Rodzina Pawła Sykuły i Katarzyny Mika oraz ich następców
na kolonii 25

 

Pierwszy znany przodek tej rodziny Bartłomiej Sykuła urodził się około 1701 roku i poślubił Anastazję. Ustalono z tego małżeństwa troje dzieci. Najstarszy syn Jan  poślubił Zofię Pazura z którą założył rodzinę w Lalinach i mieli 8-ro dzieci. Córka Marianna w 1778 roku wyszła za mąż za Józefa Kusio do Redzńskiego i mieli dwoje dzieci. Zob. rodziny Bartłomieja Sykuły.
Jan Sykuła urodzony około 1754 roku poślubił w 1781 roku Zofię Pazura, z którą jak wspomniano miał 8-ro dzieci. Rodzine w Lalinach założył najstarszy syn Michał, losów pozostałego rodzeństwa  nie ustalono.
Michał Sykuła urodzony w  1783 roku poślubił w 1805 roku Łucję Pęśko, z którą miał troje dzieci. Po jej śmieci poślubił  w 1813 roku Teklę Rechnio z Oleksianki, z którą miał jeszcze 5-ro dzieci.  Rodzinę założył najstarszy syn z drugiego małżeństwa - Maciej.
Maciej Piotr Sykuła urodzony w 1815 roku poślubił w 1836 roku Wiktorię Mikulską z Budzisk, córkę Wojciecha i Agaty Jesień i mieli 6-ro dzieci. Najstarszy syn Jan w 1855 roku ożenił się z Marianną Kosut z Iwowego i w Lalinach mieli 6-ro dzieci. Syn Marek w 1864 roku ożenił się z Teresą Świątek z Dąbrówki i założyli rodzinę w Waliskach. Paweł ożeniony z Katarzyną Myka pozostali na kolonii 25.
Paweł Sykuła urodzony w 1846 roku ożenił się w 1873 roku z Katarzyną Myka z Transboru, córką Aleksandra i Gertrudy Rybak i mieli w Lalinach 9-ro dzieci, z których 7-ro założyło rodziny. Najstarsza Marianna wyszła w 1892 roku za Piotra Dziugła do Łukówca. Kolejna Weronika poślubiła w 1903 roku Antoniego Podstawkę ze Stodzewia. Syn Jan ozenił się z Weroniką Sitek a następnie z Aleksandrą Świątek i pozostał na kolonii. Kolejny syn Piotr w 1909 roku ożenił się z Agnieszką Kostyra z Wężyczyna i tam mieli córkę Zofię. Agnieszka wyszła za Szczepana Sitka z Chromina i pozostali na podzielonej kolonii. Kolejna Julianna wyszła w 1905 roku za Marka Mikosa do Chromina i najmłodsza Aleksandra w 1909 roku poślubiła Michała Konstantego z Gołych Łąk.

Jan Sykuła urodzony w 1877 roku poślubił Weronikę Sitek z Chromina, córkę Andrzeja i Franciszki Serzysko i mieli 4-ro dzieci, a następnie w 1921 roku ożenił się z Aleksandrą Świątek z Iwowego, córką Ignacego i Józefy Osiak i mieli 5-ro dzieci. Syn Stanisław z Anną Wójcik pozostali na półkolonii25. Henryka wyszła za Stefana Świerzynskiego z Włocławka. Marian Sykuła ożenił się z Heleną Urbanek z Iwowego. Ireneusz założył rodzinę w Gościewiczu i Stanisława wyszła za Mariana Gręziaka do Dębego, gdzie mieli czworo dzieci. Dzieci z pierwszego małżeństwa  z Weroniką Sitek nie założyły rodzin i pozostawały na tej półkolonii.
Stanisław Sykuła urodzony w 1922 roku ożenił się w 1947roku z Anną Wójcik z kolonii 2 i mieli dwóch synów. Henryka i Kazimierza, który w 1970 roku ożenił się z Ewą Banaszek z Generałowa i mieli 13-ro dzieci.

Agnieszka Sykuła urodzona w 1880 roku poślubiła w 1908 roku Szczepana Sitka z Chromina, syna Wojciecha i Weroniki Bogusz i pozostała na drugiej półkolonii. Szczepan Sitek w 1910 roku poślubił Helenę Kowalską z Redzyńskiego, córkę Wojciecha i Ludwiki Świątek z którą mieli 7-ro dzieci. Najstarsza Marianna Sitek wyszła za Jana Redę do Iwowego (Kresy) i mieli czworo dzieci. Leokadia Sitek wyszła w 1935 roku za Piotra Barana do Brzuzy. Aleksandra wyszła w 1935 roku za Piotra Muchę z Górek i pozostała na półkolonii. Wanda Sitek z Janem Malitką również pozostała na półkolonii i Henryka Sitek poślubiła Piotra Łodygę z kolonii  1, gdzie mieli 5-ro dzieci.
Stefan Gałagyk i Władysław Sykuła. Stanisław Sykuła.

Piotr Mucha
urodził się w 1909 roku w Górkach, zaś w 1935 roku poślubił Aleksandrę Sitek i założył rodzinę w Lalinach, w której urodziło się 8-ro dzieci - 7-miu synów i ósma córka. Najstarszy syn Wiktor założył rodzinę w Borowiu, gdzie zajmuje się również twórczością ludową. Edward ożenił się w 1966 roku z Haliną Sabak z Redzynskiego, córką Piotra i Stefanii Grabowskiej i zamieszkali w Glinie. Klemens ożenił się w 1970 roku z Teresą Salamończyk i założył rodzinę w Latowiczu, gdzie mieli troje dzieci. Dwóch synów wybrało stan duchowny, natomiast najmłodsza siostra Jadwiga poślubiła w 1982 roku Marka Wysockiego z Kłodzka, z którym w Lalinach mieli dwóch synów.
Rodzina Piotra MuchyKlemens Mucha.

Jan Malitka urodził się 1908 roku w Chrominie z Tomasza i Marianny Gac i w 1944 roku poślubił Wandę Sitek i założył rodzinę w Lalinach. Urodziło im się czworo dzieci. Najstarsza Apolonia poślubiła w 1973 roku Henryka Dąbrowskiego z Dębego, gdzie urodziła się im córka Barbara. Młodsza Zofia w 1970 roku wyszła za Mariana Sitka do Chromina i najmłodsza Teresa poślubiła w 1985 roku Stanisława Gniadka z Miętnego, syna Adolfa i Heleny Wasilewskiej.
Wesele Wandy Sitek i Jana Malitki. Wanda i Jan Malitka oraz Henryka 
Sitek i Marian Malitka z Chrominka.Goście weselni. Stefan Gaładyk, Helena Soćko, Jan Soćko, Henryka Sitek i Marian Malitka.

Powrót do ogólnej strony kolonii