Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Świątka Michała

Rodziny Świątek1. Andrzeja     2. Michała     3. Walentego

Michała Świątka i Małgorzaty Świeczka

Michał Świątek z Oleksianki z Małgorzatą Świeczka ze Strachomina w 1769 roku pobrali się i założyli rodzinę w Oleksiance, gdzie mieli 7-ro dzieci. W 1790 roku Małgorzata poślubiła Jana Płatka z Oleksianki.
Cyprian Światek, syn Michała, w 1796 roku ożenił się z Salomeą Dzięcioł i w Oleksiance mieli 7-ro dzieci, a następnie w 1821 roku ożenił się z Małgorzatą Reda z Żebraczki ale juz nie mieli potomstwa.
Magdalena Świątek, córka Cypriana, w 1821 roku poślubiła Stanisława Płatka z Oleksianki.
Jan Świątek, syn Cypriana, w 1823 roku ożenił się z Ewa Płatek z Oleksianki i mieli 9-ro dzieci. Najstarsza Katarzyna Świątek  w 1844 roku poślubiła Walentego Gaszewskiego z Oleksianki i mieli tu syna Jakuba żonatego z Weronika Oszkiel  i córkę Juliannę zamężną z Romanem Oszkielem z Iwowego (miany). Zob. rodziny Oszkiel.
Marianna Świątek, kolejna córka Jana, w 1849 roku poślubiła Onufrego Płatka z Oleksianki.
Mateusz Świątek, syn Jana, w 1858 roku ożenił się z Łucją Grudnio z Lalin, zob. rodziny Grudnio, i w Oleksiance mieli 8-ro dzieci.
Najstarszy Teofil Świątek  w 1888 roku ożenił się z Franciszką Sadowską z Wężyczyna i w Oleksiance mieli 7-ro dzieci. Walenty Świątek w 1922roku ożenił się z Franciszką Potyra za Zbuczyna, córką Tymoteusza i Marianny Chałas. Helena Świątek, córka Teofila, w 1920 roku poślubiła Władysława Ositka z Seroczyna. Zaś Jan Świątek w 1944 roku ożenił się z Zofią Jastrzębską z Lasomina i w Wielgolesie urodziła się im córka Marianna.
Jan Świątek, drugi syn Mateusza, w 1886 roku ożenił się z Anną Soćko z Lalin i w Lalinach mieli 6-ro dzieci. Najstarsza Julianna Świątek  w 1911 roku poślubiła Jana Krzywickiego z Górek k/Parysowa. Piotr Świątek w 1916 roku ożenił się z Marianną Sabak wdową po Antonim Święchu i w Lalinach mieli 9-ro dzieci. Najstarsza Wanda wyszła za mąż za Tadeusza Braułę kowala z Wielgolasu i pozostali na kolonii 26 po ojcu Piotrze. Jan Świątek ożenił się z Janiną Sabak córką Ludwika z kolonii 12. Marianna Świątek wyszła za Stefana Sabaka z Iwowego, syna Piotra i Agnieszki Kosut. Stefan ożeniony z Anielą Malitka pozostał na gospodarstwie, zaś najmłodszy Marian ożenił się z Apolonią Sabak z kolonii 21 i założył rodzinę w Świdrze. Zob. kolonia 18. Drugi z synów Jana, Ludwik Świątek w 1925 roku ożenił się z Marianną Gajowniczek ze Strachomina i w Lalinach mieli troje dzieci. Najstarsza córka Janina wyszła w 1951 roku za mąż za Stefana Sabaka z Chromina, syna Jana i Franciszki Gawryś i pozostali na kolonii, gdzie mieli czworo dzieci,Marian Malitka i Kazimierz Świątek. natomiast pozostali założyli rodziny poza Lalinami. Zob. kolonia 26.
Katarzyna Świątek, córka Mateusza, w 1889 roku poślubiła Pawła Bekacza z Rudnika syna Stanisława i Jadwigi Kluska. Natomiast
Paweł Świątek w 1897 roku ożenił się z Ludwiką Czmoch z Dębego i w Oleksiance urodziło się im 7-ro dzieci.
Wojciech Świątek, drugi z synów Jana ożenił się z Małgorzatą Boniarczyk i Małgorzata Świątek w 1862 roku wyszła za Pawła Bogusza z Łopacianki, syna Macieja i Agaty Miszta.
Stanisław Świątek, drugi syn Cypriana, ożenił się z Marianną Zarębską i w Oleksiance mieli 6-ro dzieci. ich córka Katarzyna Świątek w 1862 roku poślubiła Rafała Dzięcioła z Oleksianki, syna Jana i Rozalii Gelo. Natomiast druga córka Teofila Świątek w 1884 roku wyszła za Antoniego Jaworskiego z Wielgolasu, syna Hieronima i Katarzyny Miszczyk.
Józef Świątek, drugi syn Michała, w 1804 roku ożenił się z Teklą Dzięcioł z Oleksianki i tu mieli 7-ro dzieci. Ich z kolei syn
Walenty Świątek
w 1837 roku ożenił się z Ludwiką Kempkowicz z Wielgolasu i w Oleksiance mieli 6-ro dzieci.
Faustyn Światek, najstarszy syn Walentego, w 1862 roku ożenił się z Marianną Całka z Oleksianki i tu mieli 5-ro dzieci. Ich z kolei syn Konstanty Świątek w 1900 roku ożenił się z Marianną Śluzek z Chyżyn i w Oleksiance mieli 6-ro dzieci. Najstarszy Józef Świątek w 1928 roku ożenił się z Marianną Gelo z Redzyńskiego. Kolejna Stefania Świątek w 1926 roku poślubiła Stanisława Sudakowskiego z Latowicza i w Latowiczu mieli 5-ro dzieci, a ich córka Irena wyszła za Wojciecha Dzięcioła z Oleksianki i Kamila Świątek w 1932 wyszła za Władysława Śluzka z Iwowego i w Latowiczu mieli 8-ro dzieci.
Łukasz Świątek, drugi syn Walentego, w 1866 roku ożenił się z Katarzyną Brauła z Wielgolasu i tu mieli troje dzieci. Ich syn Jan Świątek w 1901 roku ożenił się z Wiktorią Wojciechowską z Borówka i w Wielgolesie, później w Dębem i w Waliskach mieli 8-ro dzieci, natomiast córka Józefa Świątek w 1901 roku wyszła za Józefa Zająca z Żakowa.
Jakub Świątek, trzeci syn Walentego, w 1869 roku ożenił się z Marianną Wiechetek z Oleksianki i tu urodziło się im 4-ro dzieci, a ich córka Izabella Świątek w 1898 roku poślubiła Franciszka Całkę z Oleksianki i tu mieli troje dzieci.
Piotr Świątek, czwarty syn Walentego, w 1891 roku ożenił się z Franciszką Kaczorek z Iwowego i w Oleksiance urodził się im syn Bolesław.

Szczegóły gałęzi Michała Świątka i Małgorzaty Świeczka.

Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych