6-ro dzieci. Tadeusz  Brauła syn Jana  w 1939 roku ożenił się z Wandą Światek z Lalin córką Piotra i Marianny Sabak założył rodzinę w Lalinach, gdzie był kowalem i miał 5-ro dzieci. zob. kolonia 26. Apolonia Brauła w 1960 roku poślubiła Antoniego Cyganka urodzonego w Dzibicach syna Franciszka i Anieli Smoleń. Młodsza córka Tadeusza, Henryka Brauła poślubiła w 1967 roku Stanisława Kaczorka z Iwowego (Kresy), syna Jana i Stanisławy Sabak i założyli rodzinę w Pruszkowie. Najmłodszy Marian Brauła ożenił się z Marzanną Mazek i założyli rodzinę w Lalinach, gdzie urodził się im syn Adrian i córki Diana i Aldona. 
Stanisław Brauła drugi syn Jana w 1939 roku ożenił się  z Weroniką Gelo z Iwowego córką Jana i Marianny Gołędowskiej i w Wielgolesie mieli troje dzieci.
Remigiusz Stanisław Brauła najmłodszy ich syn w 1972 roku ożenił się z Teresą Reda z Walisk.
Feliks Brauła, trzeci syn Pawła, w 1887 roku ożenił się z Magdaleną Ćmoch z Dębego córką Ignacego i Marianny Pielasa i w Dębem mieli 4-ro dzieci.
Jan Brauła ich syn, w 1928 roku ozenił się z Anną Mucha z Dębego, córką Andrzeja i Katarzyny Kowalskiej i w Dębem urodziło się trzech synów. Anna po śmierci Jana , poślubiła w 1942 roku  Piotra Dąbrowskiego ze Starogrodu syna Ludwika i Katarzyny Sękowskiej i w Dębem urodził się im syn Henryk Dąbrowski żonaty następnie z Apolonią Malitka z Lalin, córką Jana i Wandy Sitek i w Dębem urodziła się ich córka Barbara Dąbrowska.
Walenty Brauła , drugi syn Feliksa, w 1924 roku ożenił się z Aleksandrą Saganowską z Budzisk, córką Wojciecha i Marianny Zwierz i w Dębem urodziło się czworo dzieci.

Szczegółowe dane gałęzi: Tomasza Brauły i Ewy
 

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych