Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Kowalski, Malitka - kol.22

Rodzina Ambrożego Kowalskiego i Magdaleny Zawilińskkiej oraz ich następców
na kolonii 22
Omawiana rodzina Kowalskich podobnie jak z kolonii 15,  wywodzi się z Redzyńskiego. Pierwszym znanym przodkiem był Kazimierz Kowalski, który w 1778 roku poślubił Katarzynę Kusio z Redzyńskiego i mieli 7-ro dzieci. Najstarszy syn Jan poślubił w 1799 roku Anastazję Stynka i założył rodzinę w Lalinach. Drugi syn Adalbertus (Wojciech) poślubił w 1805 roku Gertrudę Całka i pozostał w Redzyńskiem. Wojciech z Gertudą mieli 10-ro dzieci. Ich syn Piotr ożenił się z Józefą Pęśko z Lalin. Córka Cecylia wyszła za Pawła Sabaka, z którym miała troje dzieci i ponownie za Leona Pazure , z którym miała dwoje dzieci. Druga córka Anastazja wyszła za Władysława Pęśko do Lalin na kolonię 7. Z kolei syn Fabian  ożenił się z Teresą Goska, z którą miał czworo dzieci oraz ponownie z Antoniną Dzięcioł z Latowicza. Córka Wojciecha - Julianna wyszła za Filipa Wiechetka z Redzyńskiego.  Córka Kazimierza - Marianna Kowalska poślubiła Tomasza Pęśko z Lalin - kolonia 26 z którym miała 9-ro dzieci, natomiast syn Michał poślubił w 1810 roku Franciszkę Kozę i mieli w Redzyńskiem 9-ro dzieci. Zob. rodziny  Kowalski
Po śmierci Katarzyny Kusio, Kazimierz ożenił się ponownie w 1795 roku z Franciszką Chrzyptowicz z Redzyńskiego z wdową po Baltazarze Śluzku i mieli 4-ro dzieci. Ich córka Anna  poślubiła Jana Goskę z Redzyńskiego, z którym mieli 10-ro dzieci Zob: rodzina Gosków zaś młodsza Magdalena poślubiła Franciszka Kusio z Redzynskiego i mieli dwoje dzieci, a następnie Macieja Śluzka z Redzynskiego, z którym mieli jeszcze 6-ro dzieci.
Jan Kowalski urodzony w 1779 roku z Anastazją Stynka poślubioną w 1799 roku mieli 8-ro dzieci. Najstarszy syn Franciszek  ożenił się w 1823 roku z Moniką Wiechetek z Redzyńskiego i otrzymał kolonię 22, natomiast syn Józef  z Agnieszką Pazura otrzymał kolonię 15. Kolejny syn Maciej z Elżbieta Śluzek mieli troje dzieci, ale nie ma danych o potomstwie. Natomiast najmłodsza córka Anastazja wyszła za Andrzeja Gaładyka z Łopacianki.
Franciszek Kowalski urodzony w 1803 roku poślubił w 1823 roku Monikę Wiechetek z Redzyńskiego, córkę Wawrzyńca i Katarzyny Nocek i mieli 9-ro dzieci, z których 6-ro zmarło w dzieciństwie. Najstarszy syn Ambroży żenił się czterokrotnie i pozostał na kolonii 22, zaś córka Marianna wyszła za mąż za Sylwestra Gajowniczka  do Chyżyn, ale brak danych o potomstwie.
Ambroży Kowalski urodził się w 1827 roku i w 1851 roku poślubił Juliannę Plichta z Iwowego, córkę Jana i Marianny Skorupa, z którą miał córkę Agnieszkę. W roku 1855 ożenił się ponownie z Karoliną Sabak córką Tomasza z kolonii 5, z którą miał dwie córki: Katarzynę i Mariannę. W 1862 roku ożenił się trzeci raz z Marianną Kaczorek z Oleksianki, córką Jana i Barbary Śluzek zob. rodzina Kaczorków, - było to małżeństwo bezdzietne. W 1868 roku ożenił się czwarty raz z Magdaleną Zawilińską  z Chyżyn, córką Piotra i Marianny Reda i miał z nią 8-ro dzieci.
O córce Agnieszce brak danych. Katarzyna z drugiego małżeństwa wyszła za Piotra Wiechetka z Rososzy, mieli czworo dzieci ale brak dalszych informacji. Druga córka Marianna w 1889 roku wyszła za Ludwika Zawilińskiego wdowca po Katarzynie Pietrasik, a brata Magdaleny, czwartej żony ojca Ambrożego.Regina Świątek i Stanisława Malitka
Stanisława Malitka i Regina ŚwiątekZ ośmiorga dzieci z czwartego małżeństwa troje zmarło w dzieciństwie, o jednym brak danych zaś czworo założyło rodziny. Najstarsza Julianna w 1894 roku poślubiła Franciszka Gołędowskiego z Iwowego, syna Piotra i Marianny Skorupa i mieli tam 7-ro dzieci. Następna córka Marcella w 1901 roku wyszła za Stanisława Sabaka, syna Jakub Adamczyk Klemensa z kolonii 5 i pozostała na części kolonii 22. Kolejna córka Weronika wyszła w 1901 roku za Aleksandra Łodygę na kolonię 16 i najmłodszy syn Jan ożenił się w 1910 roku z Heleną Jaworską z Kamionki i tam założyli rodzinę, w której urodziło się im 10-ro dzieci ale brak danych o tej rodzinie.

Stanisław Sabak urodził się w 1873 roku i w 1901 w lutym poślubił Marcellę Kowalską, zaś w listopadzie zmarł. Z małżeństwa tego w grudniu urodziła się córka Wiktoria. Marcella w 1904 roku wyszła za mąż za Jakuba Adamczyka z Chromina, ale nie mieli dzieci.
Wiktoria Sabak w 1924 roku poślubiła Jana Malitkę z Łopacianki, syna Szymona i Katarzyny Adamczyk i mieli troje dzieci. Syn Marian ożenił się z Celiną Galicką i pozostał w Lalinach. Stanisława Malitka w 1947 roku poślubiła Henryka Gajowniczka z Żebraczki, syna Bolesława i Marianny Miszta i tam Marian Malitka i Kazimierz Świątek (k.26) założyła rodzinę. Aniela Malitka wyszła za Stefana Świątka na kolonię 18.
Marian Malitka i Stefan Świątek.Marian Malitka urodzony w 1929 roku poślubił w 1958 roku Celinę Galicką ze Strachomina, córkę Tomasza i Heleny Całka i mieli dwoje dzieci Andrzeja i Adama.

Powrót do ogólnej strony kolonii

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych