Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Łodyga, Grzegrzółka - kol.1

Rodzina Franciszka Łodygi i Rozalii Kowalskiej oraz ich następców
na kolonii 1

 

<
Pierwszym znanym przodkiem był Baltazar Łodyga urodzony ok. 1763 roku. W 1780 roku poślubił Elżbietę Pazura z Lalin a świadkami byli Adalbertus Pęśko i Paweł Pazura obaj z Lalin. Baltazar z Elżbietą mieli 6-cioro dzieci. Zob. rodziny Baltazara
Majcher ( Melchior ) syn Baltazara urodzony w 1783 roku  poślubił w 1806 roku Anielę Kowalską z którą miał 8-mioro dzieci. najstarsza córka Martyna wyszła za mąż za Adama Soćko i zamieszkali na sąsiedniej kolonii 2. Franciszek ożenił się z Rozalia Kowalską a córka Agnieszka wyszła za Mateusza Wiechetka z Redzyńskiego syna Stanisława i Agnieszki Śluzek.
Franciszek syn Melchiora urodzony w 1808 roku poślubił w 1831 roku Rozalię Kowalską z Redzyńskiego córkę Szymona i Krystyny Gielo i mieli 6-cioro dzieci. Najstarsza Małgorzata wyszła za Karola Sabak z kolonii 18. Następny Tomasz ożenił się z Katarzyną Świątek z Oleksianki córką Błażeja i Magdaleny Rechnio. Ślub wzięli w styczniu 1855 roku a w marcu tego roku Tomasz zmarł. Jan ożeniony z Katarzyną Wiechetek i Piotr z Marianną Sabak pozostali na podzielonej kolonii 1.Jan
urodził się w 1838 roku a w 1857 ożenił się z Katarzyną Wiechetek z Redzyńskiego, córką Piotra i Elżbiety Chrzyptowicz.
Jan z Katarzyną mieli 8-ro dzieci. Córka Julianna wyszła za mąż za Andrzeja Rzewuckiego urodzonego w Krystynie a mieszkającego w Gościewiczu. Następna Marianna wyszła za Franciszka Sabak z Lalinek ogród 4. Natomiast Franciszek i Stanisław ożenili się z siostrami Weroniką i Katarzyną Śluzek z kolonii 12. Franciszek poszedł na kolonię 12, natomiast Stanisław z Katarzyną pozostał na kolonii 1. Najmłodszy z braci Aleksander ożenił się z Weroniką Kowalską na kolonię 16.
Jan po śmierci Katarzyny ożenił się w 1891 roku z Franciszką Sandomierską wdową po Kazimierzu Śluzku a matką Katarzyny i Weroniki . Ojciec ożenił się z matką a synów ożenił z córkami bliźniaczkami.
Stanisław urodzony w 1869 roku poślubił Katarzynę Śluzek w 1896 roku, z którą miał 8-ro dzieci. Córka Aleksandra wyszła za mąż za Ludwika Belkiewicza kolonia 4.  Helena wyszła za Stanisława Płatka na Lalinki ogród 1i2. Anna wyszła za Józefa Grzegrzółkę z Brzuzy  a Marianna za Władysława Pielasę z Dębego wdowca po Zofii Sabak syna Ignacego i Weroniki Uścińskiej. Najmłodszy Stanisław ożenił się z Kazimierą Kowalską. Anna i Stanisław pozostali na kolonii1.
Anna urodzona w 1907 roku wyszła za mąż w 1939 roku za Józefa Grzegrzółkę z Brzuzy syna Andrzeja i Agnieszki Wysockiej z którym miała córkę Jadwigę a ta z kolei wyszła za Mariana Belkiewicza z kolonii 4. Ich córka Zofia Belkiewicz wyszła za mąż za Mieczysława Piekarskiego z Gozdu. Z małżeństwa tego urodzili się Paulina i Michał Piekarski.
Anna i Józef Grzegrzółka.Wesele Mariana Belkiewicza i Jadwigi GrzegrzółkaWesele Mariana Belkiewicza i Jadwigi GrzegrzółkaEdward Sabak, Jadwiga Grzegrzółka, 
 Marian Belkiewicz i Jadwiga Płatek. Kom.Zofii Belkiewicz, 
 chrzestni Władysław Belkiewicz i Zofia Łodyga (Płatek)

Stanisław urodzony w 1913 roku poślubił w 1944 roku Kazimierę Kowalską z kolonii 15. W 1944 roku urodził się syn Marian ożeniony z Jadwigą Gadomską z miejscowości Duchy, który pozostał na ojcowiźnie, a w 1949 córka Zofia, która wyszła za Stanisława Płatka na Lalinki ogr.1,2.

Kazimierz Sabak, Władysław Łodyga, Tadeusz Wójcik.Kom. Zofi Łodyga, 
rodzice Kazimiera Kowalska (Łodyga) i Stanisław Łodyga. Zofia Łodyga z koleżanką. Ślub Mariana 
Łodygi z Jadwigą Gadomską, z tyłu Andrzej Kowalski i Stanisław Płatek.


 

Piotr syn Franciszka urodzony w 1849 roku poślubił w 1869 roku Mariannę Sabak córkę Damazego z kolonii 11. z która mieli 6-cioro dzieci. Najstarszy syn Feliks ożenił się z Julianną Komorek z Kamionki i zamieszkali na Lalinkach na ogrodzie 6. Córka Marcella wyszła za Tomasza Prusa do Transboru syna Ludwika i Marianny Wiechetek. Drugi syn Jan ożenił się z Anną Jarzębską i pozostał na rodzinnej kolonii. Córka Franciszka wyszła za Jana Świątka na kolonię 9. a najmłodsza Aleksandra wyszła za mąż za Wiktora Chrzanowskiego do Strachomina syna Jana i Franciszki Reda.
Jan urodzony w 1876 roku poślubił w 1904 roku Annę Jarzębską z Borówka córkę Franciszka i Julianny Komorek z którą miał 12-cioro dzieci.
Piotr syn Jana w 1948 roku poślubił Henrykę Sitek z kolonii 25. z którą miał 5-cioro dzieci. Córka Danuta w 1973 roku wyszła  za mąż za Jerzego Jagiełłę z Hajnówki; syn Sławomir ożenił się z Elżbietą Kowalską córką Zygmunta i Alicji Obłoza a syn Leszek  ożenił się z Barbarą Gałązka z Redzyńskiego córką Władysława i Jadwigi Wiechetek.
Władysław syn Jana ożenił się ze Stanisławą Osiak i mieli 4-ro dzieci. Córka Barbara wyszła w 1971 roku za Jerzego Kozłowskiego z Góry Kalwarii; Bogumiła w 1972 roku za Stanisława Kajkę z Kienkówki, a Grażyna w 1981 roku za Leszka Zimniaka z Warszawy. Syn Jan ożeniony z Krystyną Przybysz pozostał na gospodarstwie.
Jadwiga córka Jana wyszła za mąż w 1953 roku za Tadeusza Kowalskiego z Redzyńskiego syna Jana i Petroneli Kowalskiej i mieli dwóch synów: Waldemara i Andrzeja ożenionego z Iwoną Stułka.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych