Panorama Lalin

Dawne Laliny, zamieszkałe rodziny, ich zajęcia, zwyczaje i genealogia

Rodziny Jaranowski

Rodziny Jaranowski
 
 

rodzina alfonsa i zofii jaranowskich Najstarszymi znanymi przodkami są Jakub Jaranowski i Maria Dzielska.
 Alfons Jaranowski ich syn urodzony w Karczewie leżącym między Toruniem a Brodnicą ożenił się z Zofią Wójcik z Wilczopola k / Lublina i założyli w Ząbrowie k/ Iławy przedstawioną tu rodzinę Jaranowskich. Alfons Jaranowski z Zofią mieli 7-ro dzieci, z których 6-ro założyło rodziny.
Alfons Jaranowski, najstarszy syn Alfonsa i Zofii, urodzony w Skudzawach koło Rypina ożenił się z Teresą Seremek, z którą mieli troje dzieci: Mirosława, Agatę i Piotra. Agata Jaranowska poślubiła Piechotka - ale brak bliższych danych o rodzinie.
Teresa Jaranowska córka Alfonsa urodzona w Cieszynach koło Brodnicy w 1964 roku poślubiła Mariana Sabak z Lalin i mieli córkę Katarzynę oraz synów Cezarego i Jerzego. Po zmianach miejsca zamieszkania osiedli w Braniewie. Katarzyna Sabak poślubiła Wojciecha Maja z Piszu, z którym miała córkę Klaudię, a następnie Jerzego Ćwila z Braniewa, z którym miała syna Jakuba. Klaudia Maj z kolei w 2012 roku poślubiła Tomasza Wysockiego. Cezary Sabak syn Mariana ożenił się Elwirą Mikulską z Braniewa i tu urodziła się im córka Paulina i synowie Błażej i Marcin. Drugi syn Mariana Jerzy Sabak ożenił się z Dorotą Brzozowską z Braniewa i urodziły się im tu córki Nina i Aleksandra.
Krystyna Jaranowska druga córka Alfonsa poślubiła Bernarda Romana Okrucińskiego i założyli rodzinę w Malborku, gdzie urodziło się im trzech synów: Zbigniew, Tadeusz i Adam. Zbigniew Okruciński ożenił się z Anną Zdrojewską i mieli syna Macieja i córkę Agatę. Tadeusz Okruciński ożenił się z Jolantą Wielewicką i urodziła się im córka Alicja. Najmłodszy Adam Okruciński  poślubił Agnieszkę Raczek.
Irena Jaranowska trzecia córka Alfonsa poślubiła Józefa Jackowskiego z Inowrocławia i mieli córki Agnieszkę i Izabelę. Agnieszka Jackowska poślubiła z kolei Piotra Koniszewskiego z Prabut i mieli syna Patryka i córkę Alicję.
Jerzy Jaranowski syn Alfonsa ożenił się ze Stanisławą Gierka i mieli córki Iwonę i Dorotę.
Maria Jaranowska najmłodsza córka Alfonsa poślubiła Janusza Kornaga z Lubaczowa i urodziło się im trzech synów Tomasz, Piotr i Cezary.

Szczegółowe dane gałęzi: Jakuba Jaranowskiego i Marii Dzielskiej.Powrót do strony ogólnej rodzin

   Uwagi oraz dodatkowe informacje i materiały najlepiej przesyłać bezpśrednio na adres: kazik.sabak@gmail.com

   Mapa witryny zawierająca łącza do stron tekstowych